999 rezultate për

gjermani

Ozil pendohet pas pensionimit nga kombëtarja: Gabova që zgjodha Gjermaninë para kombit tim, Turqisë Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, konfirmoi dy vite më parë se është pensionuar nga kombëtarja e Gjermanisë, pasi ka vlerë
Nuk përballoi dot krizën nga pandemia, ministri i Financave në Gjermani i jep fund jetës në mënyrë misterioze Ministri i Financave në Hesse të Gjermanisë, Thomas Schafer, i ka dhënë fund jetës pasi s’ka përballuar dot krizën e shk
Gjermania e Belgjika nën ''kthetrat'' e COVID 19, qindra viktima e mijëra të prekur Koronavirusi nuk ka kursyer as Gjermaninë, Belgjikën dhe as Holandën. Edhe në këto vende ka një rritje të numrit të të
Gjermania po e menaxhon pandeminë, cili është ''sekreti'' i vdekshmërisë së ulët Gjermania kryen rreth 500,000 teste në lidhje me koronavirusin në javë, tha një virolog kryesor gjerman, duke shpjeguar
Zyrtare: Dalin përgjigjet e testit të dytë të COVID-19 për Merkel Pas kontaktit me një mjek që rezultoi pozitivisht me koronavirus, kancelarja gjermane Angela Merkel u vetëizolua ndërsa
Maqedonia e Veriut thirrje qytetarëve: Kush është në Gjermani do mund të kthehet Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për shtetasit e saj të cilët duan të kthehen në vend në një
Gjermania apel Kosovës: Nuk është koha për politikë, përqendrohuni te beteja me koronavirusin Nisur nga kriza aktuale në politikë e brendshme të Kosovës, ministri gjerman i Evropës, Michael Roth, i është drejtuar m
Gjermania jep shembull, ofron ndihmë të madhe Italisë duke hapur spitalet për italianët e prekur Koronavirusi ka prekur miliona njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar mijëra viktima. Italia është vendi ku koron
22 mijë të prekur në Gjermani, por Merkel si qytetare e thjeshtë shkon të bëjë pazar (VIDEO) Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ashtu si çdo fundjavë edhe dje ishte në supermarket për të bërë pazaret e javës.
KORONAVIRUSI/ Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët e bllokuar në Francë dhe Gjermani Shqiptarët që janë bllokuar në Gjermani dhe Francë për shkak të koronavirusit nuk do të penalizohen, njofton Ministria p
Agjenti i Rashicës: Vaksina kundër koronavirusit do të vijë nga Gjermania E imagjinoni dot një si Altin Lala të rrijë i mbyllur në shtëpi? Ai që dikur shkelte çdo cep të fushës dhe vinte zemrën
Mes tyre edhe Agron Duka, nisen drejt Shqipërisë 200 qytetarët që mbetën bllokuar në Gjermani 200 shtetasit shqiptarë që kishin mbetur të bllokuar në Gjermani pas situatës së krijuar nga koronavirus, janë nisur dre
WizzAir bllokon 200 shqiptare ne Gjermani, mes tyre edhe Agron Duka Koronavirusi ka shkaktuar problematika në të gjitha bizneset të cilat kanë mbyllur qepenin, por problematika më të mëdha
Mbetën jashtë kufijve për shkak të pandemisë, Gjermania ndan 50 milion euro për turistët Gjermania ka nisur të kthejë mbrapsht dhjetëra mijëra shtetas të saj të bllokuar jashtë kufijve për shkak të pandemisë s
Instituti shkencor gjerman: Koronavirusi mund të zgjasë dy vjet Në Gjermani jeta publike gati minimizohet. Instituti prestigjioz gjerman “Robert Koch” vlerëson, se pandemia mund të zgj
U kthye nga Gjermania, këngëtari shqiptar i infektuar me koronavirus (FOTO LAJM) Një këngëtar shqiptar është në mesin e të infektuarve me Koronavirus në Kosovë. Mediat shkruajnë se tashmë është zyrt
Big Brother Gjermani: Konkurrentët nuk dinë asgjë për pandeminë e koronavirusit (FOTO LAJM) Konkurrentëve të Big Brother Gjermani nuk u është thënë akoma gjë për situatën e rëndë të pandemisë nga koronavirusi. Ba
Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor Fahri Beqa është mjek internist dhe kardiolog që jeton dhe punon në Berlin. Ai ka treguar se deri dje në Gjermani is
Dëmet financiare nga koronavirusi, Gjermania hap "thesin": 500 miliard euro për kompanitë Kancelarja gjermane Angele Merkel u bëri thirrje të shtunën qytetarëve të reduktojnë kontaktet me njëri-tjetrin. “Ës
Ua nxinë jetën mjekëve dhe i degdisën në Gjermani, tani Rama ka një thirrje ndaj studentëve të mjekësisë Ministrja e Shëndetësisë dhe dekani i Fakultetit të Mjekësisë, Arben Gjata kanë bërë një thirrje publike për ccdo profe