999 rezultate për

gjirit

Dëshironte ta ushqente beben vetëm me qumështin e gjirit por bëri gabimin fatal Jillian Johnson dhe burri i saj Jarrod, u gëzuan fort kur iu lindi djali i tyre, por shumë shpejt gëzimi u kthye në trag
Karrota parandalon kancerin Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi
Ky ushqim po merr mjaft gra më qafë prej kancerit të gjirit Përdorimi i vajit të njëjtë për tiganisje mund të shkaktojë ndryshime gjenetike që nxisin përparimin e kancerit të gjiri
Zbulohet antitrupi që shëron kancerin e gjirit? Një medikament qetësues ka potencialin për të ndryshuar mënyrën se si gratë trajtohen për kancerin e gjirit. Ekspert
Ushqimet që mund të shkaktojnë kancer të gjirit Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë
Kanceri po vret masivisht shqiptarët, shifrat zyrtare nxjerrin panoramën e frikshme (FOTO LAJM) Kanceri është vrasësi nr.2 i shqiptarëve pas sëmundjeve kardiovaskulare. Një raport zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë
Refuzonte qumështin e gjirit, foshnja i shpëton jetën nënës së saj Nëna e një foshnjeje të sapolindur shkoi tek neonati pasi vajza refuzonte të pinte qumështin e njërit prej gjinjve të sa
Pse ju dhemb gjiri para periodave Rreth 70% e grave përjetojnë dhimbje të gjirit gjatë ciklit menstrual, por përse ndodh kjo? Ashtu si me shumicën e d
Irani përpiqet të tregohet i fortë para ushtrisë amerikane Irani ka organizuar ushtrime të ushtrisë në ujërat e Gjirit Persik gjatë të shtunës, pasi një aeroplanmbajtëse amerikane
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, kujdes nga këto ushqime Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë
Mos i anashkaloni! 4 shenjat e kancerit të gjirit Shumë gra të diagnostikuara me kancer të gjirit ndajnë një përjetim të përbashkët: Ato kanë ndierë një gjëndër, e cila r
Studimi çudit botën: Edhe burrat rrezikohen nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Sipas “The Sun”, kjo së
Nuk kanë lidhje me gjëndrën, këto 5 shenja janë të kancerit të gjirit Përgjithësisht kanceri i gjirit identifikohet me shfaqjen e gjëndrës, megjithatë janë disa shenja të tjera, zakonisht sh
Bën ekon e gjirit, Aurela Gaçe përlot me fjalët: Dua të shoh vajzat e mia të rriten Kanceri i gjirit është një ndër shkaqet kryesore të vdekjeve prej kancerit tek gratë duke e kthyer kështu të detyrueshëm
Tirana i bashkohet nismës ndërgjegjësuese për parandalimin e kancerit të gjirit (FOTO LAJM) Me rastin e muajit ndërkombëtar kundër kancerit të gjirit, në kryeqytet u zhvillua sot një vrapim për të sensibilizuar g
Nëse i keni mbjetuar kancerit të gjirit, një lajm i keq për ju Një studim i fundit ka zbuluar se kanceri i gjirit mund të rishfaqet 15 vite pasi është trajtuar me sukses. Femrat me
Këto ushqime shtojnë rrezikun për kancer të gjirit Tetori është në të gjithë botën muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Fushata të tëra sensibilizuese janë nd
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, mos hani këto ushqime Tetori është në të gjithë botën muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Fushata të tëra sensibilizuese janë nd
Konsumimi i mishit të përpunuar ka lidhje me kancerin e gjirit Konsumimi i rregullt i biftekëve apo salçiçeve mund të rrisin rrezikun e kancerit të gjirit, bëjnë të ditur studiuesit.
Alarm në Kosovë, 225 raste të reja me kancerin e gjirit Në tetëmujorin e parë të këtij viti, në Kosovë janë paraqitur 225 raste të reja me kancer në gji. Këto janë të dhënat zy