999 rezultate për

gjerman

Sukses ndërkombëtarë, Loredana "pushton" Gjermaninë (FOTO LAJM) Nuk ka më asnjë lloj dyshimi se Loredana është reperja më e suksesshme e momentit dhe Spotify sapo na e vërtetoi sërish
Nuk bën pjesë në planet e Juventusit, Khedirën drejt gjermanisë "Sirena" gjermanë për Sami Khedirën, pasi është klubi i Leipzig që dëshiron ta rikthejë në Bundesligë, pasi shkëlqeu me
Mes tyre një fëmijë, shkon në 5 numri i viktimave pas sulmit në Gjermani Numri i viktimave të sulmit në Gjermani ka shkuar në 5 ditën e sotme, pasi një 51-vjeçar hyri me makinë në turmën e njer
Dorëzohet Rama: Shqipëria nuk bëhet dot si Gjermania, edhe po të na drejtojnë ata Kryeministri Edi Rama e quajti fenomenin e largimit masiv dhe të pandalshëm të të rinjve nga vendi, një efekt të globali
ZYRTARE/ Joachim Low trajner i Gjermanisë në Euro 2021 Federata e Futbollit të Gjermanisë ka vendosur që të vazhdojë bashkëpunimin me trajnerin Joachim Low edhe në kampionatin
Prindër së shpejti, Sara tregon momentin kur i tregoi Ledrit për lajmin Siç tashmë dihet, Sara Hoxha dhe Ledri Vula do të bëhen së shpejti prindër për herë të parë. Sara është në pritje të një
29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi fashist italian e gjerman Sot shënohet 29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dyt
Spahiu: Kapitullimi i Gjermanisë s’duhet të jetë festë kombëtare e Shqipërisë Nga Kreshnik Spahiu: Debati nëse Shqipëria është çliruar më 28 apo 29 nëntor tashmë është shndëruar jo veçse a
Skuadra e njohur gjermane në krizë, 24 ndeshje pa fitore në Bundesligë Skuadra e madhe gjermane, Schalke 04 është në krizë të rezultateve. Ata nuk kanë shënuar fitore në 24 ndeshjet e fund
Puth gruan e foshnjën dhe niset për Kosovë, emocionuese kur të rinjtë nga Gjermania i bashkoheshin luftës Gjatë luftës në Kosovë, shumë të rinj të cilët jetonin në botën perëndimore braktisën rehatinë e jetës, punën, familjet
Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
Rekord vdekjesh nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani Gjermania ka shënuar rekord të viktimave si pasojë e infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit. Autoritetet shënd
Gjermania shtrëngon masat, "luftë për të shpëtuar” festat e fundvitit Kancelarja gjermane Angela Merkel bisedon të mërkurën me shefat e landeve për masat që duhen marrë për festat e fundviti
Eriksen larg Interit, gjigandët gjerman në sulm për të siguruar shërbimet e danezit Borussia Dortmund është duke konsideruar të provojë transferimin e mesfushorit të Interit, Christian Eriksen në janar.
Mbledhja urgjente te Gjermania, më 4 dhjetor vendoset fati i Joachim Low Mbledhje e jashtëzakonshme më 4 dhjetor për vlerësimin e punës së trajnerit Joachim Low. Kështu ka njoftuar Federata
Ambasada gjermane lajmëron shqiptarët: Rihapen vizat Ambasada Gjermane në Tiranë ka njoftuar se nga dita e sotme është rihapur sektori i vizave dhe pasaportave, por numri i
Zbulohen tre shtetet që do fillojnë vaksinimin anti-Covid që në dhjetor SHBA, Mbretëria e Bashkuar dhe Gjermania do të vazhdojë vaksinimin anti COVID-19 në muajin dhjetor. Mediat bëjnë me d
Gjermania shtyn masat kufizuese, sa do të zgjasin dhe çfarë është e ndaluar Gjermania pritet që të zgjasë afatin e masave kufizuese për përhapjen e Covid, të paktën edhe përgjatë muajit Dhjetor.
Klopp: Unë te Gjermania? Ndoshta në të ardhmen Jurgen Klopp shikohet nga tifozët gjermanë si pasuesi ideal i Joachim Low në stolin e Gjermanisë, madje fansat kërkojnë
Gjermania raporton 23.648 raste të reja me COVID-19 Gjermania gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 23.648 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) duke shënuar n