999 rezultate për

gjykimi

Dita e gjykimit, CAS vendos sot për Skënderbeun Pritje, ankth dhe emocion në radhët e Skënderbeut. Korçarët do të marrin sot përfundimisht përgjigjen në lidhje me atë ç
Salianji, Alizoti, Veliu dhe gazetari Olldashi merren të pandehur në gjykatë Gjykata e Tiranës ka vendosur të nisë procesin e gjykimit për dosjen “Babalja”. Nga kjo dosje janë marrë të pandehur
Trondit ish-presidenti i Deportivo La Coruna: Mourinho e vodhi Championsin në 2004, e fitoi me arbitra Augusto Sezar Lendoiro, ish-presidenti i Deportivo La Coruna i është kthyer ndeshjes gjysmëfinale të Championsit të viti
Refuzohet ankesa, një serb do të vazhdojë gjykimin për rastin Almiri Gjykata e Kumanovës e ka refuzuar kërkesën e palës mbrojtëse në rastin “Almir Aliu” për ndërrimin e ndihmës gjykatësit t
Lushtaku shpallet i pafajshëm nga gjykimi për kërcënim Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur të pafajshëm Shaban Lushtakun e Naim Sallahun. Lushtaku dhe Sallahu ishin
Vazhdon gjykimi për "Monstrën" Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill 2012
Vjen goditja tjetër për gjyqtarët që po lirojnë Dritan Dajtin Nuk mbarojnë problemet për gjyqtarët pas vendimit për të pranuar gjykimin e shkurtuar ndaj Dritan Dajtit dhe e shpëtuan
Gjithçka që duhet të dini nga gjykimi i rastit Pronto Prokurorja Speciale, Drita Hajdari, kundërshtoi të hënën kërkesat e avokatëve të të akuzuarve në rastin e aferës së përg
Gjykimi për "Syrin e Popullit", zbardhet dëshmia e Limajt Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në seancën e sotme për rastin e njohur si “Syri i Popullit” ka deklaruar s
Denoncimi i frikshëm i prokurores: Për rastin Pronto po më çojnë fjalë Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Drita Hajdari përveç që ka folur për rastin e Vasfije Krasni
Sot vazhdon gjykimi për ngjarjet e turpshme në Kuvend Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar. Gjykimi është në
Prokurori ndryshon termin, Ramizi shpëton nga gjykimi për vepër të rëndë Ndryshimi i veprës penale të Ramiz Kelmendit ka bërë që ai të "shpëtojë" nga gjykimi në Gjykatën Themelore të Prishtinës
Kaq vite burg u dënua gjilanasi që mashtroi qindra qytetarë Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues për të akuzuarin G. L. në kohëzgjatje prej 2 vjet e tetë muaj bur
Deputeti i VMRO-së kërkon të shtyhet gjykimi për Titanik Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski i dyshuar në lëndën e Prokurorisë Speciale Publike “Titanik” ka kërkuar që të sh
Sot nis gjykimi për "të fortët" e aferës Pronto Në ulëset e të akuzuarve të Gjykatës Themelore në Prishtinë, gjatë kësaj jave, për akuza për vepra të ndryshme penale pr
Vazhdon gjykimi për Jankullovskën Në Gjykatën penale sot vazhdon gjykimi i ish-ministres së Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska në procedurën e ndarë
Sot nis gjykimi për Jankullovskën Në Gjykatën Penale të Shkupit sot duhet të fillojë gjykimi për ish-ministren e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska
Gjykata nis sot gjykimin për ngjarjet e turpshme në Kuvendin e Maqedonisë Në Gjykatën penale në Shkup sot fillon procedura e re për ndodhitë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë në 27 prill vi
Shpallet aktgjykimi në rastin e të akuzuarve për mashtrim në vlerë 271 mijë euro Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin në rastin e Ukë Lekajt dhe Ismet Osmanit, të cilët Prokuroria i ngarkon me ve
Sot vazhdon gjykimi për "Titanik" Në Gjykatën Penale në Shkup sot dhe nesër vazhdon gjykimi për lëndën "Titanik" të Prokurorisë Speciale Publike, ndërsa j