999 rezultate për

gjuhe

Hajdari për Kushtetuesen: Po i bëjmë hile njëri-tjetri, të gjejmë gjuhën Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend në lidhje me kandidaturat për gjykatën kushtetuese. Sipas saj palë
Shihni me kujdes gjuhën tuaj për të kuptuar a jeni të shëndetshëm Zbulojmë tri gjëra, që do t’ju ndihmojnë për të ditur nëse jeni të shëndetshëm. Flokët e fortë dhe të bukur Flokët
Shqipëria, shteti që e di më pak anglishten në rajon Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i do
Bukuroshja me 6 gjuhë të huaja, lë punën si ekonomiste në bankë për Instagramin (FOTO LAJM) Ksenia Çoumi është një nga modelet më të njohura në botë, por shumë pak e dinë se ajo gjithashtu është edhe ekonomiste.
Kacifas/ Ngjela: Histeri kundër shqiptarëve. Epiri është shqiptar Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin “360 gradë” në RTV Ora u shpreh se përkujtimi i Kostandin Kacifas në Bulara
Zyrtarisht në Akrep! Emrat më të bukur të bebeve që lindin në sezonin e misterit Sot, zyrtarisht në Akrep! Është një shenjë shumë emocionale, kërkuese dhe ekspresive. Shpesh kërkon të kontrollojë gjith
Habit djali i Alfred Kaçinarit: Nuk më pëlqen të këndoj në gjuhën shqipe! Gjergj Kaçinari, djali i Alfred Kaçinarit, ka ndjekur rrugën e muzikës, por ndryshe nga i ati ai thotë se nuk ka ndërmen
Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi Ligjin për Inspektoratin për përdorimin e gjuhëve. Deputetët e opozitës maqedo
Nis sot viti i ri akademik, në Universitetin e Elbasanit mbyllen 11 degë Ditën e sotme në të gjitha qytetet e vendit ku ka universitete, ka nisur fillimi i vitit të ri akademik 2019-2020. Si
Stresi nuk pranoi ndarjen, por Keisi e ka përgjigjen në majë të gjuhës (FOTO LAJM) Reperi, Arkimed Lushaj në një intervistë për Bieta Sulon,mohoi ndarjen nga Keisi, e fejuara e tij. Madje reperi prano
Shkenctarët përkthejnë gjuhën e lakuriqëve të natës, do habiteni me "bisedat" Pas shumë eksperimenteve, dhe pas shumë vitesh punime, shkencëtarët më në fund kanë arritur të krijojnë një makineri, e
Shtiza në sy dhe prerje gjuhe: Të padëgjuarat e mjekësisë së viteve 1800-1900 (FOTO LAJM) Në rastet kur pacienti vuante nga çrregullime të të folurit siç është përshëmbull bëlbëzimi, mjekët e asaj kohe përdorni
Mbappe po përgatitet për transferimin në Spanjë, nis të mësojë gjuhën spanjolle Ylli i PSG-së, Kylian Mbappe është gati për t’u transferuar në Spanjë. Për francezin është i interesuar Real Madridi
një tjetër institucion respekton ligjin e gjuhës Edhe Operatori i sistemit elektrotransmetues në Republikën e Maqedonisë së Veriut MEPSO ka vendosur mbishkrimin e ri për
Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në nj
U bë milionere vetëm duke publikuar foto të gjuhës (FOTO LAJM) Një 21-vjeçare thotë se fiton rreth 99,500 dollarë në vit thjesht duke publikuar foto të gjuhës së saj në rrjet. Mika
U degdis në opozitë, Salvini paralajmëron në katër gjuhë: Do kthehem dhe më i fortë Ish-ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini u premtoi përkrahësve të tij se LEGA do të kthehet në qeverinë italiane
Me gjuhën dhe gjestet e Ramës, Spiropali zbulon detyrën e re të Metës pas largimit nga Presidenca Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është socialistja që ka arritur ta imitojë mjaft mir
ARSYEJA/ Mbyllen degët e mësuesisë në Universitetin e Elbasanit APLIKUESIT PREFEROJNE DEGEN E INFERMIERISE, RRUGEN E SIGURTE PER NE GJERMANI. Mesatarja mbi 7.5 e vendosur per matura
Provimet e vjeshtës, 4 mijë maturantë mbetës japin sot Gjuhën e Huaj Vjeshta për maturantët mbetës nis sot me 27 gusht me provimin e Gjuhës së Huaj, pasuar nga ai i Gjuhës Shqipe për 30 gus