999 rezultate për

gjykim

"Islami nuk është terrorizëm", tre myslimanë tregojnë paragjykimet që hasen në shoqërinë shqiptare Nga Alma Janka "Të tjerët mos i paragjyko, mos armiqëso kënd, mësohu të duash e të respektosh njerëzit. Jo
Vazhdon gjykimi, Todoroviqi do të dëshmojë për rastin "Reket" Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Reket”. Seanca e djeshme është anuluar për sot për shkak të
Kukësi akuzon për gjykimin ndaj Tiranës, publikon 9 prova për njëanshmëri të Hamitit (VIDEO) Te Kukësi mendojnë se humbja në ndeshjen direkte për kreun kundër Tiranës është edhe meritë e një gjykimi të njëanshëm t
Tinga tregon e prekur paragjykimet e shqiptarëve: Jam kineze, jo virus (VIDEO) Këtë të martë e ftuar në "Ftesë në 5" ishte Tinga Wang, një kineze e martuar me një shqiptar dhe që jeton prej 7 vitesh
E mbyllur për publikun, vazhdon gjykimi për rastin Target-Fortesa Në Gjykatën Penale në Shkup, sot vazhdoi gjykimi për lëndën “Target-Fortesa”, por seanca do të jetë e mbyllur për publik
Nivel i dobët gjykimi në ndeshjen Betis-Barcelona, dënohet arbitri Sancez Martinez Ndeshja Betis-Barcelona i ka kushtuar "shtrenjtë" arbitrit Sançez Martinez. Ai nuk do të arbitrojë asnjë nga ndeshjet
Nis në Prishtinë gjykimi për ivanoviç, të akuzuarit mohojnë përfshirjen në vrasje (VIDEO) Gjashtë personat e akuzuar në mesin e tyre hetues policorë, për përfshirje të drejtpërdrejtë në organizimin e vrasjes së
Fuga për Anti- Shpifjen: Duke dënuar median dëmton qytetarin STATUSI I ARTAN FUGËS Ligji kundër shpifjeve, na kthen te gjykimi fshatçe i Frontit Demokratik dhe te proce
Mourinho flet pas fitores së madhe ndaj City-t, ankohet për gjykimin Jose Mourinho ka folur pas fitores 2-0 ndaj skuadrws sw rivalit tw tij tw madh Pep Guardiolws. Pas përfundimit të nde
Janeva nuk gjen qetësi, vazhdon gjykimi për rastin "Haraçi" Procesi gjyqësor për lëndën “Haraçi” vazhdon sot me prezantimin e provave materiale. Në seancën e fundit gjyqësore për k
Shtyhet sërish seanca për Arbër Cekajn Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Arbër Cekajn, Donaldo Lushajn dhe Armando Pezakun në Gjykatën e Posaçme, ku ishte pa
Rasti "Monstra": Zaev, Aleksovski dhe Kostovaski ftohen si dëshmitarë Gjykimi për rastin “Monstra” për herë të tretë do të nisë nga fillimi, por kësaj radhe formalisht, pasi të gjitha palët
500 mijë euro vjedhje, çfarë u vendos për "skifterin" shqiptar Gentian Duraku është një nga 40 të pandehurve për grabitje, i ashtuquajtur ndryshe si skifteri. Gjykata e Posaçme ku
Nuk e lejnë të festojë, Tare shpërthen ndaj stafit: Mos më çaj trapin (VIDEO) Igli Tare ka festuar i gëzuar dhe i inatosur njëkohësisht fitoren ndaj Cagliarit 1-2 në 5 minutat e fundit shtesë. Ai
Nga Saimir Tahiri te Arbër Çekaj, çështjet e "nxehta" që merr në dorë Gjykata e Posaçme Reforma në drejtësi ka shkaktuar ndryshime shumë të ëmdha në vendin tonë ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda është drejt m
Rastet e pazakonta, çiftet VIP që kanë mposhtur paragjykimet (FOTO LAJM) Askush nuk ka dashur t’i shohë këta VIP-a bashkë, por në fakt ata tregojnë gjithmonë se janë të lumtur. Dashuria nuk
Gjykimi për Janevën e Boki 13 vijon të premten (VIDEO) Gjykimi i Zoran Milevskit – Kiçeec për rastin “Reket” zgjati për 48 orë. Dje pranoi se është fajtor, ndërsa sot gjyka
Skandali me penalltinë në minutën e 96-të, Dinamo nxjerr pamjet (VIDEO) Dinamo u mposht ditën e djeshme me rezultatin 1-0 nga Korabi, në sfidën e vlefshme për javën e 6-të të Kategorisë së Par
Prezantohet Pioli: Gjykimet t’ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do
Për të dashurin dhe paragjykimet, 44-vjeçarja humb 65 kg në pak muaj (FOTO LAJM) Një 44-vjeçare i vuri vetes kusht që të humbte gjysmën e peshë së saj para ditës së dasmës, por ky ndryshim drastik nuk