999 rezultate për

gjilani

Moti i keq në Kosovë, gjilanasi gjen peshkun e madh në oborr Pas reshjeve të shumta të shiut, gjatë ditës së djeshme, shumë zona të Kosovës janë përfshirë nga vërshimet, duke vështi
Drita e Gjilani nuk ndalen, fiton Feronkeli i Duros (FOTO LAJM) Pas suksesit tepër të rëndësishëm ndaj Ballkanit të Ismet Munishit, Drita ka mundur edhe Drenicën me golat e Ajzeraj, Gë
Mbyllet drama mes Feronikelit dhe Ballkanit, Gjilani fiton ndaj Llapit Në kryendeshjen e javës së 11-të në Superligën e Kosovës, Feronikeli ka qenë nikoqir i Ballkanit të Suharekës. Në nde
Gjilani kryen detyrën, Drenica triumfon ndaj Trepçës Gjilani ka shënuar fitore në shtëpinë e vet ndaj Besës së Pejës. Gjilanasit morën tre pikë me fitore minimale. Gol
Isa Mustafa, emri i vetëm i LDK-së për president Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mohuar se do të jetë kandidat për president të Kosovës.
Gjilani fiton derbin ndaj Prishtinës Gjilani ka fituar derbin e javës kundër Prishtinës. Skuadra e Gentian Mezanit ka arritur që të mposht skuadrën e Pris
Fitojnë Ballkani dhe Gjilani Gjilani ka shënuar fitoren e parë këtë sezon në Superligën e Kosovës. Skuadra që edicionin e kaluar përfundoi në vend
Gjilani eliminohet nga APOEL Gjilani u eliminua nga Europa League pas humbjes me rezultatin 0-2 ndaj APOEL-it. Ishte një ndeshje mjaft e mirë nga të
Formacionet zyrtare: Tre Penne-Gjilani Sonte në orë 20:00, do të zhvillohet takimi i fazës preliminare të Ligës së Kampionëve Tre Penne dhe Gjilanit. Skuadr
ZYRTARE/ U shty për shkak të një të prekuri me Covid-19, UEFA vendos për Tre Pene-Gjilani Vazhdon situata e njëjtë e klubeve kosovare në arenën europiane. Pas Dritës e Prishtinës, edhe Gjilani ditën e sotme
80 vjeçari ecën nga 20 km në ditë (VIDEO) Një 80 vjeçar për çdo ditë në këmbë i bën nga 20 kilometra. Për më tepër ai bën edhe ushtrime sportive bashkë edhe me
Ndërron jetë nga koronavirusi edhe një tjetër person në Kosovë Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. Bëhet fjalë për xhaxhain e kryesueses së Ku
Gjilani siguron Evropën, Flamurtari bie nga Superliga Gjilani e ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës fal fitores 1:0 të shënuar sot në Prishtinë ndaj Flamurtarit.
COVID-19 i merr jetën 70-vjeçarit nga Gjilani Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë edhe një person si pasojë e infektimit me Covid-19 në Kosovë. Bëhet fjalë për një
Gentian Mezani: Gjilani e Ballkani luajtën me nder, për tjerat ka punë prokuroria Trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani, ka “shpërthyer” pas barazimit me Ballkanin në shtëpi. Ai e quajti Gjilanin si sk
Drita shpallet kampion pas barazimit mes Gjilanit dhe Ballkanit Drita është shpallur kampione e Superligës së Kosovës për sezonin 2019/2020, falë barazimit 2:2 mes Gjilanit dhe Ballkan
Formacionet zyrtare: Derbi Gjilani-Ballkani mund të përcaktohet kampioni Gjilani dhe Ballkani luajnë ndeshjen e xhiros së 32-të të Superligës së Kosovës. Dy skuadrat janë në garë të drejtpër
Gjilani i Gentian Mezanit, skuadra e nënvlerësuar që është 2 fitore larg titullit Drita, Gjilani dhe Ballkani janë tri skuadrat që po militojnë "me mish e me shpirt" për ta fituar titullin e kampionit k
Gjilani shpall të dielën ditë zie në nder të viktimave të koronavirusit I pari i Gjilanit Lutfi Haziri, ka njoftuar se të dielën (nesër), në këtë komunë do të shpallet ditë zie, në nder të tre
Derbi më i madh në Shqiptari në kohe pandemie! Nga Nderim Isufi: Gjithmon kemi shkru për derbin mê tê madh në trojet Shqiptare në mes Gjilanit dhe Drites së Gjilani