999 rezultate për

gjykues

Gjykoi Tahirin, konfirmohet në detyrë gjykatësja e GJKKO-së KPK ka vendosur konfirmimin në detyrë për gjyqtaren Flora Hajredinaj, e cila ka qenë pjesë e trupës gjykuese për ish-min
KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin Luan Dervishin Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Apelit të Shkodrës Luan Dervishi. Trupi gjykues i pë
KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Saimir Tahirit Eshtë shkarkuar nga detyra anëtarja e gjykatës së Posaccme të Apelit për Korrupsion, Zn. Nure Dreni. Vendimin e ka m
Elementi paragjykues "gender" në rastet e ekstremizmit të dhunshëm Nga Elion Kollçaku Rezoluta 1325 “Gruaja, Paqja dhe Siguria” u miratua më 31 Tetor 2000 nga Këshilli i Sigu
Nuk zgjati as tre minuta, shtyhet gjyqi për Lulzim Bashën Seanca e katërt ndaj kreut të opozitës Lulzim Bashës në Apelin e Tiranës është shtyrë për në datën 14 maj, ora 10:30. Tr
Haradinaj flet për dëshminë e tij në gjykatë lidhur me veteranët Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ka dhënë dëshminë e tij për rastin e vete
I dha lirinë Endrit Dokles, KPK shkarkon gjyqtarin e Apelit Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Andi Civici është shkarkuar nga KPK. Gjatë seancës ditën e hënë, ai shfaqi probleme dhe
Dënohet me burg djali i ish-ministres së diktaturës 9 muaj burg për djalin e ish-ministres së dikturës Themie Thomai. Gjykata e Tiranës ka dënuar 48-vjeçarin Ilir Prift
Ekzekutoi me sëpatë kokës shitësin e bananeve, jepet vendimi për vrasësin gjakftohtë Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e arrestit me burg për 47-vjeçarin Zamir Topi, i cili qëlloi për vdekje me sëpatë ko
E afërmja e balerinës që humbi jetën nën rrënoja flet për paragjykuesit: Nuk ia dinin hallin (FOTO LAJM) Evi Kardashian është gjetur pajetë në gërmadhat e hotelit "Mira Mare" në Durrës. Vajza punonte si balerinë në një lok
"Tani të vdiq babai", Big Mama revoltohet me paragjykueset e Instagramit (FOTO LAJM) Pak ditë më parë këngëtarja e njohur Big Mama kaloi një periudhë të vështirë familjare. Babai i saj ndërroi jetë dhe
Pati në dorë dosjen e "21 janarit", jep dorëheqjen gjyqtari i Apelit Në mbledhjen e sotme të KLGJ mes pikave te tjera ne rendin e dites do te shqyrtohet sot edhe kerkesa e gjyqtarit Agim Be
Shtyhet seanca për 'Habilajn', nuk formohet trupa gjykuese Krimet e Rënda kanë shtyrë seancën për grupin kriminal 'Habilaj'. Seanca ishte parashikuar që të mbahej ditën e sotme
Vendimi për Tahirin: Pritjes po i vjen fundi, trupi gjykues i drejtohet sallës Trupi gjykues ka marrë vendimin për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Gjykatësit e Krimeve të Rënda kanë dalë ng
Gjyqtari me titull "Profesor" nuk kalon vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendos shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Ilir Mustafaj. A
KPA shkarkon nga detyra kreun e Prokurorisë së Tiranës, Dritan Rreshka KPA-ja ka lënë në fuqi vendimin e KPK-së për kreun e komanduar të Prokurorisë së Tiranës, Dritan Rreshkën, duke e shkark
Reagon ekipi i Skënderbeut: Vendimi i CAS është paragjykues Ditën e djeshme ekipi i Skëndërbeut mori goditjen më të madhe nëhisorinë e tij duke u pezulluar për 10 vite nga kampiona
U akuzua se pengoi zgjedhjet në Postribë, lirohet 23-vjeçari Gjykata e Shkodrës ka lënë të lirë të arrestuarin një ditë pas zgjedhjeve, Emrah Shabaj. Shabaj u vu në pranga nën ak
Shullazi kërkon përjashtim të trupës gjykuese Emiljano Shullazi, Gilmando Dani, Endrit Zela dhe Blerim Shullazi, kërkojnë përjashtimin e trupës gjykuese të përbërë ng
Gjyqi i Shullazit, tension e replika gjatë seancës gjyqësore Ditën e sotme është zhvilluar një tjetër seancë gjyqësore përsa i përket çështjes Shullazi. Teksa po vijonte seanca,