999 rezultate për

gjethe

Jo vetëm japrakë, gjethet e rrushit qenkan një "miminierë" e vërtetë vlerash ushqyese Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të f
Gjethja e dafinës, përgjigja e sekreteve të bukurisë Nga kokat e poetëve të Romës antike në tryzeat tona: ky është një udhëtim nëpër vlerat dhe përdorimet e bimës së famshme
Nuk po dalloni më ditën nga nata, çfarë duhet të bëni që të flini qetë Teksa po qëndroni në shtëpi, tashmë mund të kenë filluar edhe problemet me gjumin dhe nuk po mund të arrini të dalloni d
Çaji magjik, si ta lini pirjen e duhanit në pak kohë Mjekja e famshme gastroenterologe, Antonina Scipina nga Rusia këshillon të interesuarit se si të ndalojnë pirjen e duhan
2 receta për t’ia hedhur dimrit pa asnjë lloj sëmundjeje Kur vjen i ftohti, për të mbajtur në formë shëndetin dhe linjat, zgjidhje perfekte është një lëng frutash ose perimesh t
Ngjethëse, regjistrohet zhurma e tërmetit në Turqi (VIDEO) Institutet e sizmiologjisë në Turqi kanë regjistruar zhurmën e tërmetit të mbrëmjes së djeshme në zonën e Elazig, nga i
Probleme me gjumin, çfarë duhet të bëni që të flini qetë dhe të zgjoheni plot energji Gjumi është një mekanizëm cerebral ende tërësisht i qartë. Ka persona që nuk arrijnë të flenë, të tjerë që i zë gjumi pë
I mori burrin, e dashura e Hulk letër prekëse hallës: Asnjë gjethe e vetme nuk bie pa lejen e Zotit Tingëllon si e çuditshme, por në fakt është e vërtetë. Futbollisti i njohur, Hulk ka nisur prej disa ditësh një marrëdhë
Ikën dritat, pallatet tunden si gjethe peme: Kamerat fiksojnë tmerrin gjatë tërmetit Dita e sotme është kthyer në një dhimbje të madhe për shqiptarët që kanë humbur familjarët e tyre në tërmetin e frikshëm
Nën fëshfërimat e gjetheve, Meta tregon çfarë i kishte munguar (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta diteën e sotme ka vendosur të vizitojë qytetin e Pogradecit. Këtë e bën të ditur vetë ai me anë të
U ushqye me gjethe dhe fije bari, Alvin Berisha nuk u ankua kurrë 11 vjeçari Alvin Berisha, gjatë qëndrimit në kampin sirin ka kaluar një periudhë jashtëzakonisht të vështirë. Gazetar
Nga dhimbjet deri tek era e keqe, si të trajtoni në kushte shtëpie të gjitha problemet e gojës Gjyshet dinë ca nga ato sekretet e vogla që zgjidhin punë aty për aty, në kushtet e shtëpisë. Kwtu do tw gjeni disa n
Dafina në vaj ulliri, fuqia e dyfishtë shëruese Dafina është një erëz, lavdia e së cilës nuk shuhet kurrë. Me plotë të drejtë gjethet e saj kanë simbolin e lavdisë d
Si t’i përdorni gjethet e manaferrës për zemër dhe kocka të forta Manaferra, me shijen e ëmbël dhe pakëz të thartë është një frut pylli plot përfitime shëndetsore. Manaferrat shqiptare
Jo vetëm fiqt, gjethet e tyre bëjnë mrekulli Fiku është një frut i shijshëm dhe i ëmbël. Fiqtë mund të hahen të freskët, të thatë, të pjekur në furrë ose në zgarë.
Gjethet e manaferrës të shëndetshme për zemrën dhe kockat Manaferra, me shijen e ëmbël dhe pakëz të thartë është një frut pylli plot përfitime shëndetsore. Manaferrat shqiptare
"Kërcënon" Maliqi: Do ngrihet populli, bashkë me gjethet e vjeshtës do bjerë dhe Rama Deputeti Lefter Maliqi mëngjesin e sotëm ka ndarë mendimin e tij shqetësues për zgjedhjet që lamë pas në një shkrim të g
Arra mund të kurojë plotë 10 sëmundje Fruti i arrës përmban deri në 60% yndyrë. Gjithashtu përmban karbohidrate, albumin, fosfor, kalium, kalcium etj. Ësht
Kjo bimë bën mrekulli, ja kura 100% efektive Gastriti mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, por kryesisht, ndodh për shkak të dietës së pashëndetshme dhe mënyr
Gjethet e arta të pemës 1400-vjeçare (FOTO LAJM) Në qytetin Xi, që ndodhet në provincën Shaanxi të Kinës, ekziston një pemë që është mbjellë para 1400 vitesh, e cila ndr