999 rezultate për

gjergj

U largua nga Shqipëria i armatosur, Gjergj Pali tregon historinë e jetës Gjergj Pali është artist pamor bashkëkohorë shqiptarë. Ai ka lindur në Shkodër, por prej vitesh jeton në Shtetet e Bashk
"Mjaft më me vrasje", Dom Gjergj Meta: Sistemi i drejtësisë ende larg atij të një vendi europian Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka reaguar pas përgjakjes së Rrëshenit me vrasjen e Anton Kelit mbrëmj
"I zura pritë për ta trembur", flet autori që plagosi Hilë Gjinin në sy të fëmijëve Gjykata ka lënë në burg Gjergji Gjinin, autorin e plagosjes së Hilë Gjinit në Lezhë. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së martë
Historia e një çifti nga Lushnja: Më sekuestruan shtëpinë për kredinë që kishte marrë dikush tjetër Top Story ka sjellë shembullin e një familjeje që ka rënë "pre" e zhvatjeve nga kompanitë e kreditimit. Kjo është një
I doli makina nga rruga, vdes kirurgu i njohur Ka ndërruar jetë mjeku kirurg i spitalit të Lezhës, Qesk Gjergji. Mjeku i njohur u aksidentuar pasditen e sotme pasi
Prej orësh në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj Pas disa orësh ndalim nga policia, ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua parad
Shuhet në moshën 92-vjeçare regjisori i njohur durrsak Shuhet në moshën 92-vjeçare një nga figurat më të shquara të artit dhe qytetarisë durrsake. Artisti i Popullit Gjerg
Gjergj Luca bën të vetin edhe liqenin në Butrint, biznes për 30 vjet me vetëm 1 euro (FOTO LAJM) Gjergj Luca, administratori i firmës së peshkut duket se nuk është mjaftuar me 3000 m2 truall dhe det në Shëngjin dhe 13
Ndahet nga jeta mjeku i njohur (FOTO LAJM) Mjeku i njohur Gjergji Cepa, është ndarë sot nga jeta në moshen 81-vjeçare. Deri në moshën 78-vjeçare, edhe pse në pe
Mblodhi 30 persona për festë, arrestohet një person Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në rrugën “Gjergj Fishta” në Gjakovë, pasi që kishte organizuar aheng, rap
U tha se u rrah nga kunati i Niko Peleshit, çfarë fiksuan kamerat e sigurisë (VIDEO) Ditën e djeshme u bë virale një foto e koleksionistit Gjergji Thimio i cili duket i gjakosur tek hundët. Pas publikimit
Ekzekutimi i Arben Bilalit, prokuroria pushon çështjen për Gjergj Cukalin Prokuroria e Tiranës ka pushuar çështjen e Gjergj Cukalit, si i dyshuar për vrasjen e ish policit Arben Bilali në janar
Zbardhen pamjet e atentatit në Laç: Si u ekzekutuan dy biznesmenët e njohur (VIDEO) Vazhdojnë hetimet në lidhje me atentatin e 30 mat në Laç ku u ekzekutuan dy biznesmenët Bujar Lika dhe Paulin Gjergji.
Stërmbesa e Gjergj Kastriotit trullos rrjetin, si ka ndryshuar Sophia (FOTO LAJM) Sophie Castriota u bë lajm në mediet rozë, kur u tha se ajo është stërmbesa e heroit Gjergj Kastrioti Skënderbeut. Që
U shkoi pranë me uniformë policie, si u ekzekutua me kallashnikov Bujar Lika dhe Paulin Gjergji (VIDEO) Ky është momenti i vrasjes së dyfishtë në Kurbin, ku viktima mbetën Paulin Gjergji dhe Bujar Lika (Hasani). Atentati
"Më fal që nuk munda me mbërritë në kohë", Dom Gjergj Meta shpreh ngushëllime për vrasjen e 24 vjeçarit Mbrëmjen e djeshme, një konflikt hasmërie i mori jetën dy vëllezërve në Krujë. Gramoz dhe Xhentil Bardhi, përkatësish
Del fotoja, ky është biznesmeni i vrarë gjatë atentatit në Laç nga të maskuarit si policë Personi që shihni në foto është biznesmeni Paulin Gjergji i cili njihet si Paulin Marku, i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e
Ndërron jetë 53 vjeçari i plagosur mbrëmjen e djeshme në Laç Një atentat mafioz ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në sheshin e një hoteli në Laç, ku u ekzekutua biznesmeni Bujar Lika (H
Motorçikleta shpërthen në flakë në mes të Tiranës (VIDEO) Një motorçikletë ka shpërthyer në flakë në kryeqytet ditën e sotme. Shkaqet janë akoma të paqarta, ndërkohë që ngjarj
Dom Gjergj Meta: Pse gjendja e shkaktuar nga koronavirusi nuk është ajo e luftës Nga Dom Gjergji Meta Gjendja e shkaktuar nga Covid – 19 nuk është luftë. Përkufizimi i luftës shprehet me këto terma: