999 rezultate për

gjirokastres

Arrestohet ish-drejtori i mirëmbajtjes në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka arrestuar Ish-drejtorin e Agjencisë së Mirëmbajtjes në bashkinë e Gjirokastrës, Armand Mamani.
Rama publikon fotot nga xhamia e Gjirokastrës dhe uron Kurban Bajramin (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar besimatarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit përmes një postimi në rrjetet sociale.
Riaktivizohet zjarri në malet e Gjirokastrës, tymi zbret në qytet (VIDEO) Ditën e djeshme flakët pushtuan malin e Gjerë në qytetin e Gjirokastrës. Ndërkohë ditën e sotme mesa duket është riakti
Përdhunoi minorenen, arrestohet belgu në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 22 vjeçar banues ne Belgjikë, të akuzuar për përdhunim ndaj një minoreneje.
Derbi i mbijetesës, "Tirona Fanatics" gati për në Gjirokastër Tirana luan një nga transfertat më delikate të këtij sezoni. Këtë fundjavë, bardheblutë do të udhëtojnë drejt Gjiroka
EMRI/ Një tjetër rrjedhje tek PD-ja, kjo kandidate kërkon mandatin (FOTO LAJM) Tjetër rrjedhje nga radhët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për kandidaten Fatjona Dhimitri e cila ishte në listat e P
Shqiptarja gjen pas 4 vitesh mushkën e humbur në Gjirokastër por ngjarja këtu fillon I humb mushka në fshatin Fushë-Bardhë të Gjirokastrës dhe e gjen pas katër vitesh me anë të Facebook-ut në fshatin Rehov
Arrestohet një prokuror në sallën e gjyqit Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda është arrestuar në sallën e gjyqit prokurori i Gjirokastrës, Spartak Çoçoli
Shkrumbohet makina në mes të Gjirokastrës, kujt i përkiste Një automjet është shkrumbuar nga flakët në qyettin e Gjirokastrës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesiun e sotëm në lagjen
U ndalua me libra anti-shqiptar, Univeristeti i Gjirokastrës reagon ndaj Panajot Barkës Universiteti i Gjirokastrës së fundmi ka dalë në një deklaratë lidhur me ndalimin e pedagogut, Panajot Barka që jepte m
Si u fsheh ndalimi i Panajot Barkas, futi në Shqipëri 20 libra për "Vorio Epirin" Mbrëmjen e djeshme në hyrje të pikës së kalimit kufitar të Kakavijës, duke ardhur nga Greqia është ndaluar nga shërbimet
Ndalohen nga policia studentë që protestonin në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka ndaluar disa studentë që morën pjesë sot në protestën që po zhvillohej në qytetin e Gjirokastr
Asnjë grek nuk futet në Shqipëri, policia postobllok "ekstra" në kufi e Bularat Zyrtarisht policia konfirmon se janë kthyer pas rreth 100 shtetas grekë dhe 3 gazetarë. Një pjesë e tyre janë prej listë
Të dyzetat e Kacifas, policia blindon Gjirokastrën Dy tubime do të mbahen sot në rrethin e Gjirokastrës. I pari në Bularat për nder të Konstandinos Kacifas, i cili bën cer
Gjithçka e filmuar, terroristi grek qëlloi për të vrarë negociatorin e RENEA-s prandaj u neutralizua Prokuroria e Krimeve të Rënda po verifikon në imtësi pamjet e filmuara nga RENEA gjatë vrasjes së Kostandin Kaçifës në B
Nuk ndalen lëkundjet, një tjetër tërmet godet Shqipërinë Nje tjeter termet eshte shenuar sot, ne oret e para te mengjesit. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje goditje term
Shoqërohet në polici Eni Çobani Juristja e njohur Eni Çobani mësohet se është shoqëruar në polici mesditën e sotme. Sipas informacioneve mësohet se a
Qëlloi me thikë të atin, arrestohet kryeplaku Kryeplaku i fshatit Zhapokikë, Bashkia Memaliaj ka përfunduar në pranga. Mësoet se ai ka qëlluar me thikë të atin.
Prindërit e 17-vjeçares nuk heqin dorë: Prokurori na ka marrë 1 milion lekë Pavarësisht se vajza deklaroi se ka ikur me dëshirë nga shtëpia për të qënë pranë të dashurit, prindërit 17-vjeçares nga
Merr flakë garazhi i një banese në Dunavat të Gjirokastrës Një garazh në Gjirokastër është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Dunavat të Gjirokastrës. Nga të d