999 rezultate për

gjoba

Kërdia në Kosovë, mbi 15 mijë gjoba trafiku për dy javë (FOTO) Policia e Kosovës, me qëllim të ngritjes së sigurisë rrugore, gjatë muajit janar identifikuar një numër të konsiderueshë
Policia e Pogradecit bëhet shembull: 88 gjoba për shkelje të ligjit Policia e Pogradecit ka dalë në terren me pika kontrolli të lëvizshme duke kontrolluar shoferët kryesisht ata me makina
Për 24 orë shqiptohen 982 gjoba Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit kanë ndodhur 14 aksidente trafiku me p
Këto janë gjobat e reja që mund t'i merrni në trafik (TABELA) Nga 1 janari ka hyrë në fuqi ligji i ri për kundërvajtje në trafik. Sipas këtij ligji, Policia e Kosovës varësisht nga
Për 24 orë policia shqipton mbi 1 mijë gjoba Policia e Kosovës në raportin 24 orësh dërguar mediave ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme në pranga kanë përfund
8 mijë automjete qëndronin të paregjistruara Ministri i Drejtësisë, Flamur Sefaj ka theksuar se vendimi për regjistrimin e të gjitha llojeve të veturave, pa paguar g
Gjoba kompanive që paguajnë burrat më shumë se gratë Një ligj i ri që e bën të paligjshëm pagimin e burrave më shumë se gratë, ka hyrë në fuqi në Islandë. Legjislacioni, i c
Gjoba deri në 300 mijë lekë dhjetra makinave luksoze, çfarë ndodhi mbrëmë në mes të Tiranës (VIDEO) Një grup i madh të rinjsh kishin vendosur që të zhvillonin një shoë me makina luksoze mbrëmë në Bulevardin e Ri në Tiran
Garat me makina në Bulevardin e Ri, policia mbyt në gjoba shoferët E konsideruar ndryshe si Tuning Show Albania, e cila po zhvillohet në Bulevardin pranë Stacionit të Trenit në Tiranë, Al
Ministria: S'ka gjoba më për veturat e paregjistruara Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar qytetarët e Kosovës lidhur me vendimin e ministrit të Punëve të Brendshme, F
Nga sot nuk paguani gjoba për automjetet Prej sot, qytetarët e Kosovës që nuk kane regjistruar automjetet e tyre vite me radhë për shkak të gjobave prej 20 eurov
Për 24 orë ndodhën 32 aksidente rrugore Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 32 aksidente trafiku prej të cilave dhjetë kanë
Policia arreston 12 persona dhe vendos 1148 gjoba në 48 orë Policia Rrugore e Tiranës gjatë 48 orëve të fundit ka vijuar kontrollet me Drager e Radar, me qëllim rritjen e parametra
102 km/orë, shoferi debaton me policin për gjobën (VIDEO) Moti me shi e mjegull është e rrezikshme për udhëtarët dhe shoferët pasi në këtë kohë ndodhin më shumë aksidentët. P
Basha në Kuvend: Ja çfarë më ndodhi një ditë në një restorant Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se tatimoret vazhdojnë që të vendosin gjoba për biznese të ndryshm
Jo vetëm drejtuesit e mjeteve, tani gjoba edhe për këmbësorët Tashmë jo vetëm drejtuesit e mjeteve por edhe këmbësorët do të gjobiten nëse nuk respektojne rregullat e Qarkullimit Rru
Nis aksioni në Tiranë! Gjoba për këmbësorët që nuk respektojnë rregullat Aksident rrugore janë fenomeni më i frikshëm në zonat urbane. Policia e Tiranës ka nisur planin për t’u vendosur gjoba
Nga sot duhen pajisjet dimërore, këto gjoba i merrni në mungesë të tyre (VIDEO) Nga kjo e mërkurë, polici i trafikut më nuk do të paralajmëroj vozitësit për pajisje dimërore. Kjo pasi nga sot hyn n
Rritet në 200 mijë euro gjoba ndaj partive Kanë kaluar pesë ditë nga dita e zgjedhjeve lokale, ndërsa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa kanë arritur m
Policia bën "namin" në Tiranë, 300 policë në terren për gjoba Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën, për rritjen e parametrave të sigurisë në fundjavë duke evidentuar dhe