999 rezultate për

gjermanin

Nuk shkon tek Arsenali, Low rinovon me Gjermaninë Joachim Low do të jetë trajneri i Gjermanisë deri në vitin 2022. Ai ishte njëri prej emrave më të përmendur bashkë me
Përmbytje të shumta në Gjermaninë veriore Njerëzit në të gjithë Gjermaninë veriore po luftojnë për të rikuperuar pasojat e stuhive të fuqishme që goditën rajonin
Stuhia përmbyt Francën dhe Gjermaninë Qyteti i Achen’it në Gjermani ka pësuar më së keqi nga stuhia e madhe që kaploi Europën të dielën mbrëma. Stuhia godi
Vetëvritet sulmuesi që terrorizoi Gjermaninë Dhjetëra njerëz janë vrarë në incidentin që ka ndodhur sot pasdite në qytetin Muenster, në perëndim të Gjermanisë, pasi
Bayern drejt konvertimit si Kombëtare, shumë pranë marrveshjes dhe me gjermanin tjetër Koln është drejt rënies në Bundesliga 2 dhe do duket e vështirë mbajtja e Jonas Hector. Së fundmi në mediat gjermane
Ky qen tmerroi Gjermaninë, historia e trishtë e famlijes shqiptare që iu loton sytë I konsideruar si qen i urtë, mbrëmjen e të martës (mbrëmë) “Chico” u bë papritur vrasës i Lezimes 52 dhe të birit të saj
Shqiptari përlot Gjermaninë, historia si në filma e një azilanti që nuk e harroi ndihmën Gjatë kohës së pasigurisë në Kosovë, Besnik Elshani, atëkohë minoren, emigroi sëbashku me familjen drejt Gjermanisë. Në
Biznesmeni i kthyer në politikan nuk kënaqet, do analizojë me gjermanin se si të përfitojë më shumë Me vetëm dy deputetët në gjirin e saj, AKR në qeveria arriti të marrë postin e zëvendëskryeministrit dhe katër ministri,
Stuhia Friederike shkakton katër të vdekur dhe kaos në mbarë Evropën Të paktën katër persona kanë vdekur si pasojë e një stuhie të fuqishme, e quajtur “Friederike” që përfshiu sot mbarë Evr
Harrojeni Gjermaninë, emigroni në këtë shtet për një jetë më të mirë Të gjithë ëndërrojnë një jetë të mirë, dhe një punë të mirë. Këtë më së miri e ofron Danimarka, që numër një në Evropë n
Shifra alarmante! Të rinjtë mjekë e infermierë braktisin Shqipërinë për Gjermaninë Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune për 3.500 qytetarë nga Shqipëria. Në Qendrën Goethe
Adreu thyen një rekord të madh, kalon gjermanin Fananstiel Ish-sulmuesi i kombëtares së Uruguait vazhdon të habisë, Sebastian Abreu, pasi në moshën 41-vjecare ka arritur të nënshk
Gjermani, dhjetëra të plagosur në protestat kundër kongresit të ekstremit të djathtë Një grup i madh protestuesish kundër kongresit të partisë së ekstremit të djathtë, Alternativa për Gjermaninë (AfD) janë
Kloop pëlqen Draxlerin, gati ofertën për të Një huazim ambicioz projektohet për Liverpoolin në merkaton dimërore, me të përdishmen franceze “L’equipe” që raporton s
Ministria bën marrëveshje me Gjermaninë për punësimin e të rinjve Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica në një intervistë për Telegrafin ka thënë se mungon dora
Barcelona me çmim të ofrueshëm për gjermanin e Arsenalit Barcelona po vazhdon të punojë për t’u përforcuar në afatin kalimtar të janarit. Philippe Coutinho është prioritet pë
Keita mposht me nokaut gjermanin Toni Thes Ferit Keta ka fituar mbrëmjen e sotme, titullin kampion të Gjermanisë në boks, në peshën “Cruiser”, deri në 90.7 kilogra
Rudiger shënon golin e parë me Chelsean (Video) Chelsea ka kaluar në avantazh kundër Evertonit në "Stamford Bridge" . Pas një krosimi nga i riu Charly Musonda ku je
Ky është rrëfimi i gjermanit që e la Gjermaninë për UÇK-në (VIDEO) Këtë javë mysafirë në emisionin “Kojshia Show” ishin: Themeluesi i Shoqatës bamirëse “Jetimët e Ballkanit”, Halil Kastra
Vetëm fitore për Gjermaninë, kalon lehtësisht në Botëror (VIDEO) Përfaqësuesja e Gjermanisë ka fituar me rezultat 5-1 ndaj Azerbajxhanit, duke i mbyllur kështu fazën kualifikuese me gji