999 rezultate për

gjevgjeli

Humb jetën tragjikisht një 38-vjeçar nga Struga Një punëtor 38-vjeçar nga fshati i Strugës Oktisi, dje ka humbur jetën pasi ra nga skela ku po punonte. MPB-ja njofto
Zaev: Ndryshimet në Maqedoni filluan, nuk ka kthim mbrapa "Ndryshimet në Maqedoni filluan, nuk ka kthim mbrapa. Maqedoninë duhet ta bëjmë shtet me shumë miq dhe më me prosperitet
Babai rreh dy fëmijët e më pas i mbyll në bodrum SPB Gjevgjeli mbrëmë kanë arrestuar D.I.(1975) nga Gjevgjelia pas denoncimit se fizikisht ka sulmuar ndërsa më pas i ka
Helmohen 120 persona në tre fshatra të Gjevgjelisë Banorët e fshatrave të Gjevgjelisë, Stojakovo, Bogorodica dhe Selemlija janë helmuar nga bakteria “Escherichia coli”. 12
18 vjeçari nga Gjevgjelia dekorohet me medalje të artë në Kampionatin Botërore të Teknologjive të Informacionit 18 vjeçari, Dragir Kamov nga Gjevgjelia ka fituar medalje të artë në kampionatin botëror të teknologjive të informacioni
Spërkatje kundër mushkonjave në komunat juglindore në Maqedoni Në territoret e Gjevgjelisë, Bogdancit, Dojranit, Vallandovës dhe gjashtë komuna tjera të rajonit juglindor, nesër prej
Serbia shkel marrëveshjen, kthen emigrantët Në kundërshtim me marrëveshjen ndërkombëtare,Serbia ka filluar t’i kthejë në drejtim të Maqedonisë emigrantët të cilët p
Ahmeti: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z
Euroambasadori Zbogar sot vizitoi kampin e refugjatëve në Gjevgjeli Euroambasadori Samuel Zbogar sot vizitoi kampin e refugjatëve në Gjevgjeli. Euroambasadori u informua se si janë shp
Tërmet në Gjevgjeli të Maqedonisë Këto ditë Maqedonia është goditur prej 16 tërmeteve që kanë ndodhur për 3 ditë radhazi në Shkup. Rreth orës 18:00, të
Për 24 ore janë arrestuar 80 migrantë ilegal në Maqedoni Qendra rajonale për menaxhim me kriza nga Gjevgjelia dhe përfaqësuesit e Organizatës ndërkombëtare për migrantë në një n
Vazhdon trafiku i refugjatëve, 600 euro nga Gjevgjelia deri në Vaksincë (VIDEO) Forcat e mëdha policore janë larguar nga Komuna e Likovës, por ekipe të njësisë speciale ende po patrullojnë nëpër fshat
Tragjedi në Gjevgjeli, mbyten tre refugjatë Tre refugjatë janë mbytur ndërsa 23 të tjerë janë shpëtuar gjatë përpjekjeve për të kaluar lumin “Suva Reka”, informojnë
Besimi në Gjevgjeli: Refugjatët i kanë të gjitha kushtet për qëndrim dhe trajtim human (FOTO LAJM) Maqedonia duhet të ketë koordinim të fuqishëm me të gjitha vendet e rajonit, vendet e rutës ballkanike dhe BE-në dhe me
Zv/kryeministri Besimi viziton kampin e refugjatëve në Gjevgjeli Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Fatmir Besimi, sot do të vizitojë kampin e refugjatëve "Vinojug" në Gjevgjel
Kurir: A ka Katica Janeva plantacione me fruta në Gjevgjeli? (FOTO-VIDEO) Gazeta maqedonase "Kurir" është interesuar pranë Prokurores Speciale, Katica Janeca, nëse ajo ka dhënë një deklaratë pra
Gjevgjeli, policia maqedonase shton kontrollin e pasaportave (VIDEO) Nuk mbarojnë hallet për refugjatët nga Lindja e Mesme që duan të futen në vendet e Bashkimit Europian përmes Maqedonisë.
Refugjatët në Maqedoni në kushte çnjerëzore (FOTO LAJM) I ftohti, të ushqyerit jomirë, mungesa e veshëmbathjeve, papastërtia, trajtimi jocilësor, rrahjet, plaçkitjet. Këto janë
Dhembje dhe trishtim në kampin e refugjatëve në Gjevgjeli (FOTO LAJM) Këto janë disa fotografi nga kampi i refugjatëve në Gjevgjeli. Fotot që tregojnë fëmijë të raskapitur, njerëz të zbathur
Nuk ndalet eksodi i njerëzve nga Lindja: Dramë në Gjevgjeli (VIDEO) Qindra refugjatë dhe emigrantë nga vendet e Lindjes së Mesme edhe gjatë natës së fundit kanë kaluar kufirin midis Greqis