999 rezultate për

gjykatĂ

Gjykata lë në burg dy vëllezërit, flet babai: E punësova vetë si taksist të familjes! "Familja e Abdulla Budllës më ka borxh nëse ka prekur nderin e familjes time". Kështu shprehet mes tronditjes dhe hut
U plagos momentin e ekzekutimit të dy biznesmenë në Laç, Gjykata rikthen në burg Kreshnik Tushën Gjykata e Apelit të Tiranës ka rikthyer në burg Kreshnik Tushën. Shkalla e Parë në Kurbin i kishte caktuar “arrest s
Vajza nga Tirana hedh në gjyq shtetin shqiptar dhe fiton 12,000 euro dëmshpërblim Shqipëria ka humbur një tjetër rast në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë, duke detyruar shtetin shqiptar të dëmshpërblejë
Vranë shokun, gjykata e Elbasanit jep vendimin për dhëndrin Sejdinit dhe Hajdarin Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë “burg pa afat” për Sokol Sanxhaktarin, dhëndrin e ish kryebashkiakut Qa
Prag "betejës" me gjyqin, Saimir Tahiri nis pushimet (FOTO LAJM) Saimir Tahiri duket se ka filluar pushimet si për të rikuperuar energjitë para 'betejës' që e pret me gjyqin. Ish-mi
Dhjetra viktima pa përgjegjës! Bie akuza për vrasje, gjykata liron të arrestuarit për tërmetin Asnjë përgjegjës për dhjetëra viktima e qindra të plagosurit e tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar. Ndryshimi
Kush janë pesë "të fortët" e radhës që ranë në rrjetën e OFL-së Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë 5 shtetasve të akuzuar
Gjykata Administrative i refuzoi të gjitha 101 ankesat e Levicës Gjykata Administrative i refuzoi edhe 23 ankesat e fundit nga Levica, prejse paraprakisht sot të njëjtën e bëri edhe me
Ali Ahmeti: Më ka ftuar Gjykata Speciale në Hagë dhe do të shkoj Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë A
Kush janë katër "të fortët" e Beratit që ranë në rrjetën e OFL-së Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë katër shtetasve banues
Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoj, Gjykata e Lartë s’pranon rekursin e Redjan Rrajes Redjan Rraja, i dyshuar si atentatori kryesor mbi automjetin e prokurorit të Durrësit Arjan Ndoj, me një të vrarë dhe dy
I dënuar me 25 vite burg për vrasje, kush është shqiptari që u ekstradua sot nga Belgjika Gjon Menga, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin e ka dënuar me
Bashkëshorti ja qethi kokën "zero": Historia sa e trishtë, por dhe frymëzuese e 30 vjeçares Arian B. u dënua me dy vite burgim për dhunën e ushtruar ndaj bashkëshortes. Ai i preu flokët së shoqes, nënë e tre fëmi
Thaçi del nga Gjykata e Hagës pas 6 orësh, intervistimi pritet të vijojë sërish nesër Intervistimi i Thaçit sot ka zgjatur rreth 6 orë, ndërsa pas largimit nga objekti i Gjykatës Speciale, presidenti nuk ës
Droguan dhe përdhunuan 17-vjeçaren, Gjykata jep masat për 5 "monstrat" e Krujës Gjykata e Krujës ka dhënë masën e sigurisë për pesë prej të arrestuarve pas operacionit 8 mujor të Prokurorisë së Durrës
I dhanë kokainë dhe abuzuan s*ksualisht me 17 vjeçaren, gjykata jep vendimin për 5 autorët Gjykata e Krujës ka dhënë masën ndaj pesë personave të arrestuar në lidhje me abuzimin dhe drogimin e një vajze 17-vjeça
Kërkon lirinë, Gjykata Paraguaiane vendos për fatin e Ronaldinhos Ronaldinho u ndalua nga policia e Paraguait në fillim të marsit, pasi u kap me dokumenta të falsifikuara. Legjenda e Bra
Shkodrani fiton gjyqin për pronën e tij, por gjykata i "zhduk" dokumentet! Një qytetar nga Shkodra ka një ndërtesë plus truall që ia kanë uzurpuar. Gjon Shkambi i është drejtuar gjykatës, ku ka f
Humbi gjyqin, si e nxorri inatin Cakaj me ambasadën në Athinë Ditën e djeshme ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar ambasadoren shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari,
Zvarritet dosja "e nxehtë" e Llallës, gjykata e shtyn çështjen në nëntor Ka përfunduar seanca për Adriatik Llallën, shqyrtimi i dosjes së të cilit u shty për në nëntor. Avokati kërkoi kryerj