999 rezultate për

gjermania

Gjermania njeh patentat e Maqedonisë Qytetarët e Maqedonisë të cilët kanë patentë shoferi të Maqedonisë derisa qëndrojnë në territorin e Gjermanisë nuk do të
Gjermania merr situatën në dorë dhe flet në emër të BE-së për kufijtë Bashkimi Europian ka qëndrim kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Kështu ka thënë dje në Beograd Ministri gjerman pë
Gjermania: Duhet t’i parandalojmë sulmet kimike në Siri Gjermania dhe vendet e tjera duhet të bëjnë gjithçka të mundur për të parandaluar sulmet kimike në Siri, tha ministrja g
Babai me tumor e vajza një gjeni, historia e familjes shqiptare që po dëbohet nga Gjermania Proteste masive dhe 28 mije firma te mbledhura per te kundershtuar debimin e familjes shqiptare nga Gjermania. Grupi
Kahn: Bierhoff të largohet nga Gjermania Ish-kapiteni i kombëtares gjermane, Oliver Kahn, e shikon krijimin e Bordit të Këshilltarëve në varësinë e tij në federa
Gjermania fiton miqësoren ndaj Perusë (VIDEO) Gjermania luajti një ndeshje miqësore me Perunë në stadiumin “Wirsol Rhein-Neckar” të cilën e fitoi 2-1. Vizitorët ng
Sulmohet autobusi i Kosovës në Serbi, po udhëtonte nga Gjermania Një autobus udhëtarësh, i cili po udhëtonte drejt Kosovës, nga Gjermania, është sulmuar në Serbi. Nga sulmi me gurë, pë
Qytetarët fajësojnë Ramën për vrasjen e Indritit: Shteti i doli garant, turp të kesh! Ngjarjet e fundit në Shqipëri, si vrasje, zhdukje, rrëmbime kanë shqetësuar qytetarët të cilët i janë drejtuar me kritik
Sane largohet papritur nga Gjermania Leroi Sane është larguar në mënyrë të papritur nga grumbullimi me Gjermaninë. Ylli i Manchester Cityt, për të cilin u
Low mund të rikthej Ozil-in te Gjermania Gjermnai pas dështimit historik në Kupën e Botës, mbrëmjen e djeshme është përballur me Kampionët në fuqi, Francën, ku u
Nuk ka fitues, Gjermania dhe Franca ndahen në barazim (VIDEO) Gjermania dhe Franca kanë barazuar pa gola sonte në stadiumin "Allianz Arena", ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.
Nations League, Gjermania kërkon triumf ndaj Kampionëve të Botës Kompeticioni më i ri i UEFA nis sot në mënyrën më të mirë të mundshëm. Në Mynih do të vihen përballë 2 kampionet e fundi
Kroos sulmon Ozilin: Te Gjermania nuk ka racizëm Toni Kroos edhe njëherë ka refuzuar akuzat e Mesut Ozilit për racizëm kundër Federatës se Futbollit te Gjermanisë (DFB),
Low flet për një kthim të mundshëm të Ozilit te Gjermania Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low ka zbuluar se nuk ekziston më një çështje që Mesut Ozil të kthehet në Kombëtaren e Gj
Ozil u largua, ky lojtar do të mbartë numrin 10 në fanellë te Gjermania Gjermania ka nisur të riformatohet pas dështimit që patën në Kupën e Botës. Low qëndroi, por pati nga ata që u larguan p
Gjermania heq statujën e Erdoganit (FOTO LAJM) Autoritetet e qytetit gjerman Wiesbaden kanë hequr një statujë të madhe të artë të presidentit turk, Recep Tayyip Erdoga
Qeni prish ëndërrën e shqiptarit për të shkuar nga Gjermania në Angli Shqiptarët po vahdojnë të çudisin botën me veprimet e tyre. Para liberalizimit të vizave tentonin të hynin ilegalisht du
613 kg kokainë, Gjermania nis hetimet për Arbër Çekajn Shteti gjerman ka nisur zyrtarisht hetimet për pronarin e kompanisë "Arbri Garden" pasi në të u kapën muaj më parë plot
Gjermania lehtëson procedurat për vizë për punëtorët e kualifikuar Të tërhiqen më shumë punonjës të kualifikuar në Gjermani - ky është qëllimi i ligjit në planifikim të migracionit, që ës
Gjermania aplikon inteligjencën artificiale për të luftuar korrupsionin Gjermania po vendos në punë inteligjencën artificiale për të luftuar korrupsionin. Së fundi prokuroria po shfrytëzon një