999 rezultate për

gjirit

Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
"Plagë e operacionit të gjirit", e ëma e Rita Orës ka një mesazh frymëzues nën bikini (FOTO LAJM) Vera Ora ka dhënë një mesazh frymëzues për vajzat dhe gratë në mbarë botën. Nëna e këngëtares me famë botërore, Rita
Implantet e gjirit lidhen me një kancer të rrallë, kërkohet tërheqja nga tregu Administrata Amerikane për Barnat dhe Ushqimet (FDA) i ka bërë thirrje prodhuesit të implanteve të gjirit Allergan të të
Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit
Së shpejti kanceri i gjirit do të kurohet brenda 10 ditëve Çdo vit, qindra gra përballen me sëmundjen e kancerit të gjirit dhe duhet të kalojnë shumë ditë nëpër spitale duke bër
Tjetër tërmet afër Gjirit të Lalzit, me magnitudë 4.5 Një tjetër tërmet me magnitudë 4.54 ballë ka goditur para pak minutash vendin tonë. Raportohet se tërmeti ka rënë në orë
ATENTATI/ Paralajmërimi i fortë i gazetares: Zyrtarë të lartë në burg nëse hapet dosja e pronave në Gjirin e Lalzit Breshëritë e automatikut ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj si edhe dy personave të tjerë që gjendeshin në të, Aleksa
10 shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit për të cilat nuk flitet Këto janë dhjetë shenja të kancerit të gjirit që duhet të keni parasysh, përveç gungave. 1. Lëkurë e inflamuar, e gro
Mënyrat më të mira për të shtuar qumështin e gjirit Pini shumë ujë Një nga mënyrat më të thjeshta për të nxitur prodhimin e qumështit është të mbani trupin të hidratuar.
PRISHTINË/ Ecja tradicionale kundër kancerit të gjirit Në Prishtinë u mbajt marshimi tradicional “Zbulimi i hershëm – mbijetesë” që ka për qëllim vetëdijesimin ndaj sëmundjes
"Zbulimi Hershëm – Mbijetesë", mbahet marshimi kundër kancerit të gjirit Me moton "Zbulimi Hershëm – Mbijetesë", për të dymbëdhjetën herë me radhë në kryeqytet është organizuar marshimi tradici
KANCERI I GJIRIT/ 315 raste të reja më 2019, rritet numri i të prekurve për 4 % (VIDEO) Numri i grave të prekura me kancer të gjirit nga viti në vit po rritet. Krahasuar me vitin e kaluar, kur numri i grav
Kjo grua zbuloi se vuante nga kanceri i gjirit në mënyrën më të paparashikueshme (FOTO LAJM) Një kamera termale në një muze në Edinburg, Skoci, i shpëtoi jetën një gruaje 41-vjeçare pasi zbuloi një tumor në gjirin
10 shenja të kancerit të gjirit që nuk fliten shumë Një në gjashtë gra dyshojnë fillimisht për kancer të gjirit falë një simptome që s’ka të bëjë me gungat në gjoks, si për
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Habisin mjekët: Konsumi i përditshëm i këtij ushqimi ul rrezikun e kancerit të gjirit me 64% Egjiptianët e lashtë besonin se konsumi i kërpudhave sillte jetë të gjatë. Sot, studiuesit kanë arritur të konfirmojnë k
Mjekët plot shpresë: Po shpiket vaksina kundër kancerit të gjirit Një vaksinë për të ndaluar përsëritjen e kancerit të gjirit dhe vezoreve mund të jetë e disponueshme brenda tetë viteve
Ato ia dolën! Gratë e njohura që fituan betejën me kancerin e gjirit (FOTO LAJM) Muaji i tetorit i dedikohet parandalimit të tumorit në gji dhe përmes këtij artikulli duam t’u japim kurajo të gjitha gr
Jemi në muajin e ndërgjegjësimit, çfarë duhet të dini rreth kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është njëri prej më të zakonshmit tek gratë dhe sëmundja e dytë që shkakton vdekje pas kancerit të mush
Historia e Zanës, gruas e cila ka pesë vite që lufton me kancerin Kanceri i gjirit është sëmundja më e shpeshtë që prek gratë dhe vajzat. Këtë vit në Shqipëri janë regjistruar rreth