999 rezultate për

gjyqesore

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe
E FUNDIT/ Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit Është shtyrë sërish seanca gjyqsore ndaj Emiljano Shullazit e parashikuar për sot. Nga raportimet e para mësohet se
Aktgjykim i ri PPS-së për lëndën "Dhunë në Qendër" Gjykata Penale – Shkup sot duhet ta sjellë aktvendimin për të akuzuarin e pestë në lëndën e PPS-së “Dhunë në Qendër”, Jo
Pranimi i fajit nga të akuzuarit, ndihmon proceset gjyqësore Gjykata Penale e Shkupit ka marrë vendimin e dytë lidhur me rastet e ngritura nga Prokuroria Speciale Publike, e që ndër
KKP i përgjigjet ankesave: Nuk jemi gjykata Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i gjendur përballë shumë ankesash ka sqaruar në një deklaratë për shtyp rolin e tij
Shtyhet për më 14 nëntor seanca gjyqësore për rastin "Trust" Seanca e sotme gjyqësore për rastin “Trust” në të cilën i akuzuari i parë është biznesmeni dhe pronari i TV Nova, Sead K
Shtyhet përsëri seanca gjyqësore kundër Vlladimir Taleskit Seanca gjyqësore për rastin "Transporter" ku i dyshuar i parë është kryetari i Komunës së Manastirit, Vlladimir Taleski
Dy vite proces gjyqësorë, shpenzime marramendëse për Grupin e Kumanovës Sot në Gjykatën Themelore të Shkupit u dha vendimi për 33 persona të rastit të "Kumanovës", të cilët gjithsej u dënuan m
Reagon Kosova për arrestimin e gazetarit Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e dënon arrestimin e kolegut dhe anëtarit të AGK-së, Blerim Uka në Shkup të Maqedoni
Nesër seancë gjyqësore për "Lagjen e Trimave", MPB me njoftim të rëndësishëm Nesër në Sektorin për Punë të Brendshme në Shkup do të mbahet seancë gjyqësore për rastin e Kumanovës, ndërsa Ministria
Kërcënoi një gazetar në 2014-ën, sot u dënua nga gjykata Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar sot me gjobë prej 500 euro ish-zyrtarin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë
Sot mbahet seancë e re gjyqësore për rastin Sopoti Sot në Gjykatën Themelore Shkupi 1 duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin "Sopoti", ku akuzohen 10 persona për terr
Ndiqte dhe e tmerronte ish-gruan e vet, arrestohet 35-vjeçari nga Tirana Një burrë i divorcuar, që ishte kthyer në makthin e gruas që kishte pasur më parë, u arrestua nga Policia e Tiranës.
Seancë e re gjyqësore për sulmuesin e Shekerinskës në Kuvend Në Gjykatën Themelore Shkup 1 sot do të gjykimi i Pançe Angellov, për sulmin ndaj Radmilla Shekerinskës në Kuvend më 27
Rasti i Kumanovës, 3 milionë euro shpenzime gjyqësore Nëse 37 të akuzuarit e Kumanovës shpallen fajtor për veprën për të cilën akuzohen dhe nëse gjykata vendos që harxhimet g
Shtyhet seanca gjyqësore kundër Gruevskit Për shkak të mungesës së njërit nga të akuzuarit në seancën e sotme për rastin “shuplakat e porositura në Qendër”, është
Gruevski sot në karrigen e të akuzuarit Sot është caktuar seancë e re gjyqësore në Gjykatën Penale në lidhje me rastin “shuplakat e porositura”, ngjarje e ndodh
Shtyhet seanca gjyqësore për rastin "Ryshfeti" Gjykimi për rastin "Ryshfeti", ku i akuzuari kryesor është kryeministri i vendit Zoran Zaev, është shtyrë për 20 tetor s
Rikthehen akuzat gjyqësore në rastin "Cristiano" Sipas raporteve të fundit në Spanjë, agjenti i Cristiano Ronaldo është ai që tani po akuzohet në rastin ‘Cristiano’ ku l
600 kg marijuanë në gomone, arrestohen dy vlonjatët Dy shqiptarë me inicialet R.L. 30 vjec dhe D. H. 23 vjec, të dy nga Vlora janë arrestuar nga Guardia di Finanza e Barit