999 rezultate për

gjibraltarin

Kombëtarja zyrtarizon një miqësore, për herë të parë ndaj kësaj përfaqësuese Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore me Gjibraltarin më 11 nëntor 2020. Sipas marrëveshjes s
Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibra
Flitet për luftë të mundshme mes dy shteteve të mëdha evropiane Që prej shekujsh midis Londrës dhe Madridit ka grindje për një zonë të vogël në kepin jugor të Gadishullit Iberik. P
BE-Britanisë: Nuk ka marrëveshje për Gjibraltarin pa pëlqimin e Spanjës Pas daljes së Britanisë nga BE nuk mund të zbatohet asnjë marrëveshje mes BE-së dhe Mbretërisë së Bashkuar në lidhje me
Kosova dhe Gjibraltari, hapet dera e pranimit në FIFA FIFA aprovoi edhe zyrtarisht rekomandimin për votim në Kongresin që do të mbahet në 13 Maj 2016 për të pranuar me të dre
Gjermania mposht Gjibraltarin (VIDEO) Fitore e thellë e Gjermanisë në takimin ndaj Gjibraltarit në ndeshjen e Grupit D për kualifikimee për Kampionatin Evropi