999 rezultate për

gjere

Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
Avioni rrëshket në pistë, 100 pasagjerë shkelin njëri-tjetrin nga paniku (FOTO&VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi ku një aeroplan rus me 100 pasagjerë ka rrëshqitur në një pistë të akullt. Avi
Denoncimi: Policia terrorizon pasagjerët e linjës Tiranë-Kukës Një shofer dhe një fatorino që bënin me autobus linjën e transportit publik Tiranë-Kukës dhe anasjelltas janë ndaluar ng
Pamje dramatike nga Stambolli, avioni me 177 pasagjerë del nga pista e përplaset (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi. Mediat vendase raportojnë se një avion i kompanisë "Pegasus Airlines" ka da
Katër raste në vetëm 24 orë, avionë e helikopterë përfundojnë të rrëzuar Mbrëmjen e djeshme legjenda e basketbollit Kobe Bryant humbi jetën në një aksident ajror. Helikopteri me të cilin po
Me 135 pasagjerë në bord, bën ulje emergjente avioni në Iran Një tjetër avion desh ka pësuar tragjedi sot. Bëhet fjalë për një avion në Iran, në aeroportin Mahshahr, në rajonin q
Rrëzohet avioni në Afganistan, nuk dihet asgjë për fatin e pasagjerëve Një avion i mbushur me pasagjerë është rrëzuar pak më parë në Afganistanin Lindor. Siç raporton BBC, avioni ka rënë r
U raportua për 5 viktima, Policia e LA: Në helikopterin e Bryant ishin 9 persona Përmasat e tragjedisë që i ndodhi yllit të NBA janë akoma më të mëdha nga se u raportua fillimisht. Deri më tani isht
Vajza zhvishet mes aeroportit, tund të brendshmet në ajër (VIDEO) Një grua u arrestua, pasi ajo u zhvesh plotësisht në Aeroportin Ndërkombëtar të Miami-t. Gruaja hyri në pjesën e bagazhe
Avioni nga Kina alarmon vendin fqinj: 202 pasagjerë nën kontroll të rreptë për virusin misterioz 202 pasagjerë të një avioni që vinte nga Wuhan e Kinës, qendra e virusit misterioz për në Romë po i nënshtrohen kontroll
Mjegulla e dendur anulon fluturimet, autoritetet japin njoftimin e rëndësishëm për udhëtimet e sotme Moti i keq dhe mjegulla e dendur, anuluan ditën e djeshme disa fluturime për në aerportin e Rinasit. Këto fluturime d
Hapini mirë sytë! Këto janë shenjat më të pabesa të horoskopit Për fat të keq jo të gjithë njerëzit janë të ndershëm dhe të respektueshëm. Mashtrimi është diçka që mund të shfaqet kud
Prindër kujdes! Policia gjobit procedohen pesë drejtues mjetesh dhe 12 pasagjerë Pesë drejtues mjetesh janë proceduar penalisht gjatë 48 orëve të fundit nga Policia e Tiranës. Sipas njoftimit zyrta
Mendohet se kjo është arsyeja pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë (FOTO LAJM) Detaje të reja tronditëse janë zbuluar nga rrëzimi i avionit ukrainas, ku humbën jetën 176 persona. DailyMail ka publ
Përdoret gjerësisht edhe në Shqipëri, ky term mysliman i shtohet fjalorit gjerman “Inshallah” që do të thotë “në dashtë Allahu”, i është shtuar fjalorit Duden të Gjermanisë. Në renditjen e re, fjala
Vonesa të shumta në transportin e pasagjerëve, i pezullohet licenca kampanisë ajrore "Fly Ernest" Aviacioni Civil në Itali ka pezulluar licencën e kompanisë ajrore "Fly Ernest". Kompanisë ajrore i është pezulluar licen
Turqia, gati të fusë ushtrinë në Libi: Frikë për konflikt të gjerë Qeveria e njohur ndërkombëtarisht e Libisë kërkoi një ditë më parë ndihmë ushtarake nga Turqia në përballjen me forcat e
Nuk lanë gjë pa thënë, si po e shijon Arilena Ara fitoren e Festivalit (FOTO LAJM) Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2020 me këngën fituese në "Festivalin e 58 te Këngës". Ky triu
Trageti nuk ankorohet dot për shkak të dallgëve, qindra pasagjerë në bord Trageti "San Damian" ka mbetur në gjirin e Vlorës. Trageti nuk mund të ankorohet për të zbarkuar pasagjerët si pasoj
Sherr për pasagjerët, plas grushti mes shoferëve të furgonëve në Korçë Ka degjeneruar në një sherr të pazakontë konflikti mes shoferëve të furgonave dhe autobusëve, në Korçë. Nga sherri me