999 rezultate për

gjermanine

Ozil pendohet pas pensionimit nga kombëtarja: Gabova që zgjodha Gjermaninë para kombit tim, Turqisë Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, konfirmoi dy vite më parë se është pensionuar nga kombëtarja e Gjermanisë, pasi ka vlerë
Muller injoron Gjermaninë: E kam mendjen te tripleta Thomas Muller nuk e ka më mendjen te Gjermania. Kjo është ajo që ka deklaruar mesfushori i Bayernit në një deklaratë të
Kush është mafia çeçene që po tmerron sot Gjermaninë Të gjithë mund të keni dëgjuar për mafian ruse, për kodet e saj të rrepta, tatuazhet simbolike etj. Por a keni dëgjuar n
Mungojnë punëtorët e kualifikuar, Merkel paralajmëron Gjermaninë Gjermania po përballet me rrezikun e largimit të bizneseve për shkak të mungesës së punëtorëve të kualifikuar, deklaroi
Sulmuesi refuzon Shqipërinë dhe Kosovën, zgjedh Gjermaninë Futbollisti me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha ka zgjedhur të përfaqësoj Gjermaninë në arenën ndërkombëtare. Kosov
U vra një shqiptar nga Kosova: BILD ndryshon versionin për krimin që tronditi Gjermaninë Nga një incident i armatosur në fshatin Abensberg të Bavarisë së Poshtme ka mbetur i vdekur një person dhe një tjetër ës
"Lufta" Ter Stegen-Neuer, presidenti i Bayernit kërcënon Gjermaninë Nëse nuk do të ishit në dijeni, ekziston një betejë e plotfuqishme për fanellën Nr.1 ​​të Gjermanisë tani.
Kryeministrja e Serbisë: Çështja e Kosovës është mospajtimi i vetëm që kemi me Gjermaninë Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnela
Holanda bën mrekullinë, mposht me përmbysje Gjermaninë (VIDEO) Holanda ka mbajtur gjallë shanset e saj për kualifikimin në Euro 2020 duke fituar 3-2 në fushën e Gjermanisë, pasi kjo e
6 gola në 1 ndeshje: Talenti që bën shqiponjën dhe po mahnit Gjermaninë Borusia e Dordmundit njihet nga të gjithë si një ekip që di të prodhojë talentë dhe më pas t’i shesë ata me shifra të më
Trump akuzon Gjermaninë: Partnere e dobët Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Gjermaninë se është një partnere e dobët dhe se po përfiton nga SHBA-ja duk
Florent Muslija la Gjermaninë për Kosovën: Vendosa me zemër Florent Muslija edhe zyrtarisht i është bashkuar Kosovës. Ai do të jetë pjesë e "Dardanëve" që nga ndeshjet e shtatorit
Sane zhbllokon rezultatin për Gjermaninë (VIDEO) Gjermania po fiton 0-1 në udhëtim te Bjellorusia. Ishte anësori i Manchester City, Leroy Sane, ai që shënoi për mysaf
Kriza politike në Shqipëri "përçan" Gjermaninë, qëndrime të ndryshme për negociatat dhe zgjedhjet Kriza politike, protestat e dhunshme të opozitës, insistimi i Ramës për mosshtyrjen e zgjedhjeve dhe vendimi për negocia
5 vrasje misterioze që po trondisin Gjermaninë, frika e qytetarëve për një vrasës serial Një vrasje e trefishtë në Bavari dhe një tjetër vrasje me dy viktima në një qytet në veri kanë shokuar Gjermaninë. Hetue
Po "mahnit" Gjermaninë, Rashica duartrokitet nga ish-lojtari i Realit (FOTO LAJM) Milot Rashica po kalon një nga momentet më magjike në karrierën e tij. Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, pjesë
Bytyçi: Kemi nevojë për Gjermaninë në arsim Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ministri Shyqiri Byty
De Ligt ngel veten në klasë për ndeshjen me Gjermaninë Mbrojtësi i Ajax-it dhe i kombëtares së Holandës, Matthijs de Ligt, nuk ka qenë aspak i kënaqur me paraqitjen e bërë në
Autori i golit 3-të për Gjermaninë zbulon skuadrën e ëndrrave Gjermania fitoi 3-2 në Holandë, duke siguruar fitoren e parë për këto kualifikuese. Sane dhe Gnabry shënuan për gjermanë
Ylli Eintracht ndëshkon Gjermaninë (VIDEO) Luka Jovic, sulmuesi që po shkëlqen me Eintracht Frankfurt në këtë sezon, ka kaluar në avantazh Serbinë në miqësoren kun