999 rezultate për

gjykatat

COVID-19 mbyll gjykatat, infektohen tre gjykatës dhe 2 sekretarë në Gjirokastër Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër është mbyllur 5 orë pasi u dha i njëjti vendim për Gjykatën e Apelit. Buri
Më 27 prill rifillon puna në të gjitha gjykatat e vendit Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur t’i rikthehet punës sistemi gjyqësor në të githë vendin, duke filluar nga 27 prill
KLGJ merr vendimin drastik, mbyllen gjykatat në të gjithë vendin për shkak të koronavirusit Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të pezullojë veprimatrinë e shërbimeve gjyqësore për shkak të përhapjes së koronav
Gjykata s’u dha mandatet, reagon Maliqi: Triumfoi drejtësia Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ka reaguar pasi gjykata e Tiranës dhe ajo Durrësit nuk certifikuan mandatet e k
Rama për "Bild": Do kërkoj drejtësi në gjykatat gjermane Kryeministri Rama ka folur me tone kërcënuese ndaj demokratëve që po tentojnë të bllokojnë zgjedhjet e 30 qershorit duke
Rama hedh në gjyq gazetarin e "BIld", reagon Peter Tiede (FOTO LAJM) Gazetari i "Bild" Peter Tiede i është përgjigjur sërish kryeministrit Edi Rama, pasi ai tha se do e padiste në gjykatat
Kosnett kërkon më shumë transparencë nga gjykatat e Kosovës Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar në lidhje me transparencën në Gjykata për sa i përket vendime
Bregu: Më shumë besim te shoqëria civile se te qeveria dhe gjykatat "Niveli i besimit qytetar në qeveritë dhe politikat në përgjithësi në Ballkanin Perëndimor (BB) është alarmant, pasi 60%
Edi Rama nën hetim? Gjykatat përplasen me njëra-tjetrën Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzoi kërkesën e dy shtetasve, të cilët i kërkuan trupës gjyqësore që të urdhërojë Prokurori
Ministri turk kërkon largimin e gylenistëve, Bushati i kujton se këtu funksionojnë gjykatat Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai ka mbajtur dhe një konfer
Kujdes! Në këto 5 qytete shqiptare ka më shumë shanse të vriteni Tirana, Shkodra, Durrësi dhe Vlora mbajnë rekordin për krimet e kryera gjatë vitit 2017. Sipas statistikave zyrtare t
Berisha vajton gjykatat që nuk kalojnë kriteret e lehta të Vettingut Ish-kryeministri i vendit dhe lideri shpirtëror i Partisë Demokratike, Sali Berisha vazhdimisht është akuzuar nga opozit
Gjykatat me vendime kontradiktore, paqartësi për vijimin e punës me dosjet Çdo dosje që është hetuar dhe gjykuar tek Krimet e Rënda para datës 1 gusht 2017 do të ngelet tek Krimet e Rënda. Ky
Tronditet Reali, gjykata kërkon dënimin me 10 vite burg të Ronaldos Cristiano Ronaldo vazhdimisht është akuzuar për evazion fiskal të shumës 14.7 milionë euro. Madje mediat sot raporto
Mbi “gardistët” politikë që mbushin gjykatat dhe shtypin Nga Mero Baze Një nga skenat e shëmtuara të gjyqit të 21 janarit në Tiranë, atyre pak seancave skandaloze që u bënë d
Policia amerikane kërkon arrestimin e migrantëve të paligjshëm edhe në gjykatë Shërbimet amerikane të migracionit miratuan zyrtarisht një direktivë që u lejon policëve të këtij organi për të hyrë dir
Kosovë, gjykatat joefikase përballë korrupsionit Lufta kundër korrupsionit edhe gjatë vitit 2017, ka qenë vazhdimisht pjesë e deklaratave të zyrtarëve të lartë shtetëror
McGregor në telashe me gjykatat, rrezikon edhe burgun Luani i pamposhtur i arteve marciale, irlandezi i njohur Conor McGregor, duhet të paraqitet në gjyq pasi e ka anashkalua
VMRO-DPMNE-ja paralajmëron protesta për më 3 dhjetor “Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar drejtësi, bëhen për të parë se sa ndikim
Gjykatat vlojnë nga numri i lëndëve të pazgjidhura Zyra Kombëtare e Auditimit ka publikuar raportin e auditimit të performancës “Efikasiteti i menaxhimit të lëndëve civile