999 rezultate për

gjuha

Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi Ligjin për Inspektoratin për përdorimin e gjuhëve. Deputetët e opozitës maqedo
Rikthehet gjuha denigruese në politikën e Kosovës Dorëheqja e kryeministrit ka aktivizuar partitë politike në mobilizimin për zgjedhjet e reja, por përfaqësuesit e tyre n
"Gjuha e vjehrrës" kjo është lulja perfekte për zyra (FOTO LAJM) Nëse mbani bimë në shtëpitë tuaja apo në ambiente të tjera të brendshme siç janë zyrat, keni mundësi të merrni disa nga
Dalin rezultatet e provimit të gjuhës, mësoni KËTU notën tuaj Paraditen e sotme kanë dalë përgjigjet e provimit të gjuhës së huaj për maturantët. Ndërkohë, ditën e hënë datë 24 Q
Sekreti tek gjuha e trupit: Si ta kuptoni që ai ju tradhton Një nga gjërat që do të na shpëtojë gjithmonë nga dyshimet nëse ai po na tradhton është padyshim gjuha e trupit pasi sis
Gjuha Shqipe ende nuk po përdoret në Maqedoni Ndërkohë që gabimet drejtshkrimore vazhdojnë të mos përmirësohen, ndërsa tabelat vendosen vetëm në gjuhën Maqedonase, A
Protesta e opozitës, Rudina Hajdari: Të shmanget dhuna dhe gjuha urrejtjes Nesër pasdite opozita do të mblidhet sërish në protestën e radhës. Rreth orës 18:30, simpatizantë të opozitës, milita
Qeveria udhëzon publikun për emrin, injorohet gjuha shqipe Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot i ka informuar të gjitha mediat me formën e saktë të përdorimit zyrtar dhe ndërkombët
Gjuha maqedonase do të mësohet edhe në Universitetin e Korçës Në Universitetin e Korçës “Fan Noli” do të ketë mësim për gjuhën maqedonase. Kjo ide ka lindur nga Simpoziumi shkencor k
Ish-ministri për deklaratën e Flackenstain: Foli si Rama Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka komentuar deklaratën e Fleckenstein kundrejt Kryemadhit. Sipas tij gjuha e
Gjuha shqipe nuk pranohet në ushtrinë e Maqedonisë Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Sheqerisnka ka deklaruar se nuk do të ketë dygjuhësi në urdhr
Në doganat maqedonase ngrihet gjuha shqipe Bashkë me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut do të zbatohet edhe Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, që do të thotë se d
Zaev: Do të marr pasaportë në gjuhën shqipe Në intervistën e parë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në vend, Kryeministri Zaev deklaroi se Ligji për gjuhët d
Nëse shihni këtë detaj në gjuhën tuaj, me vrap te mjeku Sipas mjekësisë kineze, gjuha mund të indentifikojë sëmundjet kardivaskulare dhe shqetësimet emocionale. Tashmë probl
Qeveria: Gjuha shqipe nuk bëhet zyrtare Ligji për gjuhë i avancon të drejta e të gjithë komuniteteve joshumicë dhe nuk parashikon punësime të reja, ndërsa gjuha
Ivanov është jashtë kohe: Gjuha shqipe cënon Maqedoninë Pas një kalvari të gjatë ligji për gjuhët në Maqedoni botohet në Gazetën Zyrtare dhe ka hyrë tashme në fuqi, shkruan viz
Zyrtare: Gjuha Shqipe triumfon në Maqedoninë e Veriut Ashtu edhe siç u paralajmërua, në numrin shtatë të Gazetës Zyrtare të Republikës së Maqedonisë, sot është publikuar ligj
Më në fund gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoni Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar se Liji për Përdorimin
Shihni me kujdes thonjtë tuaj për të kuptuar a jeni të shëndetshëm Zbulojmë tri gjëra, që do t’ju ndihmojnë për të ditur nëse jeni të shëndetshëm. Flokët e fortë dhe të bukur Flokët
Fushata në Maqedoni: Të quhemi “shqiptarë” e jo “bashkësi etnike mbi 20%” Shqiptarët në Maqedoni nisën një fushatë në rrjetet sociale, me qëllim që të ndërgjegjësojnë politikanët që të njihen si