999 rezultate për

gjykaten

EMRAT/ Pas gjashtë orë mbledhjeje, KED ndalon 3 kandidatë për Kushtetuesen! KED ka vendosur sot ndalimin e kandidimit të kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Ata janë identifikuar si Aldona Sy
Ambasada e SHBA apel Kosovës: Lëreni Gjykatën Speciale ta bëjë punën e saj Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u kishte kërkuar me ngulm deputetëve të Kuvendit të Kosovës që
Mitsotakis: Ndarja e detit me Turqinë të bëhet si me Shqipërinë Gjatë vizitës në Emiratet e Bashkuara Arabe, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka përmendur dakordësinë që ka me Shq
Pas shumë polemikash, KLGJ kualifikon për në Gjykatën e Lartë Darjel Sinën Këshilli i Lartë Gjyqësor ka kualifikuar si kandidatin e katërt për gjyqtar në Gjykatën e Lartë, Darjel Sinën. Sina,
Trump dërgon akuzën për vjedhje votash në gjykatën e gabuar Mediat në SHBA bëjnë me dije se avokatët e Presidentit në detyrë, Donald Trump e dërguan akuzën e tyre për vjedhje votas
Selimi deklarohet i pafajshëm, në Gjykatën Speciale hefi i Grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot është paraqitur për herë të parë në Gjykatën Speci
Koronavirusi mbyll Gjykatën e Durrësit, të prekur gjyqtarë dhe punonjës Gjykata e Shkallës së Parë Durrës është mbyllur për shkak të rasteve me koronavirus. Dy gjyqtar dhe një punonjës në
COVID-19 fut "këmbët" në Gjykatën e Krujës, mbyllet institucioni Mbyllet Gjykata e rrethit gjyqësor Krujë. Shkak për këtë është bërë infektimi me Covid-19 i një gjyqtari në këtë inst
Biden në avantazh, Trump bën lëvizjen e papritur: Çon çështjen në Gjykatën Supreme Presidenti amerikan Donald Trump po i drejtohet kombit nga Shtëpia e Bardhë. Pak më herët ai ka shkruar në Twitter për t
COVID-19 fut mirë "këmbët" në Gjykatën e Durrësit, infektohen gjyqtarë e prokurorë Gjykata e Durrësit është “pushtuar” nga Covid-19. Abc Neës bën të ditur se një gjyqtare, një prokuror dhe një oficer
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim
Yuri Kim thirrje KED-së për Kushtetuesen, kur duhet të jetë gati Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reaguar në një shkrim në mediat sociale duke i kërkuar Këshillit të Emërimeve në Drejt
Pezullohet puna në Gjykatën e Apelit në Gjirokastër, sekretarja infektohet me COVID-19 Sekretarja e Gjykatës së Apelit në Gjirokastër ka rezultuar pozitive me COVID-19. Ndërkohe nga DSHP janë marrë 7 tamp
Shpalli "Agimin e Artë" organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën e Apelit Gjykata e Apelit është vënë në alarm ditën e sotme pasi një telefonate që paralajmëronte për një bombë në ambientet e sa
Vrau me thikë 7 vjeçaren në mes të parkut, shqiptarja del para gjykatës angleze Një grua shqiptare e akuzuar për vrasjen e një vajze shtatë vjeçare angleze në sy të prindërve, në ditën e Nënës, është
Kreu i OVL-UÇK-së Hysni Gucati përballet me Gjykatën Speciale më 1 tetor Kryetari i OVL-UÇK Hysni Gucati të enjten, më 1 tetor në orën 15, pritet të dalë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specia
Meta shpall për herë të tretë vakancën për Gjykatën Kushtetuese Kreu i shtetit, Ilir Meta ka shpallur vakancën për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, kjo pas dorëheqjes së Besnik Imer
Porositi dy vrasje dhe dyshohet se ekzekutoi vëllain e Talo Çelës, Erion Alibeaj përballet me gjykatën Erion Alibej, organizatori dhe urdhëruesi i dy vrasjeve në Elbasan, dhe i dyshuar se ka kryer ekzekutimin e vëllait të T
Osmani i drejtohet Trendafilovas lidhur me Gjykatën Speciale Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka proceduar amendamentin e presidentit Hashim Thaçi lidhur me mandatin e
KE: Kushtetuesja, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioni Europian i kërkon Shqipërisë që të ngrejë sa më shpejt Gjykatën Kushtetuese. Zëdhënësja e Komisionit Europian,