999 rezultate për

gjykate

Gjykata e Apelit futet në krizë: Shkarkohet nga detyra gjyqtarja Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Maria Qiriazi. Tashmë gjyka
Përfshihen nga flakët dy automjete të parkuar përballë Gjykatës në Elbasan Një makinë ka marrë flakë gjatë natës së djeshme përballë Gjykatës në Elbasan. Mësohet se makina ka qënë e parkuar përba
"Doja ta trembja, jo ta vrisja": Çfarë tha para gjykatës shqiptari që qëlloi me thikë të dashurën greke Vajza në foto është 20 vjeçarja greke e cila u qëllua me thikë nga 27 vjeçari shqiptar në Itali. I riu Jetmir Kurtsma
Shkarkohet nga detyra gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Mariana Shegani. Shegani ka hasur një seri problemesh me dek
Përplasi me makinë ish-kolegun, Mhillaj del sot para gjykatës 60-vjeçari, Gegë Mhillaj që përplasi qëllimisht me makinë ish-kolegun e tij Mark Gjeta, në Mirditë do të dalë sot para
Avokati i Popullit i drejtohet Kushtetueses: Kërkohet shfuqizimi i nenit që lejon përgjimin e qytetarëve Institucioni i Avokatit të Popullit i ka kërkuar Gjykatës Kushtetuese të shfuqizojë nenin 8 në ligjin për policinë, përs
Merret vendimi për Llallën, ish-prokurori në dorë të GJKKO-së Gjykata e Lartë e ka hedhur poshtë kërkesën e ish-prokurorit Adriatik Llalla, që dosja e këtij të fundit t'i kalojë GJKK
"Numri dy" i bandës së Lushnjës kallëzon në SPAK gjyqtaren e Elbasanit Numri dy i “Bandës së Lushnjës”, Enver Dondollaku ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e Elbasanit Miranda Konica për veprën p
11 veteranë të UÇK-së sot dalin para gjykatës, akuzat Njëmbëdhjetë veteranë dhe invalidë të UÇK-së do të paraqiten sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë. Ata akuzohen për
KLP zbulon kush janë drejtuesit e rinj në prokuroritë e rretheve Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar sot krerët e katër prokurorive të rëndësishme në Shqipëri. Në mbledhjen e z
Beccheti nuk ndalet as në Hagë, Shqipëria nuk shkon në gjyq Biznesmeni Francesco Beccheti vazhdon betejen me shtetin shqiptar në Gjykatën civile të Hagës. Burimet bëjnë me dije
Fotot e "sikletshme" me avokatin dhe lidhja intime, çfarë tha në gjykatë Enkeleda Hoxha Ditën e shtunë u mbajt seanca gjyqësore ndaj gjyqtares së Krujës Enkelejda Hoxha, avokatit Aldo Tabaku dhe tetë të arres
"Nesër ta kopsisim": Skema e korrupsionit në Gjykatën e Krujës përfshin edhe spitalin Në përgjimet e zbardhura që kanë lidhje me operacionin e SPAK ku ra në pranga Enkeleida Hoxha, zbulohet edhe skema korru
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë përjashtohet nga sistemi i drejtësisë Ish-gjyqtarja Eveliina Qirjako do të mbesë përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. Shkallë më e lartë e procesit të
Përfundon seanca e dosjes "184", Gjykata çon 4 të pandehurit në gjykim Ka përfunduar seanca gjyqësore për dosjen 184, në rrethin gjyqësor të Dibrës. Të pandehur janë marrë 4 persona. Bëhet
"Furtuna" në Gjykatën e Krujës, SPAK zbulon prapaskenat e aferave korruptive Ditën e sotme ka pasur arrestime të bujshme në qytetin e Krujës. Për këtë cështje, Prokuroria e Posaçme Kundër Korrup
Përballje mes dy krerëve të shtetit, Rama dhe Meta në gjykatë Një përballje e fortë do të "ndezë" Gjykatën Kushtetuese më 25 mars të këtij viti. Kryeministri Edi Rama dhe presiden
Grupi i Tires përçahet në gjykatë: Ajo i merrte të gjitha lekët! (FOTO LAJM) Për të dyshuarat e tjera të skandalit korruptiv në spitalin Covid 2, të gjithë fajin e ka Tirja se sipas tyre, paratë aj
"Tirja s'mund të më bëjë shoqe me veten", çfarë tha sanitarja përballë gjykatës Detaje të reja zbardhen nga përballja e punonjëseve të spitali i Sanatoriumit, të cilt akuzohen se janë të përfshira në
Shtyhet seanca ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së para Speciales Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, do të paraqit