999 rezultate për

gjithsej

Shtatë raste të reja me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit Edhe shtatë raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për m
KOSOVË/ Edhe 21 raste të reja me koronavirus, ja sa janë shëruar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me ko
23 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë IKSHP ka bërë të ditur po ashtu se gjatë ditës së sotme janë shënuar edhe 22 persona të tjerë të shëruar. Njoftimi i
24 raste të reja me COVID-19 e 14 të shëruar, shkon në 919 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 24 raste të reja me C
11 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, dy persona janë sh
8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 31 pacientë Edhe tetë raste me koronavirus janë shënuar në Kosovë. Siç ka bërë të ditur IKSHP, gjatë ditës së sotme janë shëruar
33 raste të reja në QKUK, si paraqitet gjendja e të infektuarve në Kosovë Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), sot janë hospitalizuar gjithsej 33 raste me COV
30 të shëruar dhe 10 të infektuar ditën e sotme në Kosovë Sot më 02 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 m
Bilanci i COVID-19 në Kosovë: Deri më sot 813 të infektuar, 22 të vdekur dhe 298 të shëruar Që nga data 8 shkurt deri më 1 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR ne Koso
Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, gjithsej 22 QKUK-ja përmes një komunikate për media ka konfirmuar se sot ka vdekur edhe një person nga Covid-19 në Kosovë, duke e çu
Shkon në 630 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 172 mostra të marra nga K
KORONAVIRUSI/ Mbi 6 mijë persona në vetizolim në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës thotë se në vazhdimësi përgjatë 24 orëve është duke u kontaktuar dh
Shkon në 84 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë Ditën e djeshme 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi në Kosovë. Sipas të dhënave të fundit të Institutit
31 raste të reja me COVID 19 në Kosovë, shkon në 480 numri i të infektuarve Janë konfirmuar edhe 31 raste të reja me COVID-19, duke çuar në 480 numri i të infektuarve në Kosovë. Po ashtu sot ja
Këshilli i Sigurisë vendos sot për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme Këshilli i Sigurisë i Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë mbledhje në të cilën duhet të diskutojë dhe të sjellë vendim
Shkon në 71 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë Sot më 15 prill 2020, janë shëruar edhe pesë (5) pacient, bazuar në rekomandimet e OBSH-së ku dy mostra rezultojnë negat
Fitojnë betejën ndaj koronavirusit edhe tre persona në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se tre persona janë rezultuar pozitiv në
15 raste të reja me Koronavirus në Kosovë, katër të shëruar IKSHPK-ja ka njoftuar se nga testet që janë bërë sot, 15 persona kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus. Tutje, në njo
Ka shkuar në 58 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë Nga 130 mostra të marra sot, 33 kanë rezultuar pozitive me Covidk-19.. Prishtina prinë me numrin më të madh prej 20.
MAQEDONI/ 10 policë të infektuar me koronavirus Gjatë 24 orëve të fundit orën policore në territorin e Maqedonisë së Veriut nuk e kanë respektuar 61 persona, respekti