999 rezultate për

gjermanin

Suedezët "tallen" me Gjermaninë, godasin “3 zogj me një gur” (FOTO LAJM) Eliminimi historik, që në fazën e grupeve, i Gjermanisë nga Kupa e Botës në Rusi, ka sjellur shumë zemërim tek mbështetë
Meksikanët festojnë para ambasadës, konsulli i Koresë nuk i reziston dot (VIDEO) Koreja e Jugut ka mundur Gjermaninë pasditen e djeshme me rezultat 2-0 duke lënë një gjurmë të madhe në Kupë e Botës.
Basler: Ozil si një një bretkosë e vdekur Mbrëmja e djeshme ka qënë një "makth" i vërtetë për Gjermaninë. Ajo që pritej si një ndeshje e sigurtë për Gjermanin
"Ai di të kruajë vetëm hundët" “Joakim Lëv më mirë të kruajë hundën, se sa të drejtojë Gjermaninë në Botëror”, ishin disa nga komentet e tifozëve, krit
"Fatkeqësi" për gjermanët, nuk u mjaftuan 28 goditje (FOTO LAJM) Korea e Jugut ka mposhtur Gjermaninë me një rezultat 2-0, duke eleminuar përfunidmisht Gjermaninë nga Botërori "Rusia 20
"Dramë" për Gjermaninë, ky gol i minimizon shpresat e kualifikimit (VIDEO) Kualifikimi i Gjermanisë varet shumë edhe nga ndeshja paralele e Suedisë e cila ka kaluar në avantazh 0-2 kundër Meksi
Çfarë ndeshje! Toni Kroos shkruan histori për Gjermaninë (VIDEO) Toni Kross ka kaluar në avantazh Gjermaninë në minutën e fundit të shtesës. Ai ka realizuar një gol fantastik nga god
Fatale për Gjermaninë, mbeten me 10 lojtarë (VIDEO) Jerome Boateng ka marrë kartonin e dytë të verdhë duke lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë. Kartoni i kuq për Boateng ë
Makth për Gjermaninë, ndëshkohet nga Suedia (VIDEO) Makthi vazhdon për Gjermaninë në këtë Botëror. Në minutën e 33' Suedia ka kaluar në avantazh me një super gol duke mp
Kotzias i del në krah Ramës: Jemi me ju dhe pa Gjermaninë e Francën Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë në përpjekjet e saj pë
Paniku ka "pushtuar" Gjermaninë por Lahm është i bindur për sukses Kampionët e botës u tronditën në ndeshjen e tyre debutuese në Rusi, ku u mundën nga nga Meksika 0-1, ndeshje kjo e vlefs
Barcelona dashurohet me yllin që fundosi Gjermaninë Barcelona është duke e vëzhguar nga afër yllin meksikan, Hirving Lozano, raporton ESPN. Ylli i PSV-së shënoi një gol
"Kukulla vrasëse", kush është "xhuxhi" që tronditi Gjermaninë dhe shkaktoi tërmet në Meksikë (FOTO LAJM) Ai është një hero tani në Meksikë pas golit të shënuar dje ndaj Gjermanisë duke mposhtur kampionët e Botës në fuqi.
Tifozët meksikanë tallen me Gjermaninë (FOTO LAJM) Në “Luzhniki Stadium” të Moskës po luhet ndeshja e parë e Grupit F të Botërorit mes Gjermanisë dhe Meksikës. Pjesa e
"Shperthejnë" meksikanët, Lozano ndëshkon Gjermaninë (VIDEO) Meksika ka arritur të kaloj në avantazh kundër kampionëve të botës në fuqi. 22-vjeçari Lozano ka shënuar një gol të m
Politikanët shqiptarë bashkohen për Kupën e Botës, shikoni se për cilën skuadër bëjnë tifo Kupa e Botës është eventi më i rëndësishëm sportiv në mbarë globin. Kur bëhet fjalë për Botërorin, të gjithë shfaqin int
Lajm i mirë për Gjermaninë, Neuer do të jetë në Botëror Manuel Neuer, pas një dëmtimi që e ka lënë për disa muaj jashtë fushë së blertë, ditët e fundit është kthyer në stërvitj
Rastësia bashkon shqiptarin dhe gjermanin, historia heroike si në filma Një shqiptar dhe një gjerman i bashkoi fati në një ngjarje të pazakontë nga e cila dolën heronj. Ngjarja ndodhi në mënyr
Tronditet Gjermania, Austria fiton me përmbysje ndaj Kampionëve të Botës (VIDEO) Austria ka fituar me përmbysje ndaj kampionëve aktual të botës, Gjermaninë, duke fituar me rezultat e përgjithshëm 2-1 n
Shqiptarët alarmuan Gjermaninë, 500 policë për t'i kapur Disa ditë më parë, Policia gjermane finalizoi një operacion të gjerë antidrogë, pas një hetimi të cilësuar si më të suks