999 rezultate për

gjykate

Grupi i Tires përçahet në gjykatë: Ajo i merrte të gjitha lekët! (FOTO LAJM) Për të dyshuarat e tjera të skandalit korruptiv në spitalin Covid 2, të gjithë fajin e ka Tirja se sipas tyre, paratë aj
"Tirja s'mund të më bëjë shoqe me veten", çfarë tha sanitarja përballë gjykatës Detaje të reja zbardhen nga përballja e punonjëseve të spitali i Sanatoriumit, të cilt akuzohen se janë të përfshira në
Shtyhet seanca ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së para Speciales Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, do të paraqit
"I ka dhënë bakshish me dëshirë”, çfarë thanë infermieret përballë gjykatës Tre infermiere dhe një sanitare në spitalin Covid 2, kanë dalë sot përpara gjykatës, pas komunikimeve që janë zbuluar me
Bashkëpunuan me Tiren, dalin para gjykatës 3 infermieret dhe sanitarja Ditën e sotme po përballen me jykatën tre infermieret dhe sanitarja që akuzohen për “mashtrim” dhe “shpërdorim detyre” n
Strasburgu rrëzoi padinë e ish-gjyqtares Xhoxhaj, reagon Yuri Kim Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut, që rrëzoi padinë e ish-gj
Liverpooli dhe Fulhami në gjykatë, merret vendimi për çmimin e Elliotit Skuadra e Liverpoolit dhe Fulhamit do të paraqiten sot në gjykatë për të vendosur rreth çmimit e Elliotit. Kampioni i
Në burg për vrasjen e komisarit Lamaj, Arben Frroku kërkesë Gjykatës së Posaçme I akuzuari për vrasjen e komisariatit Dritan Lamaj, Arben Frroku, i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme, ti llogaritet edhe k
Rrezikon 3 vite heqje lirie, Adriatik Llalla del sot përpara gjykatës Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla pritet të dalë sot para gjykatës në orën 14:00, ndërsa mbetet për tu parë nëse do të j
Përballet me gjykatën nipi që p*rdhunoi gjyshen 89 vjeçare Ka dalë para Gjykatës së Lushnjes Sajmir Mecani, 36 vjeçari i akuzuar për dhunimin dhe përdhunimin e gjyshes 89-vjeçare.
Vendimi i Gjykatës Supreme për Albin Kurtin, LVV e vendosur për t'i shkuar deri në fund Pavarësisht kësaj, LVV shprehet me bindje se lista me 110 kandidatë do të garojë në referendumin e 14 shkurtit. Posti
Vendet e lira te Këshilli i Lartë i Prokurorisë, 4 prokurorë garojnë për një pozicion Nis sot votimi për zgjedhjen e prokurorëve më rang vendi për 2 vende të lira si Anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokuro
VV dhe AAK dorëzojnë ankesë në Gjykatën Supreme Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) këtë të mërkurë pritet që të dorëzojnë ankesë në Gjykatë
Konfirmohet, VV do t’i drejtohet Gjykatës Supreme për vendimin e PZAP-së Zyrtari ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje, Berim Sallahu, ka komentuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtre
Rikthehet Gjykata Kushtetuese, mbahet sot seanca e parë Pas dy vitesh ndërprerje, Gjykata Kushtetuese nis zyrtarisht sot punën. Seanca e parë do të mbahet sot në orën 10:00.
Rikthimi i sekuestrove të pasurive, Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë Ish-prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla, i është drejtuar me rekurs Gjykatës së Lartë, duke kundërshtuar vendimin e
Pjesë e listës KÇK, ndahet parakohe nga jeta gjykatësi i shkallës së parë Tiranë Gjyqtari i Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Martin Deda ka ndëruar jetë. Lajmin e ka dhënë avokati Idajet Beqiri,
Erion Veliaj padit Grida Dumën: Shihemi në gjykatë! Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj paralajmëroi padi për shpifje në gjykatë për ish-deputeten e PD-së Grida Duma, pas
Babai e vëllai vranë motrën në Malin me Gropa, dosja shkon në gjykatë Pak muaj më parë Shqipëria u trondit nga krimi i rëndë ku babë e bir vranë vajzën ndërsa trupin e saj e lanë në malin me
Eliona Mihali konfirmohet gjyqtare pranë Gjykatës së Vlorës Këtë të hënë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin për gjyqtaren e Vlorës Elona Mihali. Pas konstatimeve