E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

gjykata

Akuzohet për fshehje pasurie, GJKKO pranon kërkesën e Llallës për gjykim të shkurtuar Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka pranuar kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
Ish i dënuari dhunon gruan dhe kryen veprime të turpshme në sy të fëmijëve të mitur Bashkëshorti e dhunon fizikisht dhe psikologjikisht gjykata jep vendimin që të qëndrojnë në të njëjtën banesë. Katër urd
U arrestua dje, Gjykata e Lartë e Drejtësisë: Bartomeu lirohet me kusht Ish presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe ish këshilluesi i tij, Jaume Masferrer janë liruar me kusht pasi k
Përplasi për vdekje 7 vjeçaren dy ditë më parë, shoferi del nga burgu Gjykata e Vlorës i ka dhënë vendimin për shoferin Eltar Shaskaj, i cili përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Vlorë. Ngja
Gjykata e Kukësit rikthen në burg Fjolla Morinën Trupi gjykues ndryshoi sot masën e sigurisë ndaj saj nga “arrest shtëpie” në “arrest me burg” për shkak se Morina e shke
Iu bashkua ISIS, vajza e re humb shtetësinë angleze dhe nuk e merr dot më! (FOTO LAJM) Dhe pse u largua nga Britania në moshë të re dhe iu bashkua ISIS, anglezët nuk e falin Shamima Begum. Vajz e re u lar
Gjykata e Apelit futet në krizë: Shkarkohet nga detyra gjyqtarja Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Maria Qiriazi. Tashmë gjyka
Fitoi lirinë, flet avokatja e infermieres të pëfshirë në skandalin "Tire" Pak më parë gjykata e Apelit ka lënë të lirë një nga infermierët dhe sanitaren e 'Shefqet Ndroqit' të cilat akuzohen të
Zhvatën pacientët te Sanatoriumi, lihen të lira dy nga bashkëpunëtoret e Tires Gjykata ka liruar nga burgu dy infermierët e Shefqet Ndroqit të cilat akuzohen si të përfshia në skemën e korrupsionit t
Vendos Gjykata: Një muaj paraburgim për rrëmbyesit e dy shtetasve nga Maqedonia Gjykata Themelore Gjilan ka marrë sot vendim duke ju caktuat masën e paraburgimiy prej një muaji për gjashtë personat e
Bashkëpunuan me Tiren, infermieret e arrestuara kërkojnë lirinë Infermieret dhe sanitarja e Sanatoriumit të cilat rezultojnë të përfshira në skemën e korrupsionit të "Tires" kanë kërku
Ua mori jetën për para, zbulohet motivi që shtyu shqiptarin të vrasë prindërit e tij 36-vjeçari nga Prizreni, Adriatik Hadri, është gjetur fajtor nga gjykata në Suedi, për vrasjen e prindërve të tij në Pri
I mori jetën vajzës dhe dhëndrit, gjykata në Australi shpall fajtor shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata në Australi ka shpallur fajtor shqiptarin që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin për shkak të pr
Vuri orare kufizuese, Gjykata detyron qeverinë hollandeze të tërhiqet Hollanda duhet të heqë menjëherë oraret kufizuese anti-COVID nga ora 21:00 e mbrëmjes deri në 4:30 të mëngjesit. Këtë
S'ka shkelje, gjykata rrëzon prokurorinë për "Turgut Ozal" Gjykata e Tiranës ka rrëzuar vendimin e prokurorisë për të sekuestruar regjistrat e regjistrimit të nxënësve dhe stude
Zbardhet shkaku pse nuk u ekstradua nga Greqia urdhëruesi i vrasjes së Artan Cukut Zbulohet arsyeja se përse gjykata e Lartë në Greqi refuzoi kërkesën për ekstradimin në Shqipëri të Bledar Jambellit dhe
Vrasja në ish-Bllok, gjykata e Tiranës kalon në gjykim dosjen për Ervin Matën Gjykata e Tiranës ka kaluar për gjykim dosjen penale për Ervin Matën. Sipas abc news, biznesmeni do të gjykohet për kall
Përfundon seanca e dosjes "184", Gjykata çon 4 të pandehurit në gjykim Ka përfunduar seanca gjyqësore për dosjen 184, në rrethin gjyqësor të Dibrës. Të pandehur janë marrë 4 persona. Bëhet
Shtyrja e seancës për ish-krerët e UÇK-së, reagon Specialja Gjykata Speciale në Hagë ka vendosur që të shtyjë seancën dëgjimore të planifikuar për nesër ndaj ish-krerëve të Ushtris
Gjykata e Strasburgut jep vendimin e parë për procesin e Vettingut Gjykata e Strasburgut ka dhënë vendimin e parë për Vettingun në Shqiperi. Vendimi i referohet rastit të ish-anëtares së