999 rezultate për

gjermanin

Barazim dramatik, Holanda surprizon në fund Gjermaninë (VIDEO) Holanda barazoi 2-2 me Gjermaninë në ndeshjen e fundit të grupit 1 në Ligën A, dhe kështu morëm 1 pikë që i nevojitej, p
Holanda sfidon kampionët e botës Kombëtarja e Holandës do të presë sonte në mbrëme në shtëpi kampionët në fuqi të botës, Francën. “Tulipanët” do të kenë
Merret vendimi për gjermanin e rrezikshëm që u kap në Prishtinë Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për shtetasin gjerman, i kërkuar nga INTERPOL-i.
Ndodhi edhe kjo, Thaçi bashkohet me kryeministren serbe dhe sulmojnë Gjermaninë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e kanë sulmuar Gjermaninë për qëndrimin e
Matthaus ka një opinion të çuditshëm për Gjermaninë Kombëtarja e Gjermanisë u mposht mbrëmë nga Franca me shifrat 2-1 duke thelluar akoma më tej krizën e rezultateve. Ish-f
Franca përmbys Gjermaninë (VIDEO) Franca ka përmbusur Gjermaninë në "Stade de France". Është përsëri ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann që sh
Dominim total, Holanda turpëron Gjermaninë (VIDEO) Holanda ka shkatërruar Gjermaninë me rezultatin 3-0 në "Johan Cruijff Arena", e vlefshme për Ligën e Kombeve. Tulipa
Fuqi punëtore për Gjermaninë? Po, por si do të pranohen ata? Nga njëra anë azili, nga ana tjetër mungesa e fuqisë punëtore: Ligji i imigrimit ende nuk është zgjidhur si temë nga koa
Kjo është arsyeja pse Sane "braktisi" Gjermaninë Talenti 22 vjeçar, Leroy Sané padyshim që është e ardhmja e futbollit gjerman dhe një nga lojtarët më të rëndësishëm të
Telenti 22 vjeçar braktis Gjermaninë Gjermania nën udhëheqjen e LoW, ka bërë një paraqitje mjaftë dinjitoze kundër Kampionëve të Botës, Frnacës ditën e djesh
Ky është talenti që la Gjermaninë për Shqipërinë Sulmuesi 16-vjeçar i talentuar, Fisnik Asllani, është talenti më i ri që i është bashkuar Kombëtares së moshave U-17.
Trafikuan 800 kg drogë, hetimet zbulojnë grupin e shqiptarëve që ‘mbyti’ Gjermaninë me kokainë Një rrjet trafiku ndërkombëtar i kokainës është goditur nga autoritet ligj-zbatuese gjermane. Tetë persona, mes tyre edh
Turqit "pushtojnë" Gjermaninë Numri i individëve me prejardhje të huaj në Gjermani ka arritur një rekord të ri në vitin 2017. Siç bëri të ditur, Zyra
Njihuni me infermieren shqiptare që mahniti Gjermaninë Janë me qindra infermierë shqiptarë që punojnë në Gjermani. Disa prej tyre kanë ngjallur interesin e mediave gjermane. I
Ozil thyen heshtjen dhe sfidon Gjermaninë: Do ta bëja prap foton me Erdoganin Mesut Ozil ka rënë pre e kritikave dhe sulmeve raciste gjatë Botërorit. Mesfushori i Kombëtares Gjermane madje është
Historia e pazakontë, shqiptari le Gjermaninë për lopët (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një shqiptar nga Kosova. Ndërsa të gjithë bëjnë përpjekje të emigrojnë në Gjermani
FIFA parashikoi fituesin e Kupës së Botës Ashtu si me Spanjën në vitin 2010 dhe Gjermaninë në vitin 2014, video-loja e futbollit FIFA ka parashikuar edhe këtë her
Trump sulmon Gjermaninë: Kontrollohen nga Putini Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë distancimin nga aleatët tradicionalë europianë, nën drejtimin e Presidentit Do
Lë mbrapa Gjermaninë, Brazili thyen rekordin historik në Botëror Kombëtarja e Brazilit ka hyrë në histori të Kupës së Botës për numrin e golave të shënuara. Pesë herë fituesit e kësa
E pabesueshme/ Pas fitores me Gjermaninë, Korea po festonte pasi menduan se kaluan grupin Korea mposhti me rezultatin 2-0 Gjermaninë, dhe në rast se Meksika do të kishte fituar kundër Suedisë ata do të ishin ek