999 rezultate për

gjumit

Këshilla për gjumë më të rehatshëm 1. Vendos orar të rregullt gjumi Vajtja në shtrat në të njëjtën orë çdo natë , madje dhe në fundjavë, ndihmon për të
Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për fa
"Leku letër", pizhamet e gjumit i kushtojnë Morena Tarakut sa "qimet e kokës" (FOTO LAJM) Morena Taraku është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun. Ajo është mjaft aktive në rrjetet sociale,
Pse duhet të konsumoni një grusht fara kungulli përpara gjumit? Që nga lashtësia, vaji dhe ekstrakti i farave te kungullit njiheshin për vlerat e tyre shëruese. Dikur këto fara përdore
"Jam e parezistueshme", Françeska Jaçe provokuese me të brendshme nga dhoma e gjumit (FOTO LAJM) Françeska Jaçe është nga vajzat e showbizit më të shumë përfolura për jetën e luksit dhe për format bombastike që ka.
Ju del gjumi çdo natë në të njëjtën orë? Mësoni cilat janë problemet shëndetësore që mund të keni Ju ka ndodhur të zgjoheni për disa net rresht në të njëjtën orë? Mund të duket rastësi, por mjekësia tradicionale kineze
Edhe në gjumë mund të biesh nga pesha, çfarë duhet të bësh para se të flesh Të humbasësh peshë nuk është një proces i lehtë. Kërkon forcë dhe përkushtim. Ke nevojë të hash shëndetshëm, por edhe të
Izolimi ju ka shtuar oreksin për ëmbëlsira? Si ta përballoni situatën Izolimi na ka larguar nga ëmbëlsirat që mund t’i konsumonim çdo ditë. E keni të vështirë pa to? Nëse më parë flinit p
Në karantinë natë e ditë me pizhama, por cilat janë modelet trend të veshjeve të gjumit (FOTO LAJM) Sa i përket veshjes këtë muaj izolimi, për shumicën prej nesh nuk ka patur shumë ndryshim nëse është natë, apo ditë pasi
Këto janë 5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se ëmbël
Si të luftojmë pagjumësinë dhe të flemë të qetë pa ilaçe? Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas bot
Mos ndoshta e keni vendosur gabim pasqyrën në dhomën e gjumit?! Pasqyrat nxisin krijimin e aktiviteteve, ndërkaq në dhomën e gjumit është e nevojshme pikërisht energjia e kundërt Si
E RËNDË/ Gjendet e varur në dhomën e gjumit nëna e dy fëmijëve Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen “11 Janari” në qytetin e Kuçovës, ku raportohet se një nënë 46-vjeçare është ve
Izolimi ju ka shtuar oreksin për ëmbëlsira? Si ta përballoni situatën Izolimi na ka larguar nga ëmbëlsirat që mund t’i konsumonim çdo ditë. E keni të vështirë pa to? Nëse më parë flinit p
Këto janë 5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se ëmbël
Izolimi ju ka shtuar oreksin për ëmbëlsira? Si ta përballoni situatën Izolimi na ka larguar nga ëmbëlsirat që mund t’i konsumonim çdo ditë. E keni të vështirë pa to? Nëse më parë flinit p
Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita
Kaq e thjeshtë: Si të zgjoheni gjithë energji çdo mëngjes Në mënyrë që alarmi të mos jetë melodia më e tmerrshme në jetën tuaj, ndiqni disa këshilla të vlefshme për t’u zgjuar të
Eksperti australian: Gjumi rrit imunitetin ndaj koronavirusit Një ekspert australian i monitorimit të trurit dhe gjumit ka zbuluar se si një gjumë i mirë i natës mund të ndihmojë në
Si të flesh më shpejt kur jeni shumë të lodhur dhe të stresuar Kur nuk arrin të flesh atëherë kur është e vetmja gjë që do të bësh, gjendja psikologjike dhe mendore bëhet më e rëndë.