999 rezultate për

gjermania

Gjermania i reagon ashpër Hotit për shuarjen e Departamentit Special Anti-Korrupsion Ambasadori gjerman në vend, Jorn Rode, i ka reaguar ashpër qeverisë së Kosovës për shuarjen e departamentit special anti
Sky Sports: Ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Franca për të krijuar një ligë të përbashkët "Sky Sports" ka dhënë një lajm ekskluziv pak minuta më parë. Disa ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Fra
"Jemi në një fazë serioze", Gjermania shtrëngon masat kundër koronavirusit Qeveria federale dhe qeveritë e landeve ranë dakord për rregulla më të rrepta kundër koronavirusit. Pas më shumë se t
Gjermania ngre gishtin e mesit për ata që nuk mbajnë maskë Autoriteti i turizmit në Berlin ka nisur një fushatë reklamash që paraqet një grua të moshuar duke ngritur gishtin e mes
Ukraina mposht Spanjën, Gjermania bllokohet mes spektaklit nga Zvicra (VIDEO) U luajtën mbrëmjen e sotme 5 sfidat e vlefshme për Ligën e Kombeve, ku nuk mungoi spektakli dhe surprizat. Ukraina e
Gjermania pritet të nisë vaksinimin ndaj COVID-19 në fillim të 2021 Gjermania pritet të jetë në gjendje të fillojë imunizimin e njerëzve kundër koronavirusit në tre muajt e parë të vitit 2
Gjermania zotohet ta ndajë vaksinën antiCovid me Izraelin, kundërshton BE-në Berlini ka premtuar që Jerusalemi do të marrë çdo inokulim të mundshëm evropian sa më shpejt të jetë e mundur, pavarësis
Gjermania mposht jo pa vuajtje Ukrainën (VIDEO) Gjermania ka shënuar një tjetër fitore në kuadër të Ligës së Kombeve. Skuadra e drejtuar nga Joachim Low ka mposhtur
Gjermania kalon në avantazh përballë Ukrainës (VIDEO) Gjermania ka zhbllokuar rezultatin ndaj Ukrainës. Për "panzerat" ka shënuar Ginter në minutën e 20'. /albeu.com/
Evropa përballë COVID-19, paralajmërimi i fortë i Gjermanisë Republika Çeke raportoi një rekord prej 5,335 rastesh të reja me koronavirus, derisa Gjermania shënoi më shumë se 4,058
Gjermania shënon rekord të rasteve të reja me COVID-19 Gjermania ka shënuar një rekord të ri për rastet me koronavirus brenda një dite krahasuar me gjysmën e dytë të prillit.
Gjermania përballet me Turqinë, De Boer debuton ndaj Meksikës Në pritje të ndeshjeve zyrtare të Ligës së Kombeve, Supersport do të sjellë ekskluzivisht për të gjithë abonentët tri sf
Gjermania i dhuron Kosovës pajisje për mbrojtje nga COVID-19 Ministria Federale Gjermane e Mbrojtjes dorëzoi grupin e parë të pajisjeve mjekësore për të mbështetur Kosovën dhe Malin
I kushtoi shumë, kush janë dy trafikantët shqiptarë që Shkëmbi i njoftoi se po hetoheshin nga Gjermania Ish-kreu i OFL Artan Shkëmbi, i cili u pezullua nga detyra për shkak të nxjerrjes së sekretit hetimor, ka njoftuar dy tr
Gjermania zgjeron "listën e kuqe", këto vende janë me rrezikshmëri të lartë nga COVID-19 Gjermania ka zgjeruar listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë ndaj koronavirusit me njëmbëdhjetë rajone të tjera të Ba
Gjermania: Nuk është në interesin e Bullgarisë të pengojë anëtarësimin e Shkupit në BE Gjermania, që kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, vlerëson se problemet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut nu
Pas protestave Gjermania merr vendimin: Hapen shtëpitë publike, si do priten klientët Protestat e punonjëseve dhe punonjësve të seksit u kurorëzuan me sukses. Bordeleve në pesë lande të Gjermanisë u lejohet
Spanja "poker" Ukrainës, Gjermania bllokohet nga Zvicra (VIDEO) Janë mbyllur para pak minutash 5 ndeshjet e Ligës së Kombeve, të cilat startuan në orën 20:45.uefa liga e kombeve Spa
Gjermania dhe Spanja ndajnë pikët (VIDEO) Është mbyllur 1-1 super ndeshja e zhvilluar mbrëmjen e sotme mes Gjermanisë dhe Spanjës, e vlefshme për raundin e parë t
"Kupa u mbush", Gjermania merr kurs konfrontimi me Rusinë Deklaratë e ashpër e qeverisë gjermane, vetë kancelarja Merkel flet për “përpjekje për vrasje me helmim”. Helmimi i