1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit
999 rezultate për

gjyqesore

Vrasja e Elton Çiçës, gjykata lë në burg Renato Milloshin Gjykata e Tiranës ka vendosur që të lejë në qeli, Renato Milloshin, djalin e ish-drejtuesit komunist Hysni Milloshi.
Sor merret vendimi, fillon seanca për Ramush Haradinajn (VIDEO) Ka filluar seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Kjo është seanca e dytë gjyqësore,
Dekriminalizimi, KQZ hedh poshtë Prokurorinë: Gaçi dhe Prenga nuk preken Në një deklaratë për shtyp zëdhënësja e KQZ ka deklaruar se nga 140 deputetë, 121 prej tyre janë të pastër nga çështjet
Dy orë para seancës gjyqësore Shullazi dërgohet në spital (VIDEO) Ditën e sotme pritej që të zhvillohet gjyqi i Emiljano Shullazhit, por mësohet se seanca me shumë mundësi do të shtyhet
Vazhdon seanca gjyqësore për "Lagjen e Trimave", mes 50 dëshmitarëve ka dhe politikanë Nesër vazhdon seanca gjykuese për rastin e "Lagjes së Trimave" në Kumanovë, ku pritet të dëgjohen dëshmitarët e palës mb
Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku pritet të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradimin e liderit të AAK-së Serbi
LAJMI I FUNDIT / Haradinaj del para gjykatës, javën tjetër jepet vendimi Ka nisur sot në orën 11 seanca gjyqësore ndaj Ramush Haradinajt në Colmar të Francës, ku pritet të shqyrtohen provat e S
Haradinaj sot del para Gjykatës franceze Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, sot pritet të dalë para Gjykatës në Francë. H
Sot mbahet seanca gjyqësore për sulmin kundër Kuvendit të Kosovës Sot në objektin e Departamentit për Krime të Rënda mbahet seanca ndaj të dyshuarve për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës,
VMRO: Zaevi kërkon të shpëtojë nga drejtësia për "Ryshfeti"-n Nga VMRO-DPMNE-ja kanë bërë me dije se referuar shtyrjes së seancës gjyqësore për rastin "Ryshfeti" në të cilin lideri i
Rryshfeti/ Shtyhet seanca gjyqësore për gjyqtaren Majlinda Andrea Seanca gjyqësore për gjyqtaren Majlinda Andrea është shtyrë për në datën 30 janar. Mësohet se shkak është bërë mungesa e
Antikorrupsioni/ Prokurori amerikan monitoron seancën gjyqësore ndaj Majlinda Andreas Gjon Juncaj, prokurori shqiptaro-amerikan prej një viti i vendosur në njësinë antikorrupsion pranë Prokurorisë së Krimev
Tensione të mëdha për seancën gjyqësore për Brexit-in A mund ta nisë qeveria britanike Brexit-in pa miratimin e parlamentit? Kjo është pyetja për të cilën do të vendosë gjyka
Babai i viktimave të Rrokut paditi Ardit Gjebrenë, ja çfarë vendosi gjykata Moderatori i mirënjohur Ardit Gjebrea është deklaruar si i pafajshëm nga Gjykata e Tiranës, i cili u padit nga Faslli C
EMRAT/ Furtunë në gjykata, ja ndryshimet e rendësishme të miratuara sot nga KLD Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka miratuar sot një serë vendimesh të rendësishme sa i përket emërimeve të disa gjyqtarëve
Anulohet seanca për "Puçin", Janeva sherr me gjykatësen Gjatë seancës së sotme gjyqësore, Prokurororja speciale Katica Janeva ka kërkuar nga gjykata që të mos shtyhen më seanca
Çudira shqiptare/ Gjyqtari shtyn seancën për të ndjekur një ndeshje futbolli Kombëtarja shqiptare e futbollit gjithnjë është në vëmendje mediatike kur ka për të luajtur ndeshje zyrtare, sidomos ato
Ndalohet biznesmeni që i dha ryshfet 18 mijë euro oficerit të policisë gjyqësore (VIDEO) Uniformat blu kanë bërë të mundur ndalimin e biznesmenit Gani Manollari, i cili i dha ryshfet 18 mijë euro oficerit të P
Kjo është lista e personaliteteve që do të takojë Hahn në Shkup (FOTO LAJM) Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i Bashkimit Evropian Johannes Hahn nesër pritet në Shkup, ku, sipas agjend
KE do t'i kërkojë Maqedonisë dhomë speciale gjyqësore Raporti i ri për përparimin e Maqedonisë në të cilin pritet ta publikojë KE-ja do të ketë një pjesë të veçantë dedikuar