999 rezultate për

gjilanit

Nënshkruhet memorandumi, Gjilani do të bëhet me stadium të kategorisë së katërt Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të plotësimit të infrastrukturës fizike sportive, po vazhdon me inve
Vdes një qytetar i Gjilanit në Gjermani, ishte i infektuar me COVID-19 Një shqiptar në Gjermani ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri
Tragjedia në familjen Bllaca, Gjilani nesër në ditë zie Zyrtarë të Komunës së Gjilanit kanë njoftuar se e premtja është shpallur ditë zie, raporton Express. Pesë kufomat e f
Motivet e mundshme pse policja e Gjilanit vrau prindërit dhe vëllezërit Gjilan 4 pjesëtarë të familjes së saj dhe më pas edhe veten. Ngjarja ndodhi rreth orës 13.00 në lagjen “Bujanina”. Pu
Haziri: Obligimet e varrimit të familjes Bllaca i marr unë përsipër Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, në një deklaratë për Klan Kosovën ka thënë se gjithë organizimet e ceremoni
GJILAN/ Mësuesi qeth nxënësin në klasë (VIDEO) Një nxënës u ndëshkua në mënyrë unike në një shkollë të Kosovë. Atij mësuesi ia preu flokët në klasë, njofton Klan Ko
27 vjeçarja shtatzënë ndërron jetë në Gjilan, mjekët shpëtojnë foshnjën Në orët e para të mbrëmjes së sotme një 27-vjecare shtatzënë ka ndërruar jetë në spitalin e Gjilanit. Ajo ishte dërguar
ZYRTARE/ Plaku nënshkruan me skuadrën e re Sebino Plaku do të jetë krahu i djathtë i Tomislav Busic te Gjilani. Sulmuesi ka nënshkruar dhe është zyrtarizuar sot pj
Përcillen në banesën e fundit 2 vëllezërit nga Gjilani, lanë pas 6 jetimë (FOTO LAJM) Janë përcjellë për në banesën e fundit dy vëllezërit Isa e Shemsedin Abazi nga Livoçi i Gjilanit të cilët u gjetën të vd
Të shtëna me armë në Gjilan Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e së hënës në Gjilan. Nga kjo ngjarje nuk ka të plagosur derisa mësohe
Racizëm edhe në Kosovë, tifozët e Vushtrrisë fyejnë mbrojtësin e Gjilanit Mbrojtësi i Gjilanit, Jackson Ferreira ka qenë pre e fyerjeve raciste nga tifozët e Vushtrrisë. Në pjesën e dytë, Pol
Kosova ndjek shembullin e Superiores, dhunë ndaj gjyqtarëve në fund të ndeshjes (VIDEO) Superliga e Kosovës në futboll duket se nuk po merr nga kampionati ynë vetëm futbollistë, por edhe disa shfaqje të shëmt
Numërimi i votave në komunën e Gjilanit, kryeson Lëvizja Vetëvendosje Në bazë të votave të derimëtanishme në komunën e Gjilanit është duke kryesuar Lëvizja Vetëvendosje me 36.53 për qind.
Policia jep detaje për vdekjen e të riut në Gjilan Policia e Kosovës përkatësisht Drejtoria Rajonale në Gjilan përmes një komunikate për media, ka dhënë detaje lidhur me v
276 138 gëzhoja! Portreti i heroit Agim Ramadani vendoset në Gjilan (FOTO LAJM) Me 276 mijë e 138 gëzhoja plumbash është ndërtuar portreti i komandant “Katanës”, Agim Ramadanit. Mozaiku i ndërtuar
Zyrtare: Ish-trajneri i Luftëtarit merr drejtimin e Gjilanit Gjilani ka arritur marrëveshje me trajnerin nga Shqipëria, Gentian Mezanin, i cili do të bashkohet me klubin në ditën e
Ndalohet pronari i kompanisë që kishte kamionin Pronari i kompanisë së ujit, kamioni i së cilës shkaktoi dje aksidentin në qendër të Gjilanit është ndaluar sot. Në P
QKUK: Njëri nga të aksidentuarit është në gjendje të rëndë Tre të lënduar në aksidentin tragjik në Gjilan janë transferuar menjëherë në QKUK. “3 personat e transferuar nga Spi
Spitali jep detaje për gjendjen e të aksidentuarve në Gjilan Gjendja e të lënduarve nga aksidenti që ndodhi dje pasdite në qendër të Gjilanit, po shkon duke u përmirësuar. Në Spital
Mesohen indetitetet e 3 personave të shtruar në QKUK pas lëndimeve të rënda Në Emergjencën e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës po vazhdojnë të marrin trajtim mjekësor tre persona të lënduar