999 rezultate për

gjenocidin

Vetëvendosja dorëzon projekt rezolutën mbi gjenocidin serb në Parlamentin shqiptar Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Shqipëri i ka dërguar të gjithë deputetëve të Kuvendit, Presidentit të Republikës, Kryem
Studenti francez ia plas në fytyrë gjenocidin, tërbohet Daçiç Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiç i është përgjigjur me ashpërsi një studenti francez. i cili gjatë lig
Vështirësohet rruga e Serbisë për në BE, duhet të njohin gjenocidin Eurodeputetët në debatin për Raportin e Progresit për Serbinë miratuan ndryshimet e përfaqësuesit slloven Igor Soltes pë
Thaçi tradhton Erdoganin dhe njeh gjenocidin turk ndaj armenëve? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u prit sot nga presidenti i Armenisë, Armen Sarkissian. Në këtë takim u fol edhe më
Nobelistja e paqes akuzohet nga OKB se nuk ka ndaluar gjenocidin në Mianmar Aung San Suu Kyi është akuzuar nga hetuesit e OKB-së për dështimin e ndalimit të një sulmi brutal ndaj myslimanëve Rohin
Kërkohet që Serbia të paditet për gjenocid ndaj shqiptarëve Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, e sheh të nevojshme ngritjen e padisë kundër Serbisë për krime lufte në Kosovë,
Aktori i njohur hollivudian bën dokumentar për gjenocidin serb (VIDEO) Në dokumentarin “The Story of Us” të kanalit National Geografic, i cili udhëhiqet nga aktori i famshëm hollivudian Morga
Kina mund ta ndalonte gjenocidin në Kosovë Ish-ministri i Jashtëm kanadez, Lloyd Axworthy, ka zbuluar se ishte Kina që mund të luante rol qendror në ndalimin e vra
Skandal në OKB: I ati flet për gjenocidin, e bija bën selfie (VIDEO) Vajza e presidentit të Azerbajxhanit po përballet me kritika të ashpra nga përdoruesit e rrjeteve sociale pasi u kap duk
Shansi i fundit i Miamarit për të ndalur gjenocidin ndaj myslimanëve Udhëheqësja de facto e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, ka "një shans të fundit" për të ndalur ofensivën ushtarake që ka de
ISIS vazhdon gjenocidin, sulme brutale ndaj 3 mijë vajzave dhe grave në Siri Komisioni i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka thënë se grupi militant, “Shteti Islamik” është duke kryer gjenocid k
Izetbegoviç: Populli serb të mos e mohojë gjenocidin në Srebrenicë Anëtari mysliman i presidencës së Bosnjë-Hercegovinës, Bakir Izetbegoviç, i ka bërë thirrje sot në Potoçari popullit ser
Mediet serbe: Kosova ka avokatët më të fortë për gjenocidin Gazeta serbe Danas, ka shkruar më 7 prill se Kosova po punon me vite në aktakuzën për gjenocid kundër Serbisë, dhe se Pr
"Srebrenica" kundër Erdoganit: Mos e përdorur gjenocidin tonë për luftë me Evropën Polemikat e kryeministrit turk Rexhep Tajip Erdogan, për vendet e BE-së, kanë shkaktuar reagimin e kreut të aleancës për
GJND refuzon kërkesën e Bosnjës për gjenocidin e Serbisë Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND) ka hedhur poshtë kërkesën e Bosnjë Hercegovinës që të rishikojë aktvendimin e
LSDM-ja, e gatshme për të votuar gjenocidin serb ndaj shqiptarëve Zoran Zaev dhe LSDM-ja janë të gatshëm për të votuar gjenocidin ndaj shqiptarëve nga serbët, si një kërkesë e platformës
I mbijetuari i Srebrenicës kujton ditën e vrasjeve masive: Gjenocidi i Bosnjës po përsëritet me Aleppon Nexhad Avdic mban mend shtëpinë t’i digjej nga themelet. Ai kujton ikjen me të afërmit e tij, prej atij ferri nga i cili
Çerek milion serbë kanë "braktisur" Kosovën Marko Gjuriç, drejtori i zyres për Kosovën, vazhdon ta përsërisë shifrën e shpikur të Beogradit për numrin e serbëve që
Fillon përgatitja e katër dosjeve për gjenocidin ndaj çamëve Në muajin shtator të vitit të ardhshëm do të organizohet Kongresi i parë Ndërkombëtar i Çamërisë, qëllimi i së cilës ësh
Krasniqi: Na duhen prova për gjenocidin e Serbisë në Kosovë Ish-kryeparlamentari Jakup Kransiqi përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook, ka theksuar faktin