999 rezultate për

gjeniu

Nga "Gjeniu i Vogël" në "Eurovision", Arilena Ara bëhet nostalgjike (VIDEO) Arilena Ara është një prej këngëtareve më të dashura për publikun shqiptar. Karriera e Arilenës ka nisur që fëmijë, k
Cristiano Ronaldo pas vdekjes së Maradonas: Bota i dha lamtumirën një gjeniu të përjetshëm Pas vdekjes së legjendës së futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona, ka reaguar edhe pesë herë fituesi i topit të
Njihuni me gjeniun e verbër nga Tirana: Për një minutë them 40 prefikse telefonike Romeo Deda, nga Tirana thotë se ka memorie mbinjërëzore kalendarike. Prej 20 vitesh, Romeo e ka humbur shikimin, pavarës
Pedagogu Kristo për Ramën: Nuk e kuptoj pse ikin shqiptarët kur kanë në krye gjeniun Pegagogu dhe moderatori Erion Kristo kundërshtoi nga protesta para Parlamentit paketën “antishpifje” duke thënë se ky li
Ana e errët e Steve Jobs-it: Sekretet e rrëfyera prej vajzës së madhe të gjeniut të "Apple" Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohur
Gjeniu 9-vjeçar gati të diplomohet nga universiteti Në fëmijë gjeni nga Belgjika do të diplomohet në nivelin Bachelor në moshën 9-vjeçare. Laurent Simons po studion inxh
Gjeniu i Ramës bëhet lëmsh me fjalët e Naimit (VIDEO) Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, i pranishëm në Samitin e II të Diasporës ka mbajtyur fjalën teksa ka dhënë çmi
I bëri të gjithë merak, del CV-ja e gjeniut Gent Cakaj Ka dalë më në fund CV-ja e zv.ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, të cilin Rama e prezantoi si një gjeni që Shqipëria duhet
Babai i Modric i përlotur: Ti je gjeniu im Babai i Luka Modric ka shpërthyer në lot, teksa është shprehur tejet krenar për këtë arritje. Pas fitimit të Topit t
Njihuni me gjeniun e mitur që do nxjerrë gabimet e Howking për Zotin William Maillis nuk është një 11-vjeçar i zakonshëm. Pavarësisht moshës që ka, ai është shumë i dijshëm dhe thotë se do
Njihuni me gjeniun 11-vjeçar, po kërkon prova për ekzistencën e Zotit William Maillis, 11 vjeç, sapo është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura në Florida. “Jam plotësisht i magjepsu
Ky është gjeniu që shpiku WhatsApp Ai është gjeniu që shpiku aplikacionin më të përdorur në mbarë botën, Whats-app. Por kush është Jan Koum?
Gjeniu 11-vjeçar Ndodh që edhe një 11 vjeçar, të bëjë krenar një kontinent të tërë. Karim, vogëlushi nga Afrika, ndan pasionin dhe talent
Arilena Ara përlot me dedikimin për babanë e ndjerë (VIDEO) Kur flasim për bukurinë të shumtë janë skeptikët që hedhin dyshimet nëse është bukuri natyrale apo bukuri e përfituar ng
Gjeniu Ilir Beqja ka një propozim: Taksë për çdo televizor Ilir Beqja iku pa shumë zhurmë nga drejtimi i Ministrisë së Shëndetësisë duke marrë nga pas një numër të madha akuzash,
10 gjëra që nuk i dinit për gjeniun Stephen Hawking Stephen Hawking ishte një ndër fizikanët dhe kozmologët më të shquar, një ikone e vërtetë e gjenialitetit, fizikës dhe s
E pabesueshme! Ky është gjeniu 5 vjeçar shqiptar që ka lexuar 700 libra Ai është një gjeni dhe është vetëm 5 vjeç. Dionis Senjo është djali i një çifti onkologësh nga Tirana. Kur ishte vet
Arbri gjeniu 5 vjeçar i nënshtrohet testimit, rezultati është mbresëlënës (VIDEO) Ai është vetëm 5 vjeç por nuk është si të gjithë fëmijët e tjerë. Aftësitë e tij jo vetëm që kalojnë, aftësitë mendore t
“Gjeniu i vogël” mbetet pa shtëpi, jeta e vështirë e vajzës së talentuar nga Shkodra (VIDEO) Marjana Begu është vogëlushja që mahniti publikun shqiptar teksa këndonte në skenën e teatrit të televizionit “Klan”. Aj
Klea Huta reagon pas vdekjes së Blertës së "Gjeniut" (FOTO LAJM) Ka tronditur ditën e sotme vdekja e 16 vjeçares Blerta Pepa, e cila humbi jetën në rrethana ende të pasqaruara mirë pas