E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

gjyqesore

Nuk ka ndarje? Angelina dhe Brad Pitt ndalin procedurat e ndarjes Angelina Jolie dhe Brad Pitt mesa duket nuk dëshirojnë më që të shkurorëzohen. Kështu së paku kanë pohuar për revistë
Presidenti polak nënshkruan njërën prej tri reformave gjyqësore Zyra e presidentit të Polonisë, Andrzej Duda, tha se ka nënshkruar në ligj njërën prej tri reformave në gjyqësi, të cila
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
Shtyhet për në shtator seanca gjyqësore për rastin "Fortesa 2" Gjykimi për rastin “Fortesa 2” është anuluar edhe sot ndërsa seanca e radhës është caktuar për 26 shtator. Ish drejt
Shtyhet seanca gjyqësore për procesin e PSP-së "Fortesa 2" Procesi gjyqësor "Fortesa 2" është shtyrë për më 26 shtator sepse avokatët mbrojtës, Ljupço Shvërgovski dhe Mile Petrovs
Shtyhet seanca gjyqësore kundër Gruevskit dhe të tjerëve Seanca gjyqësore kundër Nikolla Gruevskit, Mile Janakieskit, Daniela Rangellovës dhe disa të tjerëve, është shtyrë për m
Seanca e radhës gjyqësore kundër Zaevit, kësaj radhe si kryeministër Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, duhet të paraqitet në seancë gjyqësore për lëndën ”Ryshfeti”, për herë të parë si
Këshilli gjyqësorë, shkarkon gjykatësen e cila ishte kundër 'bombave" Gjykatësja Sllavjanka Jankoska, e cila ishte kundër "bombave" tashmë nuk është gjykatëse, pasi është shkarkuar. Kësht
Polici tradhton ministrin Demiraj, e filmoi fshehurazi me kamerën e shërbimit (VIDEO) Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj është filmuar fshehurazi nga një vartësi i tij teksa ishte duke diskutuar me disa of
A ka një puç ndaj Dritan Demirajt nga vartësit në ministrinë e Brendshme? (VIDEO) Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj është filmuar fshehurazi nga një vartësi i tij teksa ishte duke diskutuar me disa of
Ministrja e Bashës "kreh" administratën, shkarkon oficerin e policisë gjyqësore Ministria e Drejtësisë e Bashës ka lajmëruar një tjetër shkarkim për akuzën përfshire në fushatë zgjedhore. Pas shka
Atentati me snajper, nis gjyqi ndaj Ergys Kolaveri Ka nisur seanca gjyqësore ndaj Ergys Kolaveri, i dyshuar si autor i atentatit me snajper në burgun e Vaqarrit ndaj Gazmi
Dy vite nga "Lagja e Trimave", MPB kërkon anulimin e seancës gjyqësore Kanë kaluar plot dy vite nga ngjarja që tronditi Kumanovën në "Lagjen e Trimave", ku humbën jetën 10 pjestarë të grupit
Vendimi, ja faktet që provojnë se Aleksandër Kurtin s’e vrau Mark Frroku Gjykata e Tiranës zbardhi arsyetimin e vendimit të pafajësisë së Kristian Marinajt, i akuzuar si bashkëpunëtor i ish-dep
Flet ekzekutori i të riut në Vlorë: Nisi si një grindje Gazi Tozaj, i riu që u arrestua dje për vrasjen e 33-vjeçarit në Vlorë dhe plagosjen e disa të tjerëve ka rrëfyer detaje
LIVE/ Haradinaj gati për seancën gjyqësore në Francë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka mbërritur në sallën e gjykatës franceze në Colmar. Hara
Policia arreston aktivistin e VV-së gjatë seancës gjyqësore Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë seancës gjyqësore që u mbajt ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes, Frashër Krasniqit,
Rusia miraton ligjin për transmetimin e proceseve gjyqësore Duma shtetërore e Rusisë e ka miratuar legjislacionin me të cilin shtohet kufizimi i transmetimeve të drejtprdrejta të p
Manevski: Procedurat gjyqësore në gjuhë tjetër nuk kanë bazë kushtetuese Ish ministri i drejtësisë Mihajllo Manevski, gjatë një interviste për "Dnevnik", ka thënë se procedurat gjyqësore që udh
Shullazi mbetet pa avokatë, dështon sërish seanca gjyqësore Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në ballafaqimin ndërmjet Emiliano Shullazit dhe biznesmenit Ylvi Beqaj. Shkak është