E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

gjuhen

Me gjuhën dhe gjestet e Ramës, Spiropali zbulon detyrën e re të Metës pas largimit nga Presidenca Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është socialistja që ka arritur ta imitojë mjaft mir
Provimet e vjeshtës, 4 mijë maturantë mbetës japin sot Gjuhën e Huaj Vjeshta për maturantët mbetës nis sot me 27 gusht me provimin e Gjuhës së Huaj, pasuar nga ai i Gjuhës Shqipe për 30 gus
Albin Kurti tregon se si e njohu gruan norvegjeze dhe çfarë gjuhe flet vajza e tij Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka folur për jetën private dhe rolin e të qenit prind i një vajze dhe bashkë
Me gjuhën jashtë, çfarë lloj këngë paralajmëron Ylli Limani? (FOTO LAJM) Ylli Limani është këngëtari shqiptarë "posedues" i baladave. Këngëtari ka gjetur mjaft mirë rrymen që i përket dhe p
Serbët blejne vajza nga Shqipëria me 3 000 euro dhe u mësojnë gjuhën e zakonet Në mediat serbe po qarkullon lajmi se shumë qytetarë e të rinj serbë, gjithmonë e më shumë po kërkojnë të martohen me fe
Teknologjia po "rrëmben" gjuhën e natyrës "Apple", "tweet", "cloud", "stream"- janë fjalë që dikur krijonin vizione të gjalla të natyrës, tani janë sinonim i botë
"La Casa de Papel" po bën namin, aktroi serb falenderon në gjuhën shqiptare (FOTO LAJM) “La Casa de Papel” është seriali më i famshëm i momentit, sezoni i tretë i të cilit nisi vetëm 1 ditë më parë dhe po bën
Komuna e Kumanovës injoron gjuhën shqipe Në Kumanovë pranë finalizimit është objekti i ri i stacionit të autobusëve. Sot është vendosur edhe mbishkrimi ku siç vë
Ashpërson gjuhën Rama: "Kush kërcënon të drejtën e votës, thyen qafën" Kryeministri Rama gjatë takimit elektoral të Gramsh, teksa prezantoi kandidatin për kryetar bashkie u rikthye tek ajo që
PERGJIMET/ Lleshaj ia përton Tahirit: Nuk do ta kisha përdorur kurrë atë gjuhë Në përgjimet e publikuara pak ditë më parë nga gazeta gjermane “Bild”, dëgjohej në biseda ish-ministri i Brendshëm Saimi
Samanta publikon këngën e re në gjuhën angleze, synon tregun ndërkombëtar (VIDEO) Këngëtarja nga Shqipëria, Samanta Karavella ka publikuar projektin e ri. Kënga e re nga Smamanta ka ardhur në gjuhën
Thaçi flet me gjuhën e Vuçiçit: Kosova përgjegjëse për anulimin e Samitit të Parisit Presidenti Hashim Thaçi sheh Kosovën përgjegjëse për dështimin e Samitit të Parisit. Pa përmendur emra, Thaçi tha se
Institucionet dhe pse obligohen me ligj nuk respektojnë gjuhen shqipe Shumë ministri dhe institucione shtetërore, edhe pse obligohen me ligj, nuk e respektojnë Ligjin për përdorimin e gjuhëv
Ashpërson gjuhën Basha: 30 qershori, varreza politike e Edi Ramës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme kur shprehet se 30 Qershori ësh
Skandali me Alioskin, merret në pyetje pronari i restorantit Pas lajmit të shëmtuar, të ndodhur në një restorant në Prilep, ku futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, u nxor jashtë, p
SKANDALOZE/ Futbollistin e kombëtares e nxjerrin nga restoranti se foli shqip në Maqedoni Mbledhje familjare në një restorant të familjes Alioski sot në Prilep u shndërrua në një makth, dhe vetëm sepse Ezxhan A
Vuçiç tallet me Thaçin në konferencë: Fol anglisht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandër Vuçiç janë përplasur mes tyre gjatë konferencës në Bratislavë.
Qeveria nuk respekton gjuhën shqipe (FOTO LAJM) Qeveria e RMV më saktësisht sekretariati gjeneral nesër pritet që në qytetin e Kumanovës të mbajë debat publik me temë ‘
Përgjimet në "Bild", reagon PS: Prokuroria do flasë me gjuhën e së vërtetës Kreu i Komisionit të Ligjeve, deputeti i PS-së, Ulsi Manja ka reaguar pas publikimeve të 6 përgjimeve nga "BILD", ku për
Si do të bëhet korrigjimi i provimeve të maturës Modeli i fletëpërgjigjeve të pyetjeve me alternativë për provimet e maturës do të jetë ndryshe këtë vit. Provimet do