999 rezultate për

gjykatesve

Nuk e dija që jam dënuar me 20 vite burg! "Killeri" nga Shkodra çudit me deklaratën para gjykatësve Gjykata e Shkallës së Parë ka dhënë masën e sigurisë burg pa afat për për shkodranin, Satedin Erkoçeviç, i cili u arrest
Zaev tregon kur rriten pagat e gjyqtarëve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, ministri i Financave, Dra
Nuk preken pagat e prokurorëve dhe gjykatësve Asnjë euro më pak nuk do të marrim prokurorët dhe gjyqtarët e Kosovës pavarësisht se pagat e zyrtarëve të Qeverisë janë
Jepet vendimi për autorin e masakrës në Mat, si reagoi ai para gjykatësve 51-vjeçari Kujtim Koxha, i cili vrau 3 punonjës të bashkisë dhe plagosi një tjetër i është caktuar masa ‘arrest me burg’
Janeva: Kemi hetim edhe ndaj gjykatësve, ja kur publikohet raporti Prokurorja speciale Katica Janeva, në ngjarjen e publikimit të raportit të OSBE-së për Prokurorinë Speciale Publike, njo
Me pluhur dhe të njëjtat veshje, vrasësi i Selenicës del para gjykatësve 24-vjeçari Ritvan Zykaj, i akuzuar për vrasjen e tetë të afërmve të tij ka dalë sot para gjykatësve në Gjykatën e Shkall
Gruevski duhet të dalë sërish para gjykatësve në 4 shtator Me dëgjimin e rreth 20 bisedave nga të ashtuquajturat bomba, të propozuara si dëshmi, seanca për rastin e Prokurorisë Sp
Vijojnë "Trajektorja", "Trust" dhe "Tarifa": Gruevski del sot para gjykatësve Në Gjykatën Penale sot në Shkup do të vazhdojë gjykimi për lëndët e PSP-së “Trajektorja”, “Trust” dhe “Tarifa”. Në lë
Ishin hije, i riu që vrau prindërit çudit me deklaratën para gjykatësve Qemal Sela, i riu nga Dibra që vrau pak ditë më parë prindërit e tij me armë ka dalë sot para togave të zeza duke dhënë
Lokali i gjykatësve dhe prokurorëve, ky është vendi "sekret" ku u takuan Prela dhe Hajdarmataj Vendimi i sotëm i Arta Markut për të shkarkuar Besim Hajdarmatajn nga detyra e Kryeprokurorit të Prokurorisë së Krimeve
Dorëzohet procedura për shkarkimin e Kryetarit të Gjykatës së Lartë Pranë Këshillit Gjyqësor është dorëzuar një procedurë për shkarkimin e kryetarit të Gjykatës së Lartë, Jovo Vangellovski
Reformat, bisedime intensive midis VMRO dhe LSDM Gjatë fundjavës pritet që të arrihet marrëveshje mes qeverisë dhe opozitës për Ligjin për Procedurë Penale dhe Prokurori
Transporter, kërkohet përjashtim i gjykatësve Në rastin “Transporter” nga ana e avokatëve mbrojtës është kërkuar përjashtim i këshillit gjyqësor. Siç njofton gjykata
Titanik, Gruevski kërkon ndërrimin e trupit gjykues Për kërkesën e mbrojtjes për përjashtmin e gjykatësve në lëndën “Titanik”, do të vendosë Gjykata e Apelit. Avokati Elenk
Avokatët mbrojtës të Gruevskit kërkojnë ndërrimin e gjykatësve Në Gjykatën penale sot duhej të fillojë seanca për lëndën e PPS-së “Tanku”, por pas kërkesës së avokatëve të ish kryemin
Rasti i Almirit, kërkohen "kokat" e prokurorëve dhe gjykatësve Në deklaratën e organizatorëve të protestës “Drejtësi për Almirin” u kërkua përgjegjësi dhe shkarkimi i menjëhershëm i p
Gjykata Speciale e ngathët, ende asnjë aktakuzë Gjykatësit e Dhomave të Specializuara janë duke bërë sefa. Kanë shkuar fiks një vit e një muaj prej kur janë emëruar, po
Rasti "Monstra" dhe "Sopoti" në duar të gjykatësve maqedonas Për shkak të interesimit të mediumeve që i përcjellin seancat publike që zhvillohen në Gjykatën Themelore Shkup 1-Shkup,
Sot merret vendimi për Grujevskin dhe Boshkovskin Pas katër seancave gjyqësore, prej të cilave dy u anuluan, e ku janë marrë në pyetje dy dëshmitarë, Goran Grujevski dhe
Nesër vendimi për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Pas katër seancave gjyqësore, prej të cilave dy u anuluan e ku janë marrë në pyetje dy dëshmitarë, Goran Grujevski dhe N