999 rezultate për

gjermania

Balla komenton protestat nga Gjermania: Këtu paqësore, në Shqipëri më qëllim prishjen e imazhit të vendit Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka krahasuar protestën e qytetarëve gjerman të cilët kanë dalë në rrugë duk
Gjermania, Anglia dhe Italia kanë një thirrje për Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Ambasada britanike në Tiranë ka dalë me një deklaratë para protestës së opozitës, e pesta kombëtare që do të zhvillohet
Më vodhi kartën e kreditit! Plas "bomba" tjetër nga Gjermania për Loredanën (FOTO LAJM) Një tjetër akuzë është hedhur nga Loredana Zefit dhe njërit prej vëllezërve të saj. Mediat zvicerjane "20min.ch" i refer
Gjermania do të njohë patentat e Kosovës Gjermania do të njoh patentat e lëshuara nga Kosova dhe Shqipëria. Emigrantët shqiptarë në këtë vend kanë kohë që pr
Gjermania e quan të pakuptueshëm vendimin për Stambollin Bashkimi Evropian dhe disa nga shtetet kryesore të këtij blloku e kanë kritikuar ashpër vendimin e bordit të zgjedhjeve
Vendet më speciale që duhet t'i vizitojnë shqiptarët në Gjermani (FOTO LAJM) Peisazhe dhe vende mistike; liqene dhe kështjella magjepse – me gjithë këto karakteristika Gjermania konsiderohet vendi
Kjo është letërporosia nga Gjermania për kushërinjtë e milionave të Toyota Yaris Alfred dhe Elvis Vladi, dy personat e dyshuar si porositësit e makinave “Toyota Yaris”, ku rreth 1 vit më parë u kapën 3
Pas samitit flet Haradinaj: Kërkova nga Gjermania të na mbrojë kufijtë Ka përfunduar takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimorë i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti
Greqia i kërkon 269 miliard euro Gjermanisë për dëmet e luftës Parlamenti grek ka miratuar me shumice votash mbrëmjen e së mërkurës një rezolutë që është konsideruar historike pasi kë
Greqia kërkon nga Gjermania dëmshpërblim për krimet e lufës së Dytë Botërore Parlamenti i Greqisë, këtë të mërkure, ka filluar debatin mbi votimin e një rezolute, që do ta detyronte Gjermaninë që t
Merkel po kërkon të bindë Macronin të dalë kundër planeve të Thaçit jo revistë thotë se Gjermania po provon ta bindë Francën që të pozicionohet kundër ndarjes së Kosovës. Në datën 29 pr
Gjermania ekstradon në Shqipëri vrasësin e rrezikshëm Një person i shumëkërkuar është ekstraduar ditën e sotme nga Gjermania për në Shqipëri. Ai është Ilir Kapllanaj, 49 v
Le Point: Gjermania bordello më e madhe e Evropës, me shumë vajza shqiptare Gjermania është “bordello” më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze “Le Point” në një artikull të bot
Në këtë shtet të BE-së prostitutat shqiptare po bëjnë namin Prestigjozja franceze "Le Point" ka botuar së fundmi në një artikull, ku ka publikuar shifra tronditëse lidhur me tregun
Basha nga Gjermania sulmon anëtarësimin e Shqipërisë në BE Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Gjermani ku ka zhvilluar takime të shumta në lidhje me situatën në Shqipëri. Ai
Edhe Gjermania paralajmëron qytetarët e saj t'i shmangen veriut të Mitrovcës Më 2 prill të vitit 2019, Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka udhëzuar qytetarët britanikë që të mos udhëtojnë n
Gjermania nuk pranon që të ndërhyjë në përplasjen Rama-Basha Katrin Staffler, raportuesja e re e CDU/CSU-së në Komisionin e BE-së së Bundestagut është shprehur se fakti që në Shqipë
Fantastike, Hollanda barazon rezultatin përballë Gjermanisë (VIDEO) Hollanda po bën një pjesë të dytë shumë ndryshe nga e para. Fillimisht ishte De Light që ngushtoi rezultatin sapo fil
Gjermania hesht “Johan Cruyff Arena” (VIDEO) Kombëtarja Gjermane ka arritur të shënojë në Johan Croyff Arena që në minutën e 15’. Ka qenë ylli Manchester City, Lo
STATISTIKE/ Gjermania ka 23 vite pa fituar në Hollandë Kombëtarja gjermane nis fushatën e saj kualifikuese të "Euro 2020" kundër Holandës sot në orën 20:45, në "Johan Cruyff A