999 rezultate për

gjuhĂ

Shikoni me kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, rrezikoni shumë Nëse vëreni që ngjyra e gjuhës ka ndryshuar, mos e injoroni. Edhe pse ju dukeni krejtësisht mirë dhe shëndetshëm, nuk do
Qenit i ngjit gjuha në hekur nga i ftohti (VIDEO) Pamje të frikshme nga i ftohti vijne prej skajit lindor të Rusisë, Vladivostok. Një qen është gjetur në mëngjes me g
U largua nga lufta drejt SHBA-ve por sot Edoni është artist i suksesshëm Edon Muhaxheri është profesor arti në Maryland Institute College of Art, në Baltimore të ShBA-së. Djali i katërt i Sabah
Tre detaje qĂ« vĂ«rtetojnĂ« se jeni i shĂ«ndetshĂ«m ZbulojmĂ« tri gjĂ«ra, qĂ« do t’ju ndihmojnĂ« pĂ«r tĂ« ditur nĂ«se jeni tĂ« shĂ«ndetshĂ«m. FlokĂ«t e fortĂ« dhe tĂ« bukur FlokĂ«t
Publikohet Gjuha e Kampionit nga Noizy Reperi Noizy sapo e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor që vjen i realizuar e videoklip të realizuar nga Elmin
Ja ku nuk do të përdoret gjuha shqipe në Maqedoni Profesori i historisë Nuri Bexheti, në "Debat D" në RTV Dukagjini ka treguar se në cilat raste do të përdoret vetëm gjuh
Rama: Zyrtarizimi i gjuhës shqipe arritje historike Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar miratimin e ligjit për gjuhët në Maqedoni me 69 vota pro. "Miratimi
A do të zyrtarizohet gjuha shqipe në komunën e Strugës? Statuti i ri i komunës së Strugës i cili në formën e draft- propozimit ishte vendosur për votim në seancën e fundit të k
Xhaferi: Gjuha Shqipe, brenda janarit pritet të votohet Shtatë muaj pas krizës më të madhe politike në Maqedoni dhe sulmit mbi Parlament, në Top Story vjen kryeparlamentari i M
Rama: Gjuha shqipe të shtrihet në gjithë Maqedoninë Në takimin e parë të përbashndërqeveritar mes Republikës së Shqipërisë dhe asaj të Maqedonisë, kryeministri Edi Rama the
Që nga janari, gjuha shqipe zyrtare në Maqedoni Gjuha shqipe në janar të vitit të ardhshëm do të zyrtarizohet në nivel të shtetit. Për këtë është i bidnur kryetari i ko
Gjuha si pasqyrĂ« e shĂ«ndetit, ja sĂ«mundjet qĂ« mund tĂ« kuptoni pĂ«rmes saj NĂ« mjekĂ«sinĂ« tradicionale kineze, vĂ«zhgimit tĂ« gjuhĂ«s i kushtohet kujdes i veçantĂ« dhe, jo rastĂ«sisht, nĂ« vitet ‘80 u zh
Haradinaj: Gjaku, gjuha dhe flamuri na kanë bërë shqiptarë me shekuj Ambasada e Shqipërisë në Kosovë shënoi sonte 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë eveniment
Mungesa e teksteve, MASH tregon zgjidhjen përmes ndryshimeve ligjore Kërkesa për libra tashmë prej kohësh është dërguar në Ministrinë e Arsimit por akoma pa përgjigje. Drejtori i sh. F.
Gjuha shqipe do të zyrtarizohet apo do të avancohet Pas votimit të parë të propozim-ligjit për gjuhët në Maqedoni po shtohen debatet nëse gjuha shqipe do të bëhet gjuhë e d
Maqedoni, gjuha shqipe kalon në lexim të parë Leximi i parë i propozim-ligjit për gjuhën shqipe ka marrë dritën jeshile. Propozimi përpos deputetëve të shumicës pa
Fyerja e gazetarëve, Sonila Meço shpërthen ndaj Ramës Dalja për media e kryeministrit Rama ishte shumë ndryshe nga çfarë pritej. Ndërkohë që gazetarët po prisnin deklarat
Studiuesi Williams mbĂ«shtet tezĂ«n shqiptare: PellazgĂ«t janĂ« paraardhĂ«sit e tyre George Fred Williams mĂ« 1914 ka shkruar: “Po tĂ« kthehemi nĂ« parahistori, para se rapsodĂ«t homerikĂ« t’u kĂ«ndonin hyjnive
"Shqipja është zyrtare, e barabartë me gjuhën maqedonase" Duke folur për arritjet e Qeverisë në 100 ditëshin e parë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në e
Gjëra të habitshme që gjuha ju tregon për shëndetin tuaj Mos e injoroni nëse e shihni një materie të bardhë në gjuhën tuaj kjo për shkak se ajo paralajmëron sëmundje si infeksio