E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

gjermanet

Interi shpërdoron avantazhin, barazojnë gjermanët (VIDEO) Interi shpërdoron avantazhin ndaj B. Monchengladbach. Gjërmanët barazuan shifrat në 1-1 në minutën e 63 me penallti t
Miliarderi norvegjez, gati t’i blejë 4.000 apartamente në Berlin, acarohen gjermanët Kompania suedeze "Heimstaden Bostad", me pronarin norvegjez Ivar Tolefsen ka njoftuar se është në bisedimet finale për b
Zhgënjen Atl Madrid, gjermanët bëjnë mrekullinë në Champions (VIDEO) Atl Madrid ka zhgënjyer duke u eleminuar nga Champions League. Spanjollët kanë bërë si rrallë herë një ndeshje të do
Gjermanët nuk ndalen, Atl Madrid befasohet në minutat e fundit (VIDEO) Leipizg ka befasuar në minutat e fundit Atl Madrid. Është Tyler Adams ai i cili realizoi një gol mjaft të bukur duke
Formacionet zyrtare Leipzig-Atletico Madrid Do të startojë në orën 21:00, në “Estadio Jose Alvalade” të Lisbonës, sfida çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Leipz
Leverkusen ngushton rezultatin ndaj Interit (VIDEO) PAs dy golave të shpejtë të Interit, Leverkusen ka arritur të ngushtojë rezultatin në minutën e 25' me yllin e ekipit, H
"Si na i therën shokët në kamp", historia e dhimbshme e çiftit komunist Publikohet historia e panjohur e Luigj Filipit dhe bashkëshortes së tij, Aleksandra Priftit, të cilët gjatë periudhës së
Jetonin në Pogradec, infektohen gjatë udhëtimit në Tiranë 3 gjermanët Situata e pandemisë së koronavirusit në vendit tonë vijon të mbetet problematike ku numri i rasteve të reja pozitive ka
Kërkohej nga gjermanët, arrestohet në Tropojë 47 vjeçari i kërkuar nga Interpoli Një 47 vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia e Tropojës në pikën e kalimit kufitar të Qafë Morinës, pasi rezulto
Ja çfarë bëjnë gjermanët për ta sfiduar pandeminë (VIDEO) Bundesliga u bë kampionati i parë nga të mëdhatë që ka rinisur pas pandemisë së Covid-19. Java e parë ishte një sukse
Ndeshjet pa tifozë, gjermanët krijojnë aplikacion për të bërë tifo nga shtëpitë Në Gjermani po flitet gjithnjë e më shumë për rifillimin e Bundesligës në muajin maj, sidomos pas miratimit të ardhur ng
Gjermanët u "vunë" gjobë 130 miliardë euro për COVID-19, reagojnë ashpër kinezët Media gjermane ka sulmuar qeverinë e Kinës për COVID-19 duke deklaruar se duhet të paguajë 130 miliardë euro për dëmin e
COVID-19/ Amerikanët u çmenden pas letrës higjenike, gjermanët në krizë për makarona COVID-19 ka prekur edhe Gjermaninë, pavarësisht se është një ndër vendet që po e përballon më mirë këtë pandemi. Gjer
Si u pushkatuan 104 shqiptarë se Enveri prishi marrëveshjen dhe nuk dorëzoi 3 vajzat gjermane Kjo eshte historia e panjohur e shqiptarëve të burgosur nga gjermanët në Kampin e shfarosjes në Prishtinë ku më 23 tetor
Gjermanët i bëjnë bashkë Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin (FOTO LAJM) Në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të miqësisë dhe partneritetit Kosovaro – Gjerman, organizuar nga Ambasada e Gjer
B. Monchengladbach në avantazh, gafë amatore e mbrojtësit të Romës (VIDEO) B. Monchengladbach ka befasuar Romën duke kaluar në avantazh. Në fakt gjermanët zhbllokuan ndeshjen pas një gafe të F
Leverkusen befason Atleticon, fiton dhe rihap garën për kualifikim (VIDEO) Do të duhej ndeshja e katërt në Champions League që gjermanët e Bayer Leverkusen të merrnin pikët e para për këtë sezon.
"Më i miri i të gjitha kohëve", gjermanët lavdërojnë Rashicën (FOTO LAJM) Goli i shënuar nga largësia i Milot Rashicës kundër Bayer Leverkusenit ka bërë që sulmuesi kosovar të marrë shumë lëvdat
Cakaj: Ne ikim, por s'na lenë gjermanët Ministri në detyrë për Punët e Jashtme, Gent Cakaj kur pyet se pse qeveria nuk dha dorëheqjen pas dështimit me hapjen e
Spektakël në Ukrainë, Morata "thyen" gjermanët dhe udhëheq Atleticon (VIDEO) Një gol i Alvaro Moratës në ndeshjen e tretë të grupit D kundër Bayer Leverkusen i ka mjaftuar Atleticos së Madridit për