999 rezultate për

gjermania

Zhbllokohet ndeshja, Gjermania kalon në avantazh ndaj Francës (VIDEO) Gjermania ka kaluar në epërsi ndaj Francës në "Stade de France". Ai që ka shënuar është mesfushori i Realit, Toni Kr
Gjermania në krizë, pancerat konkurojnë me San Marinon Liga e Kombeve ka dhuruar befasira të mëdha. Një ndër to është Gjermania, e cila po vijon të paraqitet dobët, që pas Bot
Paraqitje katastrofale ndaj Holandës, Boateng largohet nga Gjermania Mbojtësi i Bayernit të Munichut, Jerome Boateng, po kalon një moment aspak të mirë, dhe kjo situatë negative u shtua edh
Gjermania kërkon informacione për Taulant Ballën, letër qeverisë Akuzat e ngritura javët e fundit ndaj kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, sa i takon miqës
Dominim total, Holanda turpëron Gjermaninë (VIDEO) Holanda ka shkatërruar Gjermaninë me rezultatin 3-0 në "Johan Cruijff Arena", e vlefshme për Ligën e Kombeve. Tulipa
Formacionet zyrtare: Holand - Gjermani Holanda dhe Gjermania do të përballen sonte me njëra-tjetrën sonte në "Johan Cruijff Arena", e vlefshme për Ligën e Komb
Gjermania merr masa ndaj personave që synojnë azilin Gjermania do t'i vazhdojë edhe për gjashtë muaj kontrollet e përkohshme në kufirin me Austrinë, për shkak të shqetësimev
"U habita që Gjermania nuk e sharkoi Joachim Low" Ish-lojtari i Chelseat dhe Gjermanisë, Michael Ballack, ka thënë se ishte habitur, si shumë njerëz të tjerë, që trajneri
Gjermania sërish reagon për korrigjimin e kufirit Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, gjatë një tryeze ku është folur për dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se Gj
Gjermania hapi 370 mijë vende pune për të huajt Gjermania ka mbërritur një nivel rekord punësimi të evropiano-lindorëve. Në 50 për qind të vendeve të punës të krij
Gjermania në hall, s'ka punëtorë Gjithnjë e më shumë njerëz në Gjermani punojnë. Gazeta Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung bën të ditur duke iu refer
Zvicra, Gjermania e dytë. Sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës Pas Gjermanisë, edhe nga Zvicra mbërrijnë sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës. Ekspertët atje presin që
Merkel kthen mbrapsht azilkërkuesit, do nisë dy chartera drejt Italisë në tetor Dy avionë charter të mbushur me azilkërkues do të mbërrijnë nga Gjermania në Itali më datë 9 e 19 tetor duke kthyer pas
Gjermania po hap dyert, ja çfarë duhet të dini Nga njëra anë azili, nga ana tjetër mungesa e fuqisë punëtore: Ligji i imigrimit ende nuk është zgjidhur si temë nga koa
Më shumë 6 muaj, Gjermania lehtëson punësimin nga vendet jashtë BE-së Gjermania ka vendosur sëfundmi të zgjasë më shumë se 6 muaj lejimin e qendrimit me vizë të personave që kanë hyrë nga ve
Gjermania kërkon mijëra punëtorë, kështu mund të pranoheni Nga njëra anë azili, nga ana tjetër mungesa e fuqisë punëtore: Ligji i imigrimit ende nuk është zgjidhur si temë nga koa
Sot është përvjetori i ditës historike ku triumfoi demokracia Gjermania sot shënon 28 vjetorin e bashkimit. Më 3 tetor të vitit 1990, Gjermania zyrtarisht u bashkua, me synimin që
Vjen super lajmi nga Gjermania, tashmë shqiptarët do ta kenë më të lehtë për punë Partitë e koalicionit qeverisës gjerman janë pajtuar për një ligj të ri emigrimi të martën për të tërhequr më shumë punë
Rusia dhe Gjermania drejt ndërtimit të një hekurudhe të re Rusia dhe Gjermania kanë rënë dakord të lidhin me linjë hekurudhore Berlinin me Shën Petersburgun, i konsideruar shpesh
Kjo video dëshmon se sa më e zhvilluar është Gjermania (VIDEO) Gjermania është shteti më i fuqishëm evropian dhe një nga më të fuqishmet në botë. Si e tillë, është inspirim në shum