999 rezultate për

gjumit

Mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë Të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen me një shans të theksuar për vdekje të parakohshme. Të paktën s
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani mjalt para gjumit Shumica prej nesh jemi të vetëdijshëm që mjalta mund të përdoret për ta luftuar gripin dhe për ta hidratuar lëkurën, por
Bie poshtë miti që i frikëson të gjithë, kur duhet ngrënë darka Që herët, na është thënë nga prindërit (fillimisht) se pas konsumit të darkës duhet të rrimë pak orë e më pas të shtrihe
Nëse dëshironi të mos grindeni me gruan, atëherë flini gjumë Gjumi dhe dëshira për të! Ndjeshmëria, vështirësia në përqëndrim, lodhja, por edhe një rënie e dëshirës seksuale, sepse
Jo celular para gjumit, çfarë thotë studimi i fundit për fëmijët Thonë se përdorimi i tepërt i ekranëve nga fëmijët është i dëmshëm, por pak prova ka për ta vërtetuar këtë. Pediatrët
Jargë gjatë gjumit? Arsyet që mund t’i shkaktojnë Jargavitja gjatë gjumit është pështyma e tepërt që del nga goja. Ky është një proces që ndodh në çdo moshë dhe shpesh he
Të papriturat që mund t’i ndodhin organizmit teksa jemi në gjumë Sigurisht që në fakt gjumi mbetet koha më paqësore për një njeri. Ama ka disa gjëra që mund të ndodhin teksa flini dh
Poston foto nga dhoma e gjumit, luksi i shtëpisë së Adelina Tahirit Adelina Tahiri u martua me biznesmenin Serjoza Markov këtë vit duke shkaktuar shumë komente në publik. Çifti ishin n
Kujdes, jargët gjatë gjumit paralajmërojnë sëmundje Jargët kryesisht janë pasojë e pështymës së tepërt, gjë që detyrimisht e shtyn personin në fjalë të gjejë një mënyrë për
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
Nëse doni të dobësoheni, kushtojini rëndësi orëve të gjumit Të gjithë e dimë se sa i rëndësishëm është gjumi. Mungesa e tij ndikon në përqëndrimin dhe në performancën tonë gjatë di
Mos flini kurrë më shumë se shtatë orë, është vdekjeprurëse Të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen me një shans të theksuar për vdekje të parakohshme. Të paktën s
A "vdisni" edhe ju për gjumin e pasdites? Shkenca thotë "përsenë" Njerëzit ndahen në dy kategori: Ata që duan të marrin një sy gjumë pasdite dhe ata që e shmangin atë. Por e ka një shpje
Nëse bëni këto veprime para gjumit, mos prisni kot të shplodheni Çfarë jua prish cilësinë e gjumit çdo mbrëmje? Përdorimi i mjeteve teknologjike Kompjuteri, tableta, telefoni apo
Nëse vuani nga pagjumësia, një gotë nga ky lëng ju bën të flini si qengj Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije. Gjumi i mirë është thelbë
Nga sindroma e bukuroshes së fjetur te paralizat, gjërat që mund të ndodhin në gjumë Sigurisht që në fakt gjumi mbetet koha më paqësore për një njeri. Ama ka disa gjëra që mund të ndodhin teksa flini dh
Nëse flini kaq orë gjumë në ditë, rrezikoni të vdisni më shpejt Të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen me një shans të theksuar për vdekje të parakohshme. Të paktën s
Zbuloni si shkaktohet pagjumësia kur përdorni telefon para gjumit (VIDEO) Telefoni i mençur nuk preferohet të përdoret para gjumit pasi shkakton pagjumësi. Drita blu e telefonit është shkakta
Arianna Huffington zbulon pse Trump bën gafa/ Sekreti janë orët e gjumit E ftuar në “The late show” me Stephen Colbert, Arianna Huffington ka ironizuar me presidentin Donald Trump, duke zbuluar
Zgjoheni vazhdimisht natën? Kjo është arsyeja Shumë njerëz gjatë natës e kanë të pamundur të flenë mirë. Shpesh ndodh që t’ju zërë gjumi, por pas disa orësh të zgjoh