999 rezultate për

gjykimin

Meta i ashpër në Kuvendi: Keni bërë gjykimin para hetimit Presidentri Ilir Meta e ka nisur fjalën e tij në Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij, me parashtrimin e a
Saimir Tahiri ia del mbanë me prokurorinë, gjykata pranon gjykimin e shkurtuar Saimir Tahiri fiton betejën e parë me prokurorinë, gjykata pranon gjykimin e shkurtuar. Gjykata pranon gjykim te shk
Refuzohet ankesa, një serb do të vazhdojë gjykimin për rastin Almiri Gjykata e Kumanovës e ka refuzuar kërkesën e palës mbrojtëse në rastin “Almir Aliu” për ndërrimin e ndihmës gjykatësit t
Vjen goditja tjetër për gjyqtarët që po lirojnë Dritan Dajtin Nuk mbarojnë problemet për gjyqtarët pas vendimit për të pranuar gjykimin e shkurtuar ndaj Dritan Dajtit dhe e shpëtuan
Gjykata nis sot gjykimin për ngjarjet e turpshme në Kuvendin e Maqedonisë Në Gjykatën penale në Shkup sot fillon procedura e re për ndodhitë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë në 27 prill vi
Dita vendimtare për Milanin, CAS jep gjykimin sot Ditën e sotme skuadra e Milanit do të jetë përballë Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për problemet e "Fair Play" Tas
Familjarët duan rigjykimin e rastit të Donjeta Pajazitajt Familjarët e të ndjerës Donjeta Pajazitaj nga Strellci i Decanit që ishte gjetur e vdekur tri vite më parë, gati dy muaj
Dëshmitari flet në gjykimin ndaj Sami Lushtakut Gjykimi ndaj ish-kreut të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, drejtorit të KEK-ut, Arben Gjukaj, dhe gjashtë të akuzua
Gjykatësi Beqir Kalludra flet për gjykimin ndaj Shukri Bujës Procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja, si dhe ndaj nëntë të akuzuarve të tjerë për ko
Gjykata publikon aktgjykimin ndaj Krasniqit, arsyetimi për pafajësinë e tij Rreth dy muaj pasi Gjykata Themelore e Prishtinës e shpalli të pafajshëm ish-imamin Shefqet Krasniqi, në aktgjykimin rre
Gjykata sot shpall aktgjykimin ndaj vëllait të Zahir Pajazitit Sot pritet që Gjykata Themelore në Prishtinë të shpallë aktgjykimin në rastin e zyrtareve të Ministrisë së Punës dhe Mir
Zvarritet hetimi ndërkombëtar për “Rastin Kumanova” 33 të dënuarit e të ashtuquajturit “Grupi i Kumanovës” ende nuk e kanë pranuar aktgjykimin në gjuhën shqipe. Krejt kjo p
Rrëfimi tronditës për krimet serbe i dëshmitares në gjykimin e Vukotiqit Një dëshmitare në gjykimin për krime lufte të Zoran Vukotiqit tregoi si në vitin 1999 burrin e saj e detyruan ta hajë le
Kjo është dita kur gjykata jep vendimin për Shefqet Krasniqin Gjykata Themelore e Prishtinës, të premten, do të shpallë aktgjykimin ndaj imamit Shefqet Kransiqi, i akuzuar për terror
"Monstra", VMRO-ja kundërshton rigjykimin VMRO-DPMNE-ja kritikon ashpër fillimin e rigjykimit të rastit "Monstra". Sipas partisë së Hristijan Mickoskit, të ak
Gjykata rrëzon kërkesën në gjykimin e ish-drejtorit të bankës ekonomike Në gjykimin e ish-drejtorit të Bankës Ekonomike Valon Lluka si dhe menaxherit të kësaj banke Memli Saraqini u vendos që
Ndërrohet përbërja e trupit gjykues në gjykimin e Azem Sylës Në gjykimin e Azem Sylës dhe të tjerëve në trupin gjykues është edhe Vladimir Mikula, gjyqtari i Gjykatës Speciale. I
Dalin dëshmitarë të rinj në gjykimin për vrasjen e Donjetës Tre dëshmitarë u propozuan të dëshmojnë në gjykimin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt. Një polic hetues dhe dy ekspert
Mikullovci: Gjykimi ndaj deputetëve të VV, farsë që nuk do ta lejoja në teatrin tim Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci, ka qenë i pranishëm në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të kës
EULEX-i dëshiron ta përmbyllë gjykimin e Rugovës EULEX-i po llogarit që procesin gjyqësor ndaj Ukë Rugovës, djalit të ish-presidentit Ibrahim Rugova, i akuzuar për krim