999 rezultate për

gjyqesor

Dështoi shkëmbimi, Roma padi gjyqësore Interit Kur gjithçka dukej e kryer, shkëmbimi mes Leonardo Spinazzolas dhe Mateo Politanos dështojë. Roma dhe Interi nuk e pritë
Ekstradimi i shtetasit turk, Rudina Hajdari: Shkelje e të drejtave të njeriut! Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar për deportimin me forcë nga Shqipëria të shtetasit turk, Harun Çelik. “Ekstadimi
Arbër Çekaj kallëzon penalisht në SPAK prokurorin dhe oficeren gjyqësore Arbër Çekaj ka padiur sot pranë SPAK oficeren e Policisë Gjyqësore, Migena Haxhinë dhe prokurorin Edvin Kondili. Në k
E dogjën të gjallë, kapet 18 vjeçari për eliminimin në Korçë Mëngjesin e djeshëm, një ngjarje e rëndë ka tronditur Korçën ku një 45 vjeçar si pasojë e një sulmi makabër, ka humbur j
Vazhdon seanca gjyqësore për rastet “Monstra”, “Llaskarca” dhe “Trajektorja” Gjatë ditës së sotme në Gjykatën Penale të Shkupit, vazhdojnë seancat gjyqësore për rastet “Monstra”, “Llaskarca” dhe “T
Kush janë 120 gjyqtarët e prokurorët që do të kalojnë në sitën e Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar sot listën e re me 120 gjyqtarë e prokurorë që do të kalojnë në Vetting
Këngëtarja shqiptare lë muzikën, bëhet pjesë e Këshillit Gjyqësor (FOTO LAJM) Dikur ajo ishte një ndër këngëtaret më të dashura. Edhe pse në moshë të vogël, Adea Pula fitoi pëlqimin e publikut dhe k
Arrestohet ish-sekretarja gjyqësore në Gjykatën Administrative në Vlorë Policia e Vlorws ka arrestuar sot ish-sekretaren gjyqësore pranë Gjykatës Administrative Vlorë. Nga hetimet e kryera
Zaev: I dëgjova bisedat, masat e kujdesit janë ndërmarrë Fëmijët e mi dhe familja ime janë të shenjta siç janë të shenjtë familja dhe fëmijët për secilin qytetar dhe nuk do të l
Me "të fortin e Shijakut" në makinë, në gjendje kritike shoferi i prokurorit Pasditen e sotme rreth orës 16:30 prokurorit Ndoja i është bërë një atentat me armë zjarri te mbikalimi i Shkozetit, ku
I shpëtoi atentatit, kush është prokurori i akuzuar nga Rama për lidhje me bandat Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Durrës. Tek Ura e Shkozetit ka ndodhur një përplasje me armë ku
Skualifikohet nga gara për Gjykatën e Lartë Theodhori Sollaku Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur skualifikimin e Theodhori Sollakut nga gara për në Gjykatën e Lartë. Pas skuali
Gjyqtarët i përgjigjen Ramës: Je kërcënim ndaj pavarësisë së pushtetit gjyqësor Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë reaguar pas qëndrimieve të kryeministrit Rama
Ngecje në gjyqësor, nuk ka kuadër profesional Maqedonia renditet e 82-ta nga 141 vendet në botë, sipas një raporti nga Indeksi Global i Konkurrencës, i Forumit Ekonom
VOA: Debati mes qeverisë dhe opozitës shqiptare zbret në sallat e gjyqit me dosje konkrete Qeveria dhe opozita në Tiranë u përfshinë edhe sot në një tjetër debat mbi drejtësinë, këtë rradhë jo për ecurinë e refo
"Ik nga Durrësi, ik tani sa para do!" Braçe tregon presionin para seancës gjyqësore Zëvendës kryeministri Erion Braçe gjatë një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me seancë gjyqësore të zhvilluar d
Lihet në burg ish-drejtori i Kadastrës në Durrës, Liridon Pula Gjykata e Durrësit ka lënë në burg, ish drejtorin e Kadastrës në Durrës, Liridon Pulën, i cili u arrestua pak ditë më pa
Seancë gjyqësore publike për paraburgimin e Boki 13 Sot në Gjykatën e Apelit do të zhvillohet seancë publike në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e palës mbrojtëse të Bojan
Pas prangosjes së Liridon Pulës, kush është emri i ri në Kadastrën Durrës Arjan Cengu është emëruar si drejtori i ri i Kadastres shteterore ne qytetin bregdetar të Durrësit. Emërimi i tij erd
Tjetërsoi pronat në bregdet, arrestohet drejtori i Kadastrës në Durrës Ditën e sotme policia ka vënë në pranga drejtorin e Kadastrës në Durrës, Liridon Pula. rrestimi i tij është bërë mes