999 rezultate për

gjumi

Këshilla për gjumë më të rehatshëm 1. Vendos orar të rregullt gjumi Vajtja në shtrat në të njëjtën orë çdo natë , madje dhe në fundjavë, ndihmon për të
Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për fa
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
"Leku letër", pizhamet e gjumit i kushtojnë Morena Tarakut sa "qimet e kokës" (FOTO LAJM) Morena Taraku është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun. Ajo është mjaft aktive në rrjetet sociale,
Pse duhet të konsumoni një grusht fara kungulli përpara gjumit? Që nga lashtësia, vaji dhe ekstrakti i farave te kungullit njiheshin për vlerat e tyre shëruese. Dikur këto fara përdore
"Jam e parezistueshme", Françeska Jaçe provokuese me të brendshme nga dhoma e gjumit (FOTO LAJM) Françeska Jaçe është nga vajzat e showbizit më të shumë përfolura për jetën e luksit dhe për format bombastike që ka.
Ju del gjumi çdo natë në të njëjtën orë? Mësoni cilat janë problemet shëndetësore që mund të keni Ju ka ndodhur të zgjoheni për disa net rresht në të njëjtën orë? Mund të duket rastësi, por mjekësia tradicionale kineze
Edhe në gjumë mund të biesh nga pesha, çfarë duhet të bësh para se të flesh Të humbasësh peshë nuk është një proces i lehtë. Kërkon forcë dhe përkushtim. Ke nevojë të hash shëndetshëm, por edhe të
Izolimi ju ka shtuar oreksin për ëmbëlsira? Si ta përballoni situatën Izolimi na ka larguar nga ëmbëlsirat që mund t’i konsumonim çdo ditë. E keni të vështirë pa to? Nëse më parë flinit p
14 fakte të "çmendura" që nuk i dinit për gjumin 1. Periudha më e gjatë e qëndrimit pa gjumë është 11 ditë. Ky rekord u vendos nga studenti kalifornian Randy Gardner në
Në karantinë natë e ditë me pizhama, por cilat janë modelet trend të veshjeve të gjumit (FOTO LAJM) Sa i përket veshjes këtë muaj izolimi, për shumicën prej nesh nuk ka patur shumë ndryshim nëse është natë, apo ditë pasi
Historia rrëqethëse e djalit në Gramsh: S’më zë gjumi, kam frikë se qiraxhiu më nxjerr jashtë Quhet Mariglen Llapushi dhe është 14 vjeç. Për 13 vite ka jetuar me nënën pasi babai e braktisi nënën kur ajo ishte shta
Këto janë 5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se ëmbël
Si të luftojmë pagjumësinë dhe të flemë të qetë pa ilaçe? Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas bot
Keni probleme me gjumin? 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të keq kjo
Mos ndoshta e keni vendosur gabim pasqyrën në dhomën e gjumit?! Pasqyrat nxisin krijimin e aktiviteteve, ndërkaq në dhomën e gjumit është e nevojshme pikërisht energjia e kundërt Si
E RËNDË/ Gjendet e varur në dhomën e gjumit nëna e dy fëmijëve Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen “11 Janari” në qytetin e Kuçovës, ku raportohet se një nënë 46-vjeçare është ve
Izolimi ju ka shtuar oreksin për ëmbëlsira? Si ta përballoni situatën Izolimi na ka larguar nga ëmbëlsirat që mund t’i konsumonim çdo ditë. E keni të vështirë pa to? Nëse më parë flinit p
Keni probleme me gjumin? 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të keq kjo
Këto janë 5 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni para gjumit Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se ëmbël