999 rezultate për

gjirit

Mjekët plot shpresë: Po shpiket vaksina kundër kancerit të gjirit Një vaksinë për të ndaluar përsëritjen e kancerit të gjirit dhe vezoreve mund të jetë e disponueshme brenda tetë viteve
Ato ia dolën! Gratë e njohura që fituan betejën me kancerin e gjirit (FOTO LAJM) Muaji i tetorit i dedikohet parandalimit të tumorit në gji dhe përmes këtij artikulli duam t’u japim kurajo të gjitha gr
Jemi në muajin e ndërgjegjësimit, çfarë duhet të dini rreth kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është njëri prej më të zakonshmit tek gratë dhe sëmundja e dytë që shkakton vdekje pas kancerit të mush
Historia e Zanës, gruas e cila ka pesë vite që lufton me kancerin Kanceri i gjirit është sëmundja më e shpeshtë që prek gratë dhe vajzat. Këtë vit në Shqipëri janë regjistruar rreth
Simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Hiqni dorë nga reçipetat! 5 arsyet pse do të jeni më mirë pa ato Reçipetat kanë ekzistuar që në Greqinë e lashtë. Sot çdo grua vesh të tilla . Tashmë mund t’ju vijë si surprizë se qëndr
Si të zbuloni kancerin e gjirit në faza fillestare Zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit mund të shpëtojë jetën tuaj. Ekzaminimi i rregullt i gjoksit, i cili mund të bëhe
Shkencëtarët japin shpresë: Zbulohet ilaçi që na shpëton nga kanceri i gjirit Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjirit
Ecja minimizon rrezikun e kancerit të gjirit Aktiviteti fizik, përfshirë ecjen, është një e mirë që ju i bëni shëndetit tuaj. Por ecja në veçanti vjen me një mori pë
Kanceri i gjirit nuk "kursen" askënd, këto janë shenjat që çdo vajzë mbi 20 vjeç duhet t'i dijë Kanceri i gjirit është kanceri i dytë më i zakonshëm i diagnostikuar tek femrat, mbas kancerit të lëkurës. Ndonëse nuk d
SHBA kërkon ngritjen e një koalicioni anti-Iran në ujërat e Gjirit të Hormuzit Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombë
Speci djegës është ilaçi për sëmundjen e shekullit Përbërësi aktiv që i jep specit atë shijen djegëse mund t’i rrethojnë qelizat e kancerit dhe t’i vrasin ato, thonë shken
5 shenjat paralajmëruese të kancerit të gjirit Rreth një në tetë gra zhvillojnë kancerin e gjirit invaziv në një pikë në jetën e tyre dhe profesionistët shëndetësorë p
Studimi: Vajzat që kanë këtë formë trupi rrezikohen më tepër nga kanceri i gjirit Gratë të cilat kanë formë të trupit si “mollë” rrezikohen më shumë që të preken nga një formë vdekjeprurëse e kancerit t
Shenja të cilat ju paralajmërojnë për kancerin e gjirit Një dhimbje therrëse në gjoks, ndoshta me pak ndjeshmëri, mund të ju bëjë të pyesni nëse mund të jetë diçka serioze. Një
Dëshironte ta ushqente beben vetëm me qumështin e gjirit por bëri gabimin fatal Jillian Johnson dhe burri i saj Jarrod, u gëzuan fort kur iu lindi djali i tyre, por shumë shpejt gëzimi u kthye në trag
Karrota parandalon kancerin Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi
Ky ushqim po merr mjaft gra më qafë prej kancerit të gjirit Përdorimi i vajit të njëjtë për tiganisje mund të shkaktojë ndryshime gjenetike që nxisin përparimin e kancerit të gjiri
Zbulohet antitrupi që shëron kancerin e gjirit? Një medikament qetësues ka potencialin për të ndryshuar mënyrën se si gratë trajtohen për kancerin e gjirit. Ekspert
Ushqimet që mund të shkaktojnë kancer të gjirit Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë