999 rezultate për

gjykate

EMRI/ Ky është kreu i ri i prokurorisë Mat Keshilli i Larte i Prokurorise ka zgjedhur sot me 8 vota pro, drejtuesin e ti te Prokurorise prane Gjykates se Shkalles
Kreu i gjykatës shpëton edhe në KPA, konfirmohet në detyrë Kolegji i Posatshëm i Apelimit ka vendosur që të rikonfirmojë në detyrë kreun e gjykatës administrative Gentian Medja, p
EMRAT/ 8 gjyqtarët që vijojnë garën për në Gjykatën e Lartë Këshilli i Lartë Gjyqësor përzgjodhi sot kandidatët që kualifikohen për vijimin e garës për në Gjykatën e Lartë. Nga
Ndjekësit i hapin telashe serioze Kiara Titos: Shpresojmë jo në gjykatë (FOTO LAJM) Një djalë, shprehu se ishte influencuar nga veshja e Kiara Titos, një thumbim i drejtpërdrejtë për “Fashion Influencer”
Kanos policët e përmbaruesit, arrestohet 38-vjeçari në Mallakastër Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin: Një 38-v
Gara për Gjykatën Kushtetuese, KED publikon pikët e kandidatëve Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përfunduar procesin e pikëzimit për 6 kandidatët e 4 vendeve të lira në Gjykatën Kus
"Dikush jashtë gjykatës"...Tahiri bën deklaratën e bujshme Gjykata ka shtyrë dhënien e vendimit për Saimir Tahirin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike si pjesë
Shkarkohet Jovo Vangellovski, dyshohet për shpërdorim detyre Këshilli gjyqësor e shkarkoi nga detyra Jovo Vangellovskin. Ai tashmë nuk është kryetar i Gjykatës Supreme e as gjykatës
Debati në gjykatë, ish-Ministri Tahiri mohon akuzat pasi prokuroria kërkoi 12 vite burg Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Por me pranimin e gjykim
SKANDAL/ Avokati i merr 6 mijë euro për të paguar gjykatësin Fiks Fare denoncoi sot veprimet e një avokati, i cili duke bërë sekserin e gjyqtarëve të gjykatës së shkallës së parë të
Skandali në Janinë, akuza zyrtare nga gazeta e opozitës (FOTO LAJM) E gjithë kupola e lartë e mazhorancës ka nisur prej disa ditësh punën për shpëtimin e Agim Kajkamut, kryebashkiaku i Ril
I kërkoi divorcin në gjykatë, këngëtarja shqiptare e bën të pendohet burrin pas ndarjes (FOTO LAJM) Këngëtarja shumë e dashur për publikun dhe që ndër vite ka sjellë hite muzikore , Violeta Kukaj dy muaj më parë u divorc
Ju kujtohet gjeli që përfundoi në gjykatë? Ky është vendimi i autoriteteve Pronarja e gjelit tashmë të famshëm në Francë, Maurice (Moris) doli triumfuese nga salla e gjyqit ku e kishin dërguar fq
I futi 11 thika në bark të dashurës moldave, çfarë tha para gjykatës 27-vjeçari shqiptar Roland Bushi, shqiptari që goditi me thikë një grua moldave dy ditë më parë në Chietti të Italisë, ka dalë sot përpara g
Një gjykatë franceze vendos: Gjeli mund të këndojë! Një gjykatë në Francë ka marrë vendimin që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komis
Dikur përfunduan në gjykatë, motrat Vjollca bëjnë shok të ngushtë Getoarin dhe Krenarin (FOTO LAJM) Getoar Selimi dhe Krenar Çoçaj sot janë shumë miq të mirë, por dikur nuk kanë shkuar dhe aq mirë. Dënimi i Krenarit me 6
Tronditëse, gjykata thotë se vrasja e Mërgimit 7 vjeçar në Zvicër ishte e planifikuar Shtetasja zvicerane, Angela N., kishte vrarë Mërgimin 7 vjeçar, në Bazel. Ajo pretendonte se kishte vepruar nën ndikim.
Kush ishin skllavet e seksit të miliarderit Epstesin (FOTO LAJM) Një gjykatës federal në Nju Jork e quajti vetëvrasjen e Jeffrey Epstein një “kthesë të papritur ngjarjesh”, në hapje të
Shtyhet procesi i pikëzimit për kandidatët e Kushtetueses, çfarë e shkaktoi ngërçin Vendimi i Gjykatës Administrative të Apelit, që prishi vendimin e moslejimit të kandidimit për pedagogen e Magjistraturë
"E vrau në banjë": Çfarë u dëshmua në Gjykatë për vrasjen e Indrit Çelajt Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se s