999 rezultate për

gjermane

Kapllani heq dorë nga pasaporta shqiptare, ish-bomberi tregon arsyet Edmond Kapllani heq dorë nga nënshtetësia shqiptare për të marrë pasaportën gjermane. Ligjet e shtetit ku jeton prej 13
Arrestohet një terrorist në Gjermani, dyshohet se ka lidhje me 18-vjeçarin shqiptar që u kap në Vjenë Autoritetet gjermane kanë arrestuar një terrorist i cili dyshohet se po përgatiste një sulm në Berlin. Mediet gjerman
Radioja gjermane për murin në veri të Kosovës: "Ky është ai muri i famshëm" "Ura mbi lumin Ibër në qytetin e ndarë të Mitrovicës është simbol i konfliktit të Kosovës. Në të vërtetë, ura ndërko
Mediat gjermane: Po përsëriten retorikat e kohës së Millosheviçit Në prag të krizave të mëdha në Siri dhe Ukrainë, konfliktet janë duke u shfaqur edhe në jug-lindje të Evropës. Sipas
Diplomati gjerman anulon vizitën në Maqedoni I dërguari i posaçëm i Ministrisë për punë të jashtme gjermane për Evropën Juglindore, Christian Hellbach, ka anuluar vi
Mediat gjermane: Ballkani i brishtë, kriza e re Kosovë-Serbi Treni i Serbisë i cili mbante mbishkrimin "Kosova është Serbi", ka marrë vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe të medieve të h
Policia gjermane arreston bandën shqiptare prej 5 anëtarësh Në rajonin e Bavarisë, Tirolit Jugor dhe Zvicrës prej një kohe të gjatë ndodhnin grabitje të ndryshme gjë që kishte vënë
Lajm i keq për Michael Schumacher, trajtimi i tij nuk suportohet dot më nga familja Mediet gjermane raportojnë se familja e Schumacher, paguan rreth 500 mijë euro në muaj për shërimin e tij por tani e tut
Merkel i bën thirrje BE-së të qëndrojë e bashkuar përballë Brexit Kancelarja gjermane, Angela Merkel i bëri thirrje sot Bashkimit Evropian të qëndrojë i bashkuar në prespektivën e negoci
Bayerni konfirmon dy blerjet e para në janar Bayerni i Mynihut ka arritur marrëveshje me dy lojtarë të cilët pritet të mbërrijnë në "Allianz Arena". Bëhet fjalë p
Ndërron jetë 105 vjeçarja që dha lajmin për Luftën e Dytë Botërore (FOTO LAJM) Korrespondentja britanike e luftës, e cila e dha e para lajmin se kishte nisur Lufta e Dytë Botërore, ka ndërruar jetë n
RAPORTI SEKRET/ Sulmi mbi ambasadën e SHBA-së dhe aksioni i SHIK-ut në "Rinas" në '97 (FOTO & VIDEO) Në një nga rrëfimet e tij në DITA ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike të 97-s, i
Zbardhen detaje të reja nga ekzekutimi i shqiptarit para vajzës në Gjermani Policia gjermane raporton se ditën e sotme ka gjetur të braktisur motorin tip “Kawasaki” të atentatorëve të cilën vranë
Arrestimi i Haradinajt, mediat gjermane: Ekstradimi i tij në Serbi do të ishte sensacion Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion, shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane "NZZ". Politikanin nga Kosova
34 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani, por e morën vetëm 10 Nga 34 mijë qytetarë nga Shqipëria që kërkuan azil në Gjermani në 2015-2016 u pranuan vetëm 10 vetë. Problemet ekonomike
Atentat në Gjermani, shqiptari ekzekutohet në sy të vajzës (FOTO & VIDEO) Një 46-vjeçar shqiptar që jeton në Gjermani është qëlluar me armë zjarri mëngjesin e kësaj të hëne në qytetin gjerman të
"Kicker" shpall futbollistin më të mirë në Bundesligë (FOTO) Pierre Emerick Aubameyang është shpallur futbollisti më i mirë në pjesën e parë të sezonit në Bundesligën gjermane. S
"E ndjek hija e së shkuarës", ja çfarë shkruajnë mediat gjermane për Haradinajn "Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion", shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane "NZZ", ndwrsa "Politikanin k
Kërkohej nga policia gjermane, shqiptari nga Kosova kapet në Morinë Një 26-vjeçar nga Kosova ka rënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime nga policia e Kuksit b
Operacion antidrogë i policisë greke dhe gjermane, në pranga katër shqiptarë Katër shqiptarë dhe dy grekë kanë përfunduar në pranga në Greqi, në sajë të një aksioni antidrogë. 213 kg kanabis, të fs
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".