Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

gjirokastra

Shtëpisë Studio "Kadare" i dhurohen kopje të albumit "Kadare dhe Gjirokastra" Me rastin e 85-vjetorit të shkrimtarit të madh Ismail Kadare, Agjencia Kombëtare e Diasporës, dhuroi për Shtëpinë Studio
Gjirokastra zonë e kuqe, qytetarët prej ditësh në pritje të përgjigjeve të testit Ndonëse Gjirokastra është shndërruar në një zonë të nxehtë të përhapjes së Covid, vonesa e përgjigjeve të testimeve vijo
Gjirokastra pa futboll elitar! Shkrihet Luftëtari Fund aspak bukur për një skuadër me histori në futbollin shqiptar dhe që në 5 sezonet e fundit la shenjë në Superiore, t
Përgjysmohet Gjirokastra, Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fie
Gjirokastra që prej orës 4 pa drita, OSHEE lë pa përgjigje banorët Lagjia ish-SMT në qytetin e Gjirokastres vuan prej disa kohësh mungesën e energjisë elektrike. Ditën e sotme banorët
E RËNDË/ Ish-mësuesja gjendet e dekompozuar në banesë Një ish-mësuese nga Gjirokastra është gjetur e pajetë në banesën e saj në Sarandë. Bëhet fjalë për 72-vjeçarin Lida Dako
Tronditet Gjirokastra, të riut i merret jeta me sende të forta sapo del nga lokali Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër. Një shtetas i identifikuar si Gjergji Hasan Ajmasi 32 vjeç, është gòd
U infektua me COVID-19 në QSUT, ndërron jetë 68-vjeçari nga Gjirokastra Ka humbur jetën i prekuri i parë me COVID-19 nga Gjirokastra. Mësohet se viktima ka humbur jetën gjatë transportit pë
Gjirokastra proteston për dëbimin e konsullit grek, kërkesa me 7 pika për qeverinë “Djemtë e Labërisë” së bashku me shoqatën atdhetare në Gjirokastër kanë organizuar një tubim paqësor përpara konsullatës
Këto qytete marrin ''dritën jeshile'': Nga nesër lëvizet pa autorizim Fatmirësisht Dibra, Pogradeci dhe Gjirokastra nuk kanë asnjë rast të konfirmuar nga koronavirusi. Deri më sot, si në çdo
Asnjë rast! Rama: Dibra e Gjirokastra do të ketë lehtësime të mëdha Rama ka shpjeguar pse qytete të ndryshme në vend do kenë një rifillim gradual në aktivitetin ekonomik, të ndryshëm nga n
Kukësi e Gjirokastra blindohen nga policia, sekuestrohen 17 makina luksoze Policia e Shtetit ka blinduar qarkun e Gjirokastrës dhe Kukësit ku mësohet se dhjetra efektivë kanë dalë në terren. Buri
Tentuan të vjedhin makinën, kapen dy të rinjtë nga Gjirokastra Dy të rinj janë vënë në prangat e policisë së Gjirokastrës pas një ndjekje për disa kohë. Kjo pasi tentuan të vjehdi
Rama nga Gjirokastra: Ka ardhur koha që PD të tretet rrugëve Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin elektoral në Gjirokastër. Kreu i qeverisë, e nisi fjalën e tij duke ironizuar grum
Gjirokastriti me Lamborgini lë pa mend qytetarët (VIDEO) Qytetarët e Gjirokastrës kanë mbetur të mahnitur mëngjesin e sotëm pasi një makinë e tipit Lamborghini Aventador me çmim
"Bën 1 500 euro", dalin përgjimet e grupit të vizave Policia arrestoi 32 persona dy ditë më parë si pjestar të një grupi ndërkombëtar të trafikimit të njerëzve. Mësohet se a
Falsifikonin dokumente, shkatërrohet grupi me 36 anëtarë Policia e Shtetit ka vënë në pranga 32 shtetas shqiptarë, mes tyre 1 punonjës policie, si dhe janë shpallur në kërkim 4
"Shqipëri oj nana ime"! Gjirokastra skuqet nga flamuri kuqezi, përgjigje ekstremistëve grekë (VIDEO) Qindra anëtarë të Aleancës Kuqezi dhe jo vetëm janë nisur sot në drejtim të Gjirokastrës për të marshuar drejt konsullat
Reshjet e dendura në vend, përmbytet Gjirokastra Reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar disa problematika në disa akse rrugore. Aktualisht, qyteti më problematik
Gjirokastra e zhytur në histori, por duke u rrënuar Shumë prej ndërtesave shekullore, të fortifikuara, të cilat i dhanë qytetit jugor shqiptar të Gjirokastrës, një vend në