999 rezultate për

gjykates

Shkarkohet Tom Ndreca, gjyqtar i Gjykatës së Lartë Gjyqtari Tom Ndreca nuk e ka kaluar Vetingun dhe KPK ka njoftuar sot shkarkimin e tij nga detyra. Anëtari i Gjykatës
2000 euro për të ndikuar te gjykatësi, merret vendimi për policin dhe avokatin Një inspektor policie dhe një avokat kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen se merrnin para te ata të cilët kishin prob
Gruevski duhet të dalë sërish para gjykatësve në 4 shtator Me dëgjimin e rreth 20 bisedave nga të ashtuquajturat bomba, të propozuara si dëshmi, seanca për rastin e Prokurorisë Sp
Vijojnë "Trajektorja", "Trust" dhe "Tarifa": Gruevski del sot para gjykatësve Në Gjykatën Penale sot në Shkup do të vazhdojë gjykimi për lëndët e PSP-së “Trajektorja”, “Trust” dhe “Tarifa”. Në lë
Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj.
2000 euro për të ndikuar te gjykatësi, në pranga polici dhe avokati Një inspektor policie dhe një avokat kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen se merrnin para te ata të cilët kishin prob
Përlotet gjyqtari: Pranoj krimin që kreva për të shpëtuar jetën e nipit Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza është përlotur në para KPK ndërkohë që tregoi historinë e tij të dënimit në I
Rikthehen në burg 8 të akuzuarit për ngjarjet e 28 prillit Tetë personat që një ditë pas dhunës në Kuvend u arrestuan e që Gjykata Themelore i dënoi me kusht, pas vendimit të Gjyk
Nesër mbahet protestë para gjykatës në Shkup Para Gjykatës Themelore Shkupi 1, nesër nga ora 10:00, anëtarët e “Alternativës së Gjelbër”, do të mbajnë protestë të qe
Zvicra merr një vendim, ndikon për keq edhe te emigrantët shqiptarë Shteti i Zvicres ka marre vendim për t`i dëbuar të huajt me dosje krimi edhe në rastet kur veprat penale të planifikuara
Vdes ish-gjyqtari i Gjykatës Themelore Gjykata Themelore në Prishtinë njofton se dje në moshën 67 vjeçare, ka ndërruar jetë ish-gjyqtari i Gjykatës Themelore n
Kryetari i Gjykatës Supreme sulmon EULEX-in, është dështak Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës Enver Peci në një intervistë ka vlerësuar se gjatë mandatit dhjetëvjeçar në Kosov
Gjykatësi Beqir Kalludra shtyn seancën ndaj Azel Sylës Seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Toka” ku i akuzuar është ish-deputeti i PDK-së Azem Syla dhe të tjerët është sht
Ish-ministri sot del para gjykatës Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për rastin “Toplik” të Prokurorisë Publike Speciale, ku i dyshuari
Syla sot del para gjykatës shqiptare, a do të kenë guxim ta hetojnë? Ish-deputeti i PDK-së Azem Syla dhe të akuzuarit e tjerë në rastin e njohur si “Toka”, pritet të dalin sot para trupit g
Sot gazetari Dragan Pavlloviq-Llatas del para gjykatës Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin e Prokurorisë Speciale Publike “Lëndina”. I akuzua
Shoqëria Civile kundër ministrit për shuarjen e Gjykatës të Tenderëve Saktësisht 10 vjet pas themelimit të Organit Shqyrtues të Prokurimit, i cili njihet si “gjykatë e tenderëve”, ka lindur
Njihuni me raportin e parë të Gjykatës Speciale Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës (DHSK dhe ZPS) ka publikuar raportin e parë të p
Nisin edhet e Gjykatës Speciale, një person jep dëshminë për vrasje Ngritja e aktakuzave të para nga ana e Dhomave të Specializuara së shpejti do të bëhet realitet. Tashmë, në bazë të disa
Gruevski del sot para gjykatës, akuzat ndaj tij Në Gjykatën Penale sot do të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Dhuna në Komunën Qendër” të Prokurorisë Speciale Publik